Skocz do zawartości

Serwis astronomiczny


radradish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak oceniacie pomysł stworzenia prawdziwego serwisu o astronomii z konkretnymi artykułami tworzonymi wspólnym wysiłkiem na bazie wątków, informacji, które znajdują się na Naszym forum?  :szczerbaty:

 

Pozdro

Rad

 

 

Według mnie b. dobry pomysł. Astro-forum ma duże możliwości, wiadomości i wielu doświadczonych w astro.

 

Lub możnaby podłączyć forum pod jakiś z istniejących już portali i z nimi współpracować.

To byłoby najlepsze forum i najlepszy portal astro w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Astro-Forum to forum i nie ma sensu tworzyć nowego serwisu informacyjnego jak są inne. Czy nie lepiej pisać do Astronomii.pl?

Jest to już spory serwis, który dosyć dobrze się rozwija, nie ma sensu tworzyć konkurencji.

Ot takie moje skromne zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie nowego serwisu nie ma sensu.

Jednak znalezienie jakiejś informacji moze okazać sie kłopotliwe (w wypadku tego forum), jest tu bardzo wiele postów i tematów co skutecznie wydłuża czas znalezienia informacji. Moim zdaniem przydał by się w każdym dziale temta gdzie bedą zamieszczane linki do tych bardziej wartościowcyh tematów (najbardziej są przyklejone ;) ). Wtedy nie powinno pojawiać się wiele powtórzoncyh tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... juz coś takiego jest i wymaga dużego nakłądu pracy, mi chodzi o to żeby ktoś przejrzał każdy dział i z każdego wybrał najwartościowsze tematy oraz zrobił ich spis i przyklejił go, w ten sposób treść forum nie powielała by się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wspominalismy o tym ma forum, proponowałem aby przesortować posty wspólnie.

Wtedy Adam Jesionkiewicz (jeszcze admin) obiecał że jak znajdzie chwilę czasu to postara sie to jakoś zorganizować ale potem wszystko się posypało z wiadomych powodów i wszyscy o tym zapomnieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przekopywania archiwow potrzebny jest nie tylko czas i entuzjazm ale i merytoryczna wiedza. Przekopki musi dokonac pacjet ktory w 100% wie co czyta. Tak aby na billboard nie trafily np. naciagane zachwalanki oberwerkow by chemik.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łatwość" znalezienie czegoś na tym forum jak na każdym innym to pojęcie względne - dużo zależy od szczęścia. Tylko nie wiem czy komus się chce przeszukiwać setki postów tylko po to, żeby wyciągnąć wniosek, że 40% to tylko pogaduszki miedzy userami ;)

 

Jeśli nie można technicznie zrobić czegoś takiego ( a pewnie można ) - to trudno.

 

Ale jeśli można to dlaczego nie wydzielić z calego forum tematow treściwych i na temat.

Jeśli to takie proste znajdowanie treściwych postów to rozumiem, że nie ma problemu ;) (Ale mi takie znajdowanie sprawia klopot, ale jak komuś nie sprawia to może pomóc innym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum charakteryzuje się innym "podejściem" do tematu ,stąd tutaj dużo pogaduszek , polemik , żartów czy kłótni.

Ale taki jest urok tego "tworu internetowego".

Serwisy podają suche wiadomości i fakty , a jest ich kilka w Polsce więc lepiej pisać wartościowe artykułu do nich ( na forum oczywiście też).

Zobaczcie co jest na głównej.Ostatnie wątki z astronetu i to mi się podoba pomimo że prenumeruję skróty wiadomości od nich.

Wykonanie serwisu z wątków forum wymagałoby pracy kilkunastu osób w kilkanaście miesięcy aby wydobyć wyłącznie same sprawdzone i naprawdę wartościowe informacje( zakładam że to 20- 40 % postów).

Tutaj wielkie podziękowania dla Hansa który przegląda i dodaje pliki do naszego downloadu, może sam się wypowie na temat takiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moje zdanie jest takie: wygodniej jest czytac dwa duze serwisy, niz kilkanascie malych, porozrzucanych po sieci. wg mnie lepiej jest wspomoc juz ktorys  z istniejacych portali...

:blink::Salut:

Zgadzam się z tym. Wiedza astronomiczna byłaby łatwiej dostępna i bardziej różnorodna (każdy znajdzie coś dla siebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.