Skocz do zawartości

M81 - work in progress - pierwsze światło z nowego setupu


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • apolkowski zmienił(a) tytuł na M81 - work in progress - pierwsze światło z nowego setupu

Jak dla mnie (subiektywne spojrzenie) całość jest za bardzo odszumiona, przez co wydaje się tracić na szczególe, sprawia wrażenie nieostrego i wygląda trochę "sztucznie".
No ale to bardziej uwaga (i to bardzo subiektywna) do obróbki a nie do pracy i efektów z nowego setupu :) 
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Andrzej Lach napisał:

Jak dla mnie (subiektywne spojrzenie) całość jest za bardzo odszumiona, przez co wydaje się tracić na szczególe, sprawia wrażenie nieostrego i wygląda trochę "sztucznie".
No ale to bardziej uwaga (i to bardzo subiektywna) do obróbki a nie do pracy i efektów z nowego setupu :) 
 

Dwa razy zastosowałem NoiseXterminator, raz na etapie liniowym i potem pod koniec, żeby wyczyścić tło. Jestem na etapie decyzji czy za niego płacić i chciałem sprawdzić efekt. Wydaje mi się, że nie bardzo ucierpiał detal, ale rzeczywiście jest wrażenie delikatnego rozmycia.

 

26 minut temu, Gość na chwilę napisał:

I tu przydałoby się praktyczne zastosowanie warsztatów z dekonwolucji z ostatniego RODOS. Andrzej, czemu ty chcesz wsadzać Lenhance? Pod Twoim niebem?

Maciek, żałuję, że nie uczestniczyłem, ale w końcowej obróbce spóbuję wyostrzyć. L-eNhance nawet u mnie podkreśla wyraźnie np. wodorowe landrynki. Zobaczę, jak będą wyglądały klatki i jaki efekt wniesie.

 

22 minuty temu, simarik napisał:

Ten Orion 8 f4.5 to Orion Optics VX 8 F4.5?
Jak pierwsze wrażenia z tej tuby?

To kupiony od kolegi z forum CT z częscią funkcji AG i polskim wyciągiem Tom-Fok. Na pierwszy rzut oka od mojego GSO dzieli go przepaść w pozytywnym znaczeniu.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ten zestaw za połykacza fotonowego - galaktyki i mniejsze mgławice. Zwo 533 w kwadracie z ogniskową 800mm i skalą 0.98. Wczoraj zacząłem m27 (niestety z księżycem, więc klatki odpadną, ale kolejny super obiekt to tego zestawu). Powodzenia - mam nadzieje, że tak jak mi ten komplet sprawi Ci dużo radości. 

 

 

ps. Tak - za duuużo denoise :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, apolkowski napisał:
59 minut temu, Andrzej Lach napisał:

 

Dwa razy zastosowałem NoiseXterminator, raz na etapie liniowym i potem pod koniec, żeby wyczyścić tło

Tło, jak tło, wygląda w miarę ok dla mnie, ale galaktyka przez ten denoise ucierpiała mocno, jeśli chodzi o detal.

Btw. planujesz stackiem się podzielić? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

El i pe a.

Detal i kolor odjechaly w kosmos, a flaty to podstawa.

No tak, zgadzam się, ale i tak cieszę się z gwiazdek i odwzorowania detalu w porównaniu do GSO. Dziś zrobię flaty i spróbuję na spokojnie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.