Skocz do zawartości

Własny horyzont w CdC, NINA, Stellarium - mini tutek


monter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Darek_B przypiął/eła ten temat

Świetne rozwiązanie, tego potrzebowałem! U siebie znalazłem 8 lokalizacji, z których ciała niebieskie o różnych pozycjach mogą przechodzić między obiektami ziemnymi lepiej lub gorzej. Teraz mogę skakać między nimi i wybierać z którego miejsca dany tranzyt egzoplanety będzie najlepiej łapać :D

 

image.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja polecam ten film, zrobiłem krajobraz do Stellarium i mogę polecić. Prosto i skutecznie. Próby zacząłem od metody opisanej w pierwszym poście ale zniechęciło mnie bo aplikacja Dioptra wywalała mi się co chwila i nie byłem w stanie za jednym razem spisać dane dla całej panoramy. Druga rzecz, po crashu apki i jej ponownym odpaleniu i ustawieniu aparatu tak aby kontynuował dalej, program pokazywał trochę inne dane w azymucie i wysokości. Potem wziąłem ten film AstroMiasto no i ściągnąłem Street View i tutaj zaczęły się małe schody bo nie bardzo wychodziła mi ta panorama 360. A potem znalazłem ten filmik i poszło jak z płatka. Dodatkowo jest opisane jak sobie ustawić zdjęcie, aby pokrywało się z rzeczywistością, czyli jeśli Jowisz chowa się za drzewem, to żeby w Stellarium też chował się za tym drzewem. Ja muszę jeszcze raz zrobić panoramę z jakiegoś statywu, bo teraz robiłem z ręki i mam tak, że na wschodzie (według tego kierunku kalibrowałem to sobie) gwiazdy są tam gdzie powinny być to już na południu mam mały rozjazd.

Link do filmu:

Zrzutekranu(523).thumb.png.a310368e118e5937dd782b33c6af7c51.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Michał Z. said:

Wszystko pięknie i ładnie. Już chciałem zabierać się za robienie horyzontu ale to chyba nie ma sensu jeśli stawiam montaż w różnych miejscach na podwórku.

Czy jest możliwość "postawienia" kilku horyzontów w stellarium i przełączania między nimi?

 

Oczywiście, F4 i wybierasz inny horyzont i tyle. Możesz ich sobie naprodukować ile chcesz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Michał Z. napisał(a):

Wszystko pięknie i ładnie. Już chciałem zabierać się za robienie horyzontu ale to chyba nie ma sensu jeśli stawiam montaż w różnych miejscach na podwórku.

Czy jest możliwość "postawienia" kilku horyzontów w stellarium i przełączania między nimi?

 

Ja mam u siebie 8 lokalizacji i skaczę między wszystkimi.

 

image.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.