Skocz do zawartości

Łabędzie, Pelikany i inne ptactwo


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, _Spirit_ napisał:

Tak jest. Jak na coś takiego patrzę i układam kadry to nachodzi mnie myśl - w d. byłeś g. widziałeś :) Życia nie starczy żeby to dobrze obstrzelać z powiedzmy 400 mm.

Zgadza się Sh2-115, Sh2-112, NGC 6914 czy mgławiczka w okolicy 44 cyg zapowiadają się bardzo ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cmku napisał:

Rogi kaszana,z tego co zauważyłem wynikło to z niedokładnego ustawienia ostrości, 

Raczej z błędnej odległości kamery od obiektywu. Nawet niewielkie odchylenia w tej materii prowadzą do drastycznych efektów .

 

Ps. zdjęcie bardzo fajne. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Duser napisał:

Raczej z błędnej odległości kamery od obiektywu. Nawet niewielkie odchylenia w tej materii prowadzą do drastycznych efektów .

 

Ps. zdjęcie bardzo fajne. 

Sprawdzilem, odleglość kamery jest ok, ale dopiero teraz zauważylem ze moja zlaczka ma ciut za maly przelot, niby 2 cale na calej dlugosci ale moze to byc przyczyna. Nowa zlaczka od zwo która tego zwężenia nie posiada zamowiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cmku napisał:

Sprawdzilem, odleglość kamery jest ok,

A uwzględniłeś grubość filtra?

Ja bym odsunął kamerę o jakiś 0,75-1 mm i sprawdził jaki jest efekt. Miałem tak u siebie z Samyangiem . Poprawny backfocus gererował straszną komę , nie uwzględniłem bowiem grubości filtra . Standardowo  filtr ma 2 mm grubości i odsuwa ognisko o 1/3 swojej grubości . Ja odsunąłem o 1 mm ( takie miałem podkładki) i problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Duser napisał:

Ja bym odsunął kamerę o jakiś 0,75-1 mm i sprawdził jaki jest efekt. Miałem tak u siebie z Samyangiem . Poprawny backfocus gererował straszną komę , nie uwzględniłem bowiem grubości filtra . Standardowo  filtr ma 2 mm grubości i odsuwa ognisko o 1/3 swojej grubości . Ja odsunąłem o 1 mm ( takie miałem podkładki) i problem zniknął

Ten sam problem przytrafił mi się na Samyangu 135 w tym roku. Gdzie można kupić takie podkładki? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Duser napisał:

A uwzględniłeś grubość filtra?

Ja bym odsunął kamerę o jakiś 0,75-1 mm i sprawdził jaki jest efekt. Miałem tak u siebie z Samyangiem . Poprawny backfocus gererował straszną komę , nie uwzględniłem bowiem grubości filtra . Standardowo  filtr ma 2 mm grubości i odsuwa ognisko o 1/3 swojej grubości . Ja odsunąłem o 1 mm ( takie miałem podkładki) i problem zniknął

Tak dalem 1 podkładke 1mm ,ale na asiair i tablecie ogolnie slabo to widać , jak przyjdzie mi nowa złaczka to podepne pod laptopa i wszystko będzie jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cmku Masz jakąś dobrą miejscówkę koło Nysy?

 

Ja jeżdżę w okolicę Szybowic ( 50.36156538944178, 17.43718560983893 ), ale to raczej z braku lepszego miejsca i sodowego oświetlenia w Starym Lesie

Edytowane przez Patryk Sokol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Patryk Sokol napisał:

@cmku Masz jakąś dobrą miejscówkę koło Nysy?

 

Ja jeżdżę w okolicę Szybowic ( 50.36156538944178, 17.43718560983893 ), ale to raczej z braku lepszego miejsca i sodowego oświetlenia w Starym Lesie

Jest tam faktycznie taka nawet fajna gorka, kiedys bylem ale zasiali i nie było wjazdu :) Najczęściej foce z ogrodka ale jak wiadomo mamy tu duze lp wiec tam tylko z filtrami. Często jezdziłem też w okolice Czeskiego Jedrihova 50.26596241448369, 17.523998230504887 :)
Za Złotymi Horami też można podjechać kawałek na Kopę Biskupią i były tam nawet fajne łąki gdzie mozna było się rozstawić ale  kilka lat juz tam nie  wjezdzałem :)  50.2534640855669, 17.411330061083632

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.