Skocz do zawartości

Saturn 2022


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.09.2022 o 02:58, count.neverest napisał:

 Teraz ADC ustawiasz na zero ... Celujesz w obiekt i rozchylasz wajchy w tym samym zakresie...

 

W dniu 20.09.2022 o 09:31, Przemo23 napisał:

Jeszcze sprawdź czy masz "prawy" czy "lewy" ADC:

 

 

 

Sprawdź jeszcze czy masz równy ADC :grin: 

 

http://indexhamal.pl/astrofotografia/ADC-defect.htm

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubaman napisał:

Albo ja to źle składam

Rzeczywiście wygląda jakby coś było jeszcze nie tak. Nawet przy słabym seeingu i kiepskich warunkach, kolor planety powinien być inny. Czy do nagrywania stosujesz FireCapture? Jeżeli tak to sprawdź jak ma ustawione Bayer pattern, czerwona strzałka na grafice. Czy stackujesz w AS! ? Jeżeli tak to gdy wrzucisz filmik do programu to na podglądzie planeta ma prawidłowy kolor, czy może ma przebarwienia w stronę szarości? Jeżeli szarość, to w AS! w opcjach kolor, też trzeba ustawić odpowiednią opcję. Tylko pamiętaj, kolor należy nagrywać z filtrem UV/IR.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam FC, ustawienia Bayera mam prawidłowe. Stakuję AS!3.

Nie mam pojęcia jak ma prawidłowo wyglądać Saturn. W okularze jest bardzo jasny, na nagraniach lecie w czerwień ale czasy daję bardo krótkie i niedoświetlam.

Filtra jak pisałem wtedy jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kubaman napisał:

Nie mam pojęcia jak ma prawidłowo wyglądać Saturn

U mnie surowy stack wygląda jak poniżej. Oraz dałem plik z danymi nagrywania, z wczoraj. Nagrywam w formacie SER, spróbuje też wrzucić kawałek tego nagrania.

 

 

Sat_18_27_44_2022_11_12_lapl6_ap14.png

Sat_18_27_44_2022_11_12_lapl6_ap14_conv.png

Sat_18_27_44_2022_11_12.txt

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kawałek nagrania. Zrobiłem konwersję na MP4, z uwagi na to forum. Taki obraz mam na monitorze podczas nagrywania. Jeżeli warunki są lepsze, to oczywiście obraz jest wyraźniejszy i bardziej soczysty. Jak widać nawet ADC nie ustawiłem idealnie. Zresztą prawdę mówiąc nie przykładam się do tego. Robię to na oko i kiedy widzę, że wizualnie obraz mnie zadowala, to tak zostawiam. Ponieważ nawet z takim ustawieniem ADC a bez niego, to różnica w jakości obrazu jest ogromna.

 

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze zdjęcie w IR685 oraz złożenie RGB plus IR

Co ciekawe zdjęcie w IR ma istotnie inny rozmiar (w sensie Saturn jest większy), nie do końca udało mi się to połączyć

 

IR685

2022-10-27-1858_2-U-IR-Sat_pipp_A_lapl5_ap232_conv.jpg.5db68c692dc665161ae398acf6208f79.jpg

 

 

IR685+RGB

707686888_2022-10-27-1944_6-U-RGB-Sat_pipp_A_lapl5_ap167_convdark.jpg.795a052a0ab6179285445c1d8ec6025f.jpg

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.