Skocz do zawartości

Saturn 2022


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Mack_mnk, pobawiłem się chwilę twoim stackiem i wyszło mi tak:

image.png.f2a387112e80158ff8ec59a8404f348f.png

 

Widzę, że Marcin.p1, też lubi inną kolorystykę, no to ciach:image.jpeg.d25d228821edb9d808014dd6a3dcac1e.jpeg

 

 

Oczywiście to tylko zabawa. Proszę nie traktować tego tak, że ja tu chcę narzucać swoją wizję tego jak mają wyglądać Wasze zdjęcia.

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, *Wojtek* napisał:

Mack_mnk, pobawiłem się chwilę twoim stackiem i wyszło mi tak:

image.png.f2a387112e80158ff8ec59a8404f348f.png

 

Widzę, że Marcin.p1, też lubi inną kolorystykę, no to ciach:image.jpeg.d25d228821edb9d808014dd6a3dcac1e.jpeg

 

 

Oczywiście to tylko zabawa. Proszę nie traktować tego tak, że ja tu chcę narzucać swoją wizję tego jak mają wyglądać Wasze zdjęcia.

Dzięki, też jeszcze spojrzę na te kolorystykę z dobrze skalibrowanym ekranem. Fajny efekt finalny wyciagnales z tego materiału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kapitan Cook napisał:

@Misza właśnie to zauważyłem. Natomiast jakiegoś wielkiego skoku jakościowego nie widać. Na moje amatorskie oko wszytko od ASI120 produkuje to samo.

Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Miałem 120mc, a po niej 224mc. W czułości to duży skok, który pozwala na krótsze ekspozycje/niższy gain/większą skalę - do wyboru.

Ja kupiłem 462 tylko dlatego, że przez dłuższy czas nie miałem żadnej kamerki i mając wybór sięgnąłem po tę nieco lepszą. Gdybym wcześniej nie sprzedał 224, to bym na 462 nie zamieniał. Tu różnica byłaby za mała by warto było się w to bawić. Co innego przeskok ze 120 na 224. Tu z przekonaniem dokonywałem kiedyś wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie widzę co by było kuszącą alternatywą dla 462 w typowo planetarnych zastosowaniach. Nie przykładałbym jednak zbyt dużej wagi do samej kamerki. Jest oczywiście ważna, ale to tylko jeden z wielu elementów, od których zależy jakość finalnego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misza napisał:

A myślicie że wśród tych kilku wypuszczonych ostatnio kolorowych kamer jest coś bardziej wartego uwagi niż 462? 

Mam na myśli współdziałanie z SCT11

462 wygrywa w podczerwieni, ale jak bardziej Cię interesuje światło widzialne, to 290 ma nieco lepsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.