Skocz do zawartości

NGC 7380 i Mgławica Czarodziej w HST


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Robson_g napisał:

Fajna astrofotografa i od razu porównuję sobię z moimi wypocinami, które są w toku.

@Gość na chwilęjak Ci się podoba?

Jestem ciekawy, ale już chyba prawie wiem, co napisze Maciej.

Ja napisze tak - Antoni super fotka! Natomiast moja fotka sprzed kilku dni miała za zadanie pokazać dużo więcej pyłów w tle i to zadanie spełniła. Tutaj trochę tego brakuje. Właśnie tutaj widać to , co podkreślałem w swoim opisie - Czarodziej to nie jest obiekt wiszący w pustej przestrzeni, to jest dziura w morzu wodoru....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Robson_g napisał:

Antoni, a jaki sumaryczny czas i jakbyś mógł powiedzieć ile na który kanał?

Z tego co mam zanotowane to Halfa z kamery QHY 163M 15 godz.30 min. w klatkach 15 min. natomiast SII i OIII z kamery QHY 695A to po 6 godz. 40 min.w klatkach 20 min.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość na chwilę napisał:

Ja napisze tak - Antoni super fotka! Natomiast moja fotka sprzed kilku dni miała za zadanie pokazać dużo więcej pyłów w tle i to zadanie spełniła. Tutaj trochę tego brakuje. Właśnie tutaj widać to , co podkreślałem w swoim opisie - Czarodziej to nie jest obiekt wiszący w pustej przestrzeni, to jest dziura w morzu wodoru....

Moja fotka z kamery QHY 163 M którą rejestrowałem wodór posiadała słaby materiał i nic nie mogłem więcej pokazać  a nowego palić mi się nie chciało, wiec wyszło tak jak wyszło, druga sprawa średnica i jasność sprzętu robi swoje no niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pablo12311 napisał:

Brakuje zieleni i jej pochodnych.

Nie używał bym słowa "brakuje". To wyłącznie kwestia gustu jaką kolorystykę pokażemy. Osobiście mnie taka odpowiada najbardziej, z zastrzeżeniem, że pokazał bym wszystko troszkę jaśniejsze. Ale autor ma 100% praw do swojej wizji, nie istnieję uniwersalnie obiektywne referencyjne zdjęcie w palecie HST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzędziel napisał:

Nie używał bym słowa "brakuje". To wyłącznie kwestia gustu jaką kolorystykę pokażemy. Osobiście mnie taka odpowiada najbardziej, z zastrzeżeniem, że pokazał bym wszystko troszkę jaśniejsze. Ale autor ma 100% praw do swojej wizji, nie istnieję uniwersalnie obiektywne referencyjne zdjęcie w palecie HST.

Zgodzę się z Tobą Piotrze w 100%. Pisałem również o tym w pierwszym moim poście, że autor obrał taki deseń w tej i innych swoich pracach. To jest wizja Antoniego. Chodziło mi o to, że palone są trzy kanały, a ja widzę dwa kolory.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzędziel napisał:

...z zastrzeżeniem, że pokazał bym wszystko troszkę jaśniejsze. ...

Jak usiadłem w domu przed moim monitorem graficznym w ciemnym pokoju to wycofuję powyższe słowa, jest OK.

Wniosek, że ocenianie astrofotek oglądanych w biurze na tanim monitorze, na dodatek w słonecznym pokoju prowadzi do błędnych ocen.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fotka kolorystycznie rewelacja. Jak chodzi o dobór kolorów/nasycenie to @Antoni to dla mnie był zawsze wzór do naśladowania, dużo zdjęć mam w zakładce "referencyjne" zapisane Twojego autorstwa.

 

Większość zdjęć Autora robionych przez 3 filtry wąskopasmowe ma dominantę zieloną ograniczoną do minimum, widoczne tylko przy "przejściach" kolorów. Kwestia gustu, mnie się to bardzo, bardzo podoba; kto inny powie że za mało zielonego... z gustami się nie dyskutuje :)

Mam 3 różne monitory, dobry tablet niby dla profesjonalistów/grafików - na każdym urządzeniu zdjęcie wygląda u mnie w porządku. 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Robson_g napisał:

Rzeczywiście.

Teraz jak ogladam na Eizo CX241 skalibrowanym sprzętowo i oprofilowanym, to rzeczywiście widzę wszystkie niedociągnięcia.

Całe zdjęcie jest w ciapach, no i za ciemne.

Dziwne bo ja przeglądałem na kilku monitorach i nie dopatrzyłem się tego o czym Ty piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.