Skocz do zawartości

Trąba słonia...


Miesilmannimea

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z Was chyba przeocza fakt, że robiłem przy gain 100 czyli MINIMALNYM dla tej kamery.

Ja naprawdę bym chciał, żeby dało się robić dobre zdjęcia przy 30 czy 60s ale bardzo wątpię w rezultat...

 

Przygotuję materiały to zbiorowa mądrość oceni  ;) Chciałbym się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain w żaden sposób nie zmieni ilości fotonów wpadających do studni. Tyle samo tych dobrych od obiektów i tyle samo tych szkodliwych z LP się zapisze. Proporcje pozostaną dokładnie takie same. Nic ale to nic nie zyskujesz obniżając gain do minimum. W stosunku do Unity Gain rośnie Ci tylko read Noise i to 4 czy 5 razy. 

 

Obejrzyj Glovera ponownie bo dobrze gada.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając rozciągnięte darki zrobione przy minimalnym gain i powiedzmy "typowym" widzę, że przy tym pierwszym tło jest o wiele czystsze niż przy drugim.

Nie ma to żadnego znaczenia? Przecież te śmieci czy jak kto woli szumy wyłażą na wierzch przy rozciąganiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę oglądać zdjęcia a nie darki. ?

 

Oglądając stretchowane darki widzisz produkt przedstawiony Ci przez algorytm rozciągania. Trzeba by obiektywnie zobaczyć SNR pomierzone np. w PI czy to co wyliczy SharpCap. Na oko to...

 

Chcesz iść pod prąd to se idź - ja odpadam z dalszym tłumaczeniem oczywistości.

  • Lubię 1
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2022 o 09:26, Miesilmannimea napisał:

 

DIY z dwóch przekładni falowych. Całość połączona drukiem 3D - jak znajdę czas

to pewnie skończy się wersją CNC z aluminium, szczególnie jeśli będę chciał coś

cięższego niż RedCat powiesić. Prowadzenie przez 30min to w sumie żadna sztuka -

jeśli montaż prowadzi z guidingiem 1min to i godzinę poprowadzi :)

Możesz podzielić się tym montażem jak został wykonany. Jestem ciekaw jego konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jest banalna: silniki krokowe z przekładnia planetarną 1:5.18 + przekładnia harmoniczna 1:50.

Połączone do kupy drukowaną obudową. Dwa takie zestawy jeden na drugim a całość na klinie

paralaktycznym. Sterownik to AstroEQ. Koniec opisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od 90s, ale po kilku klatkach stwierdziłem, że guzik widać więc

zebrałem 2:30h w ekspozycjach po 120s...

 

Materiał będzie przez tydzień tutaj: https://we.tl/t-X9W7hcJ8kP

Liczę na to, że przynajmniej część z Was zechce się pochwalić efektami...

 

Tylko proszę bez selektywnego domalowywania ręcznie tego czego nie ma

i bez odszumiania ;) Chodzi tylko o to by zobaczyć co zarejestrowało się

w 2min ekspozycjach...

 

Na zachętę lekko poprawiona wersja zdjęcia z 3x30min :)

Nowym materiałem zajmę się pewnie jutro, dzisiaj mam młyn...

 

 

Stacked_crop_v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, duży szum, jakieś 5-6x za mało materiału, żebyś mógł bez odszumiania swobodnie wyciągać tą fotkę.

 

1 minutę temu, Miesilmannimea napisał:

Zdjęcie powyżej nie było odszumiane...

Toż dokładnie Maciej zwrócił ci na to uwagę, że bez odszumiania, to musisz z 8h mieć minimum.

 

Zwróć uwagę też na stackowanie, bo został ci ślad po satelicie.

 

Co do fotki, to masz całkiem fajnie skorygowane gwiazdy aż po brzegi, widać, że tuba daje radę.

 

 

Ogólnie rada ode mnie, jak jakimś cudem będzie pogoda, to dopalaj, dopalaj i dopalaj jeszcze raz.

 

Robiłem z rok temu ten region i wypaliłem kilkanaście godzin z DSLR tego obiektu. Porównywałem też stack co parę h zestackowanych, żeby zobaczyć, ile szumu wyjdzie. Dopiero po 8-10h zaczął być "komfortowy" w obróbce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.