Skocz do zawartości
  • 0

Mod lustrzanki wrocław


Sobcio

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
16 minut temu, count.neverest napisał:

Ja Mateusza polecam, bo zrobił mi moda D810, a potem na moje życzenia filtr założył z powrotem. W obu przypadkach matryca była ustawiona idealnie, z teleskopem F3.3, pomiary wykonane CCDInspectorem.

 

No dobra, jak mi Michał ogarniał 6D to zrobił taki sam zabieg, a nowy właściciel niezwiązany z astro pyka z przyjemnością dzienne zdjęcia po dziś dzień. To też mogę polecić Michała? 

 

Nie chcę tutaj robić gównoburzy, bo robił mi kilka aparatów i z żadnym nie miałem problemu. Ale chętnie dowiem się co wpływa na negatywną opinię poza "nie, bo nie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

opisze z detalami całą przygodę w niedalekiej przyszłości (teraz pilniejsze sprawy na głowie), ale w skrócie chodziło o tilt na matrycy, który Michał próbował mi poprawić pół roku obiecując ciągle nowe terminy i nie dotrzymując własnych obietnic kilkukrotnie. Ostatecznie wycofałem się ze współpracy bez happy endu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, orlen napisał:

opisze z detalami całą przygodę w niedalekiej przyszłości (teraz pilniejsze sprawy na głowie), ale w skrócie chodziło o tilt na matrycy, który Michał próbował mi poprawić pół roku obiecując ciągle nowe terminy i nie dotrzymując własnych obietnic kilkukrotnie. Ostatecznie wycofałem się ze współpracy bez happy endu.

Warto dopytać czy tilt spowodowany był modyfikacja u Michała? czy może było to zlecenie poprawy u Michała, co mogło okazać się bardzo trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, TheShackMeister napisał:

Warto dopytać czy tilt spowodowany był modyfikacja u Michała? czy może było to zlecenie poprawy u Michała, co mogło okazać się bardzo trudne

Michał modowal dla mnie nikona d810 problem na tym, że nie mam dowodu w postaci zdjęć z przed moda żeby ze 100 procentową pewnością stwierdzić, że Michała niedokładność wprowadziła tilt matrycy.

dlatego w tym wątku nie polecam Michała jedynie ze względu na formę współpracy i komunikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chce tworzyć nowego wątku, więc napisze tutaj.

 

Poczytałem trochę forum na temat modyfikacji aparatu. (wątek poniżej)

https://astropolis.pl/topic/67788-czy-potrzebuję-filtra-ir-cut-do-astrofotografii/

 

I jakbyście mieli oceniać lepiej usunąć drugi filtr, czy usunąć go i wstawić w jego miejsce filtr baadera (dodatkowe kilka stówek)? Opinie są podzielone, a że jestem początkujący wole się upewnić żeby nie być zawiedzonym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od tego do czego potem będziesz podłączać body. Jeśli masz zamiar operować głównie na obiektywach, to zmodyfikuj Baaderem, bo ciężko Ci będzie znaleźć filtr IR-Cut typu clip, który będziesz wkładał do body. Jeśli będziesz działać z jakimkolwiek teleskopem, to większość ma możliwość montowania filtru w torze optycznym samej tuby - wtedy może Ci wyjść taniej, szczególnie jeśli kupisz używany filtr tutaj na forum :)

Niemniej jednak, nieważne na co się zdecydujesz, to filtr IR-CUT, będzie Ci potrzebny. Czy to 'goły filtr' IR-Cut czy filtr antyLP/wąskopasmowy, który również będzie obcinał podczerwień, to musisz się głębokiej podczerwieni pozbyć. Jeśli tego nie zrobisz, to będziesz miał czerwone obwódki na gwiazdach, problemy z ostrością itp, ponieważ głęboka podczerwień będzie się rejestrować na matrycy, a ogniskuje się ona poza plaszczyzną matrycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.