Skocz do zawartości

Tranzyt ISS na tle tarczy Księżyca [09.11.2022]


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, polaris napisał:

Tak. Niesamowicie szybko, to na pewno :)

 

    Najlepszy patent ma na to kot Tom (zapałki) :

 

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_Dd3Q6nl8N7MSZt07wa0395HW8ByvRG0c.jpg

 

 

... i już nie mrugamy! ;):):D

 

     Gratulacje Mirek własnej ISS. Z wielką przyjemnością przeczytałem relację - jak zwykle pisane z wielką swadą, gładko i potoczyście. Czekam na kolejne.

 

:like:

 

 

     Zazdroszczę Wam, że pogoda była choć częściowo spolegliwa. U mnie na okrągło szaroburość-pospolita. Zaczynam powoli zapominać jak wygląda prawdziwie przejrzysty nieboskłon! :icon_rolleyes:

 

Pozdrawiam: Jurek

Edytowane przez suchyy
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2022 o 22:44, Tuvoc napisał:

I jeszcze moja kijanka zaliczająca mały offroad :D

 

hej, skąd ten offroad ?

Na naszej mapie miejscówek jest "gwiazdka" w Smoleniu, nie wymagająca offroadu, na szutrowej drodze bez błota.

Byliście w innym miejscu ?

 

smoleń.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stratoglider napisał:

 

hej, skąd ten offroad ?

Na naszej mapie miejscówek jest "gwiazdka" w Smoleniu, nie wymagająca offroadu, na szutrowej drodze bez błota.

Byliście w innym miejscu ?

 

smoleń.JPG

Tak jest :) sporo osób (w tym również ja) zostało wyprowadzone w pole przez GPS :) Niestety ja uparcie brnąłem w błotko stąd takie przygody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartoszw napisał:

Tutaj moja fotka tranzytu, wykonana... jakieś 5 sekund wcześniej, z terenu Katowic. Linia centralna przechodziła dokładnie przez centrum miasta.

Takahashi FC-76 + extender 1,7x + ZWO ASI183MM. Tarcza to stack 400 klatek w filtrze B, ISS to nałożone pojedyncze zdjęcie w filtrze L.

Według moich obliczeń, po 28 sekundach miał miejsce również tranzyt na tle Marsa. Zaraz po Księżycu spróbowałem szczęścia i ekspresowo zrobiłem goto na planetę, ale nic nie zarejestrowałem.

 

Gdzie ogłaszane/organizowane są takie wypady? Jakbym wiedział, to bym dołożył trochę drogi i podjechał na wspólne obserwacje.

 

iss.thumb.jpg.9061dfa4cf7af099eabe00f1fde6bdee.jpg

Pięknie! Gratuluję udanego polowania :)

 

Wyjazd był wspólnym pomysłem naszej "krakowsko-olkuskiej" ekipy,  patronów Astrolife (którymi my jednocześnie w większości także jesteśmy) i oczywiście samego twórcy kanału Astrolife - Mateusza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.