Skocz do zawartości

IC 405 - Mgławica Płonąca Gwiazda - pierwsze światło TS102


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Grzędziel napisał(a):
 
 
 
 
 
 

Jak na opisane warunki to wyszło świetnie. Na dużą pochwałę zasługuje też znakomita korekcja całego pola. 

 


Tak, to jest coś, co mnie mega pozytywnie zaskoczyło. Przykręciłem korektor, kamerę, standardowy backfocus 55m i jest idealnie. W moim poprzednim, dużo droższym przez co na "papierze" lepszym TS76edph mogłem zapomnieć o takich gwiazdkach w rogach. 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Pierwsza fotka z nowego zestawu - czyli obecnie AM5, ASI 294mm oraz zwykły "budżetowy" TS102 z korektorem/reducerem 0,8x

 

Gratuluję nowego zestawu! :)

Świetnie wyszło, przeszkadza mi tylko ta odrobina magenty na niebieskościach. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robson_g napisał(a):

Jak zwykle super, tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem. TS102 został zakupiony tylko na chwilę a docelowy to będzie dopiero TS125?

Przepraszam że drążę, ale ja lubię takie sprzętowe historie :icon_wink:

Chwile ćwiczyłem pamięć bo Krzysztof wspomniał mój komentarz.....i już mam :) Ale to będzie nawet bardziej interesujące bo tamto zdjęcie było robione TS 76EDPH więc Krzysztofie zmieniasz optykę jak rękawiczki ;) . Byłem w sumie ciekawy czy dopalisz nim materiału i odkryjesz metodę na te gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Robson_g napisał(a):
 
 

Jak zwykle super, tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem. TS102 został zakupiony tylko na chwilę a docelowy to będzie dopiero TS125?

Przepraszam że drążę, ale ja lubię takie sprzętowe historie :icon_wink:


Docelowy miał być 102, ale jako że AM5 prowadzi jak na razie rewelacyjne i trafiła się okazja na giełdzie na rynku wtórnym to kupiłem TS125 :) Po dodaniu reduktora będę miał tam ogniskową ~770mm; mam nadzieję, że montaż uprowadzi :D Jak wszystko z TS125 będzie w porządku i montaż "da radę" to TS125 na pewno na najbliższy rok zostanie u mnie jako docelowy sprzęt. TS102 z reduktorem wyląduje na giełdzie :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MaPa napisał(a):
 
 

Chwile ćwiczyłem pamięć bo Krzysztof wspomniał mój komentarz.....i już mam :) Ale to będzie nawet bardziej interesujące bo tamto zdjęcie było robione TS 76EDPH więc Krzysztofie zmieniasz optykę jak rękawiczki ;) . Byłem w sumie ciekawy czy dopalisz nim materiału i odkryjesz metodę na te gwiazdki.


Jak chodzi o 76EDPH to nie narzekałem jakoś zbytnio na ten teleskop choć gwiazdki dawał faktycznie... specyficzne tak to nazwijmy :) Metody tam nie odkryłem na ten teleskop, a sam dodatkowo jak się okazało (przy okazji obróbki powyższego zdjęcia) trochę w Photoshopie gwiazdki psułem... Kolejne zdjęcia już mam nadzieję będą lepsze pod tym względem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.