Skocz do zawartości
  • 0

Canon 1100d czas naświetlania.


Ftraw

Pytanie

Witam serdecznie. Zaczynam raczkować w temacie astrofotografii. Na początku chciałbym się uczyć na szerokich kadrach z canonem 1100d i montażem CG 5GT. Pytanie o czas naświetlania w tym aparacie i pewnie podobnych z tamtych lat... Chodzi mi o tryb bulb oferujący naświetlania powyżej 30 sekund. Czy jest jakiś program na lapiego pozwalający mi ustawić aparat, żeby z automatu np. ustawił mi go na określony czas (2-3 min) i cykał zdjęcia bez mojej ingerencji ? Wężyk spustowy jest jakimś rozwiązaniem, ale chciałbym czegoś co pozwoli mi ustawić aparat pod moje potrzeby i wykonać zdjęcia, gdy ja np. będę obserwował z dobsona. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tel będzie to super opcja do Drogi Mlecznej, dziękuję bardzo. Guiding jest planowany z svbony 30mm f4 i Asi 224, której używam do planet, ale to do większej ogniskowej i nauki przy obiektach typu andzia i orion. Na laptopa jeśli jest jakiś program w takim wypadku by się przydał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja ze swoim 1100D używam interwałometr lub tablet z Windowsem i APT podłączony do aparatu kablem USB

to drugie rozwiązanie jest przyjemniejsze bo mam podgląd na ekranie tabletu. To znacznie wygodniejsze niż ustawianie ostrości czy kadru na maleńkim wyświetlaczu Canona

 

sam tablet kupiłem najtańszy jaki znalazłem ale działa bez najmniejszych problemów z APT. Jego bateria spokojnie wystarcza na całą noc

interwałometr tylko na szybkich i niespodziewanych wyjazdach. Mam go w torbie na aparat więc zawsze jest pod ręką

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozwinę powyższe - Magic Lantern to alternatywne oprogramowanie samego aparatu i faktycznie ma wbudowany interwałometr. Plus jakieś sto milionów róznych innych przydatnych rzeczy, generalnie warto w to zainwestować, szczególnie że jest za darmo :D

Canon ma też taki programik na kompa do sterowania aparatami, nazywa się EOS Utility i można z niego obsługiwać aparat i np. od razu zapisywać foty na dysku, jak to komuś do szczęścia potrzebne.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.