Skocz do zawartości

NGC 5905 i NGC 5908


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Antoni napisał(a):

Ze względu na bardzo nędzne warunki pogodowe od listopada do tej pory nie zrobiłem żadnej fotki i coraz częściej się zastanawiam czy nie dać sobie z tym spokój. Sprzedać wszystko by nie stało jak eksponat muzealny.

Myślę że jak w każdym hobby. "Jak ryba nie bierze na 2-3-4 wyjeździe to też masz ochotę wędki do pieca wrzucić". Ale lubię ten moment radosnego oczekiwania wiosną. Sprzęt znowu wyjmuję z szafy, złączkologia itd...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Spirit_ napisał(a):

Myślę że jak w każdym hobby. "Jak ryba nie bierze na 2-3-4 wyjeździe to też masz ochotę wędki do pieca wrzucić". Ale lubię ten moment radosnego oczekiwania wiosną. Sprzęt znowu wyjmuję z szafy, złączkologia itd...

Tego roku byłem już 6 razy na rybach i zupełna kicha, więc dałem sobie spokój. A jak cofnę się dwa lata to od stycznia do marca miałem dużo sukcesów, uśmiech dookoła głowy. Powodem tej obecnej sytuacji jest kormoran i wydra. Podobna sytuacja jest w astrofotografii ale tu powodem jest beznadziejna pogoda i nie ma co liczyć na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 20:09, Antoni napisał(a):
 
1
 
 

Jest to materiał zbierany prawie rok temu refraktorem APO 130 i kamerą QHY 695A. Ze względu na bardzo nędzne warunki pogodowe od listopada do tej pory nie zrobiłem żadnej fotki i coraz częściej się zastanawiam czy nie dać sobie z tym spokój. Sprzedać wszystko by nie stało jak eksponat muzealny.


Zdjęcie technicznie, jak zawsze - super. W szerszym kadrze też to ma swój urok! 
Ja przez ten brak pogody jestem bliski decyzji o przeniesieniu całości do Hiszpanii - mam już oferty od różnych "hostingów", jest tego tam trochę - może to rozwiązanie? Jakbyś był zainteresowany daj znać na PW. Wiem, że to nie to samo co "obcowanie" z niebiem i sprzętem, ale... co zrobić. 

Od 250 do 400 Euro miesięcznie niestety, ale doszedłem do wniosku że jak chcę dalej się w to bawić to nie ma sensu eksponatu za sporo $$$ od listopada trzymać w salonie. Sprzęt stoi i się kurzy - po prostu; od października do dzisiaj 2 zdjęcia i to na upartego w bardzo średnich warunkach - jak nie smog, to mgła, Księżyc lub jakieś cirrusy - wszystko w ramach łapania dziur w chmurach :(
Tymczasem praktycznie, kiedy bym nie wpisał 2500km dalej... :)


Zrzutekranu2023-04-4o23_24_14.png.58e366014c9cfb334a80efb2baba3419.png

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.