Skocz do zawartości

M97 - Sowa


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

To jest narrowband więc galaktyk w tle niestety nie będzie.  Nie są one też tematem zdjęcia, gdybym chciał je uchwycić oczywiście robiłbym je w RGB, nie są zbyt spektakularne ani nie jest ich zbyt dużo w tym kadrze.  Odszumianie było bardzo ostrożne, szum sensora nie jest niczym ciekawym czy interesującym.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymek_O napisał(a):

foto ma mega potencjał, w tle jest wiele fajnych szczegółów, jednocześnie ubicie go do poziomu niemal zera wycięło w pień wszystko. Poniżej na siłę podbite z png co tam jeszcze fajnego siedzi :)

 

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, i wiem że zmasakrowałeś moją pracę tylko z dobrymi intencjami.  Dla mnie jest ok jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, diver napisał(a):

 

Najważniejsza apertura+jasność. ;) F/8 wymaga niestety dłuższych sub-ów niż np. F/5 przy tej samej aperturze. Ale F/8 to jeszcze znośna jasność.

 

 

Stosując BIN odzyskujemy SNR wynikające z mniejszej światłosiły.  Tak więc jeżeli obiekt mieści się w kadrze to nie ma problemu.  Ograniczeniem sztywnym jest oczywiście pole widzenia oraz konieczność dłuższego naświetlania klatek i co za tym idzie bardzo stabilnego i niezawodnego prowadzenia.  Po okresie walki moja nie-egzotyczna kombinacja eq6+oag-l+220MM spisuje się tutaj adekwatnie.

 

Rozważam zakup 10" i odpowiedniego reduktora/flattnera, ale na razie tak mi się dobrze działa na tym co mam że nie chcę robić kolejnej rewolucji, kupować następnego focusera itd.  Więcej focenia, mniej kręcenia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wersja druga - bardziej szumiąco-szerokokątna, poprawiona (wg mnie) dynamika jasnych partii.  Dodałem kolor gwiazd. Na niektórych monitorach wygląda lepiej, na niektórych szum tła wygląda gorzej”

 

Myślałam że lepiej tej mgławicy przedstawić już nie można a tu proszę 🙂, gwiazdy super.

Tak, wersja alternatywna zdecydowanie lepsza niż kolegi @Szymek_O

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

„Wersja druga - bardziej szumiąco-szerokokątna, poprawiona (wg mnie) dynamika jasnych partii.  Dodałem kolor gwiazd. Na niektórych monitorach wygląda lepiej, na niektórych szum tła wygląda gorzej”

 

Myślałam że lepiej tej mgławicy przedstawić już nie można a tu proszę 🙂, gwiazdy super.

Tak, wersja alternatywna zdecydowanie lepsza niż kolegi @Szymek_O

Żeby była jasność, na siłę pociągnąłem za uszy plik png, żeby pokazać co tam jest jeszcze ukryte, to nie jest jest wynikowa fotografia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.