Skocz do zawartości
  • 0

Problem z wykresem PHD - montaż CEM120CE2


Auron

Pytanie

Cześć, 

 

Panowie, prośba o pomoc co tu się odwala? Jestem posiadaczem montażu CEM120CE2 zapłaciłem za niego oszczędności kilkuletnie sądząc, że spełniłem swoje marzenie, ale kurde zaraz go oddam do demobilu, błąd całkowity RMS w phd jak widzicie pokazuje 0.12" a według mnie powinno być 0.03". Klatki są naświetlane przez 10s, czy macie jakieś przemyślenia na ten temat, bo już nie wytrzymuję i rozważam sprzedaż tego montażu. 

W załączeniu printscreen wykresu. 

 

Pozdrawiam serdecznie

image.jpeg.5c5895ed38d909bb421c7b39d754c3e4.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Auron napisał(a):

Cześć, 

 

Panowie, prośba o pomoc co tu się odwala? Jestem posiadaczem montażu CEM120CE2 zapłaciłem za niego oszczędności kilkuletnie sądząc, że spełniłem swoje marzenie, ale kurde zaraz go oddam do demobilu, błąd całkowity RMS w phd jak widzicie pokazuje 0.12" a według mnie powinno być 0.03". Klatki są naświetlane przez 10s, czy macie jakieś przemyślenia na ten temat, bo już nie wytrzymuję i rozważam sprzedaż tego montażu. 

W załączeniu printscreen wykresu. 

 

Pozdrawiam serdecznie

image.jpeg.5c5895ed38d909bb421c7b39d754c3e4.jpeg

 

Bez przesady. Wykres rakieta. Lekkie korekcje aby wprowadza montaż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie bardzo źle to wygląda. Kupię od ciebie ten montaż za 50% ceny bo jest coś z nim nie tak.

 

;-)

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, RafalT73 napisał(a):

Bardzo dobre prowadzenie. Masz prawie linie prostą. Jestem pewny że takie prowadzenie żadnej klatki Ci nie zapisuje. Jaką masz rozdzielczość Twojego setupu (arcsec/px)?

Rafał, rozdzielczość to 0.32 arcsec/pix 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Herbert West napisał(a):

Faktycznie bardzo źle to wygląda. Kupię od ciebie ten montaż za 50% ceny bo jest coś z nim nie tak.

 

😉

To jest katastrofa owszem, ale do armagedonu w postaci sprzętu typu chińskiego nie zamierzam wracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Wiesiek1952 napisał(a):

Tam trochę Dithering dokłada do wyniku końcowego. Ten trójkąt u dołu koreluje z ząbkiem na wykresie czyli był dithering w tym momencie. Bez ditheringu byłoby pewnie ze dwa razy lepiej. 

 

Wiedziałem, że coś jest nie tak, jak powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz wzorowy wykres. A przynajmniej ten fragment który pokazałeś.

 

Weź pod uwagę, że na dokładność prowadzenia składa się wiele czynników. Oczywiście dokładność prowadzenia jest kluczowa, ale wszelkiego rodzaju ugięcia, nieprostopadłość osi, błąd stożkowy itp mają wpływ na efekt końcowy. 

Kiedyś Adam Jesion dobrze to opisał, ale nie pamiętam już gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.