Skocz do zawartości

Jaki polecacie montaż fotograficzny?


Jacek1977

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

     Za jakiś czas chcę kupić głowicę SW AZ GTI co by sobie umilić obserwację planet edkiem i maczkiem z orciakami i cały czas ich nie gonić a skupić się na obserwacji.

     Będę jej używał ze swoimi nogami stalowymi z montażu AZ 5 który mam.

     Ale chcę kupić coś małego, składanego co nie będzie zajmowało dużo miejsca w bagażniku jak się z rodzinką gdzieś wybierzemy na jakiś wyjazd, na przykład do rodzinki.            Moja małżonka jest mistrzynią w pakowaniu rzeczy typu ,, to się może przydać i jest potrzebne''. Przy dwójce dzieci jest tego cała masa i brakuje miejsca w bagażniku 😐     Dlatego pomyślałem o statywie fotograficznym na wyjazdy.       Teleskop z osprzętem i głowicą az gti będzie ważyć niecałe 7 kg. Montaż musi być w miarę mały po złożeniu ale i też dosyć sztywny żeby dało się nim obserwować bez jakiś masakrycznych drgań. No i mieć wysuwana kolumnę żeby nie haczył teleskop o nogi w zenicie.

     Co polecacie, jestem zielony jeżeli chodzi o statywy fotograficzne, Manfrotto może? No chyba że to kiepski pomysł i te nogi stalowe co mam lepiej się sprawdzą?

    Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysuwaną kolumną to daj sobie spokój, ponieważ zmniejsza ona sztywność konstrukcji, a kolumnę zastąp sobie przedłużkami.

 

Jeżeli pieniądze nie stanowią problemu, to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie drewniany statyw fotograficzny, np. coś takiego. Taki statyw połączy ze sobą kilka cech: jest lekki, kompaktowy i dobrze tłumi drgania (drewno).

 

Tańszą opcją jest zakup statywu stalowego, ale ten z kolei nie będzie ani kompaktowy, ani lekki. Ale jako że sam w sobie będzie ciężki, to dobrze wytłumi drgania.

 

Innym rozwiązaniem jest zakup aluminiowego statywu fotograficznego, ale tutaj - chcąc wytłumić drgania - trzeba go dodatkowo obciążyć, np. zawiesić worek z piaskiem lub butelkę 5L z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.