Skocz do zawartości

Łańcuch Markariana z... Namibii


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Darek_B napisał(a):

A masz może M51 ? :)

Aż tak szalony nie byłem :D

EDIT: Ale mimo tego, że wschodziła tam na niecałe 20 stopni, można ją było bez problemu wypatrzeć przez lornetkę 10x50, a i przez Newtona 25 się zacnie prezentowała :)

EDIT2: Ale fajnie by się nadawała do porównania w kolażu.

 

46 minut temu, holeris napisał(a):

(...) wystarczyło znieść pogardliwe spojrzenia kolegów (...)

Bym zapomniał. I uszczypliwe komentarze po powrocie :D:D:D

Edytowane przez holeris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaciejW napisał(a):

Podoba mi się w 1:1, fajny szczegół, kolory na oko czy jakoś kalibrowane? mam wrażenie, że wpadają trochę w zieleń

Dziękuję! Kolory kalibruję SPCC i ściągam później zieleń SCNR (ustawione zazwyczaj na 0,5). Wydaje mi się, że w tym wypadku też stosowałem SCNR, ale głowy sobie uciąć nie dam :)

EDIT: jeszcze czasem podbijam selektywnie saturację, więc te kolory z SPCC, to takie trochę umowne.

Niestety powyłaziły jakieś niedoskonałości ustawienia matrycy, bo gwiazdki są jakby lekko dziabnięte (bxt to koryguje, ale nie do końca) i wychodzą takie różowe środki w centrach galaktyk. Ale jak się nie ogląda w powiększeniu większym niż 100%, to nie widać :flirt:

Może następnym razem na wzór Imbusowego Pana (pozdrawiam @danon :)) będę otwierał warsztat po każdym użyciu rotatora i dopieszczał tilt / backfocus.

 

3 godziny temu, MaciejW napisał(a):

Matko boska, ale masz tempo obróbki, ja dopiero co masterflaty porobiłem no i jedną próbę składania mozaiki.

Mam już 3 następne wstępnie obrobione, ale nie jestem jeszcze zadowolony. Licząc już opublikowanego Skorpiona, to nawet 4, bo on też mi się wciąż nie podoba. No i kilka jeszcze nieruszonych. Irlandczyka pewnie sobie zostawię na deser :)

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywny odbiór.

 

14 godzin temu, Grzędziel napisał(a):

Od razu widać, że z Namibii bo do góry Łańcuch nogami.

🙃🙃🙃

Faktycznie. Nie zwróciłem uwagi. Ale kompozycyjnie chyba nawet lepiej wyszło.

To pierwsze obrobione zdjęcie przy tym ustawieniu kąta kamery. Przy następnych zwrócę uwagę.

Dzięki!

🙃🙃🙃

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.