Skocz do zawartości

DreamFocuser mini


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mamy komplet, 10 osób :) 

 

Wysyłka, jak pisałem wcześniej, odbędzie się za 2 tygodnie. Kolejne focusery postaram się mieć dostępne jak najszybciej, myślę że około września. Zobaczymy, ile znajdziecie błędów do poprawy, mam nadzieję że mało :) 

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.08.2023 o 01:05, MateuszW napisał(a):

Sterownik ASCOM jest już dostępny do pobrania pod adresem... dreamfocuser.com :)

Przetestujcie na razie na sucho, czy się instaluje i uruchamia.

Siema Mateusz

 

Wszystko działa . Udało się zainstalować oraz uruchomić ręcznie oraz przez ascom drive:)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udostępniłem do pobrania aplikację na Androida, trochę ją poprawiając. To moja pierwsza aplikacja mobilna, więc proszę o wyrozumiałość :)

Górne przyciski płynnie poruszają wyciągiem (trzymając) z prędkością określoną na suwaku, natomiast kolejny rząd pozwala na przesunięcie o mały lub duży skok, którego wartość wpisujemy na środku.

 

Screenshot_20230815-140735s.jpg.e92f703951801105c66a809a5e468213.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 14:17, MateuszW napisał(a):

Właśnie udostępniłem do pobrania aplikację na Androida, trochę ją poprawiając. To moja pierwsza aplikacja mobilna, więc proszę o wyrozumiałość :)

Górne przyciski płynnie poruszają wyciągiem (trzymając) z prędkością określoną na suwaku, natomiast kolejny rząd pozwala na przesunięcie o mały lub duży skok, którego wartość wpisujemy na środku.

 

Screenshot_20230815-140735s.jpg.e92f703951801105c66a809a5e468213.jpg

Dzisiaj doszedł mini dreamfocuser . Na kompie szybki sprawdzian  i działa silnik porusza osią , ascom też wykrywa wszystko.  Problem mam z aplikacją na androida.  Zdjęcia poniżej. System wykrywa urządzenie dreamfocuser w bluetooth ale nie chce się połączyć mowi że potrzebna aplikacja ale ona jest włączona.Screenshot_20230816_194722_DreamFocuser.thumb.jpg.8e6198fc74ec33bafa365ee60f1e4089.jpgScreenshot_20230816_194722_DreamFocuser.thumb.jpg.8e6198fc74ec33bafa365ee60f1e4089.jpgScreenshot_20230816_185734_Settings.thumb.jpg.6920a483988a32dbce72a1a5dfdff8bb.jpgScreenshot_20230816_190635_Settings.thumb.jpg.86a680f2b4df22c96ba434f654c90c89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem do Sky Watechera Synty 8, na razie potestowałem tylko z apką androidową. Jestem w pełni zadowolony: banalny montaż, kompaktowe rozmiary, działa świetnie, błyskawicznie łączy się z apką. Nawet z ograniczonymi w stosunku do programu komputerowego możliwościami apki androidowej szybko i sprawnie operuje się prędkością i zmianą wielkości kroku.

 

1692375324764.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 08:37, apolkowski napisał(a):

Czy da się zrobić upgrade silnika od starszego DreamFocusera do nowego systemu? Mam dwa silniki i jednego pilota, a chciałbym mieć dwa niezależne systemy.

Tak, sam silnik jest taki sam, mogę go przełożyć do nowej elektroniki. Napisz proszę PW, to uzgodnimy wysyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kajojk napisał(a):

Mateusz pytanie czy po wyłączeniu DF mini silnik blokuje się tzn nie można nim ruszać czy po wyłączeniu można ruszać focuserem od teleskopu??

Po wyłączeniu możesz kręcić ręcznie wyciągiem, silnik stawia wtedy niewielki opór, a obracanie nim nie jest szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejne egzemplarze DreamFocusera Mini są już gotowe (i będą dostępne w sposób ciągły). W poniedziałek planuję wysyłkę dla osób, które już się zapisały na kolejne sztuki.

W pierwszym poście zaktualizowałem cennik - focuser jest dostępny w regularnej cenie 550 zł. Musiałem podnieć ceny niektórych mocowań, niestety usługi obróbki metalu są coraz droższe.

W trakcie testów pierwszej partii focuserów znaleźliśmy problem kompatybilności ze starszymi Windowsami - 7 i 8 - niestety w tych systemach nie działa łączność Bluetooth, czyli pozostaje klasyczna metoda połączenia po USB. Osobna wersja sterownika dla tych systemów jest podlinkowana w pierwszym poście.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aleksyb napisał(a):

 

A wiadomo +/- kiedy można się spodziewać sterownika INDI? Jeszcze w tym roku, czy raczej 2024?

Raczej będzie to 2024, na razie chcę dokończyć w pełni sterownik ASCOM.

15 minut temu, 21szpak napisał(a):

Jaki był by koszt modyfikacji starego dreamfocuser do opcji mini?

Ze starego focusera można przełożyć jedynie silnik, focuser mini byłby dzięki temu tańszy o 65 zł, czyli kosztował 485 zł. Oczywiście również mocowanie do wyciągu można zostawić, bo są kompatybilne (z nielicznymi wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bentoq napisał(a):

Jaki zasilacz jest potrzebne do dreamfocusera mini? Napisane jest 6-18V, typowo 12V, a jaki prąd?

Na domyślnych ustawieniach wystarczy 1A, natomiast do ciężkiego osprzętu, wymagającego większej siły potrzeba max 2A.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zastanawiam się, czy da się zasilić dreamfocuser mini z powerbanka. Mam taki, że na USB daje 9V 2A albo 12V 1.5A. Wiadomo może jak wygląda pobór prądu w trakcie sesji?

12V 1A ciągnie pewnie przy pracy silnika, więc głównie podczas ustawiania ostrości i sprawdzaniu co kilka-kilkanaście klatek.

A jak to wygląda gdy silnik jest w spoczynku? Jakiś tryb idle, utrzymujący jedynie połączenie z komputerem po kablu/BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien spokojnie działać w tym trybie 12V - masz do tego dedykowane gniazdo, czy to na USB trzeba wymusić? Prąd, który podałem jest podczas ruchu, a w spoczynku znacznie spada. W tej chwili nie pamiętam dokładnie, ale to coś w okolicy 0,2A na domyślnych ustawieniach. Prąd silnika w postoju można ustawić (przy czym nie jest ot prąd pobierany przy 12V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Bentoq napisał(a):

Dzięki. Nie wiem czy wymusić, jest napisane na porcie powerbanka, że może dać różne parametry, 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A, zapewne w jakiś sposób dogaduje się z urządzeniem jakie napięcie i prąd.

Czyli to gniazdo USB-C? No to bez dodatkowej elektroniki się nie uda, musi być coś co się dogada protokołem quick charge. Może ktoś zna gotowe rozwiązanie na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.