Skocz do zawartości

DreamFocuser mini


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MateuszW napisał(a):

Będę do tego dążył, ale nie mogę zagwarantować, że się uda. W planach jest też sterownik INDI.

Pytanie czy pod NINĄ będzie wszystko działać ??

Jakąś mini instrukcję wysyłasz przez e-mail?

Edytowane przez Kajojk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kajojk napisał(a):

Pytanie czy pod NINĄ będzie wszystko działać ??

Tak, sterownik ASCOM działa na zasadzie klient - serwer, dzięki czemu nie blokuje interfejsu niektórych aplikacji (problem dotyczył NINA i sporadycznie FireCapture). Każdy program powinien działać poprawnie, a dodatkowo panel DreamFocusera można uruchomić samodzielnie. Te same usprawnienia są też dostępne w ostatniej wersji sterownika klasycznego DreamFocusera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest doskonały pokaz polskiej myśli technicznej:) Przypominam ZWO eaf kosztuje ok. 1000zł. Gratuluję, wygląda to perfekcyjnie! 

 

Moje pytanie brzmi:

Jeśli miałbym trzy, cztery albo więcej tych "ostrzałek", to czy można nimi wszystkimi niezależnie sterować z poziomu aplikacji Androida?

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, pomyśl jeszcze o rotatorze. W Tobie jedyna nadzieja.

 

I jeszcze jedna podpowiedź: żyjemy w czasach, gdy obok funkcjonalności sprzętu bardzo liczy się też aspekt estetyczny, nawet w sprzęcie astro to widzimy. Konkretnie: brakuje koloru. Obecnie najmodniejszy w naszej branży jest czerwony, ewentualnie zielony.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maro21 napisał(a):

Tak czy siak , to jest niesamowite, jakim zdolnym człowiekiem jesteś,  takie coś wyprodukować w warunkach domowych to mi się w głowie nie mieści.  Gratulacje. Już pierwsza wersja mnie oczarowała,  a ta to zupełny sztos.

Dzięki :) 

12 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

To jest doskonały pokaz polskiej myśli technicznej:) Przypominam ZWO eaf kosztuje ok. 1000zł. Gratuluję, wygląda to perfekcyjnie! 

 

Moje pytanie brzmi:

Jeśli miałbym trzy, cztery albo więcej tych "ostrzałek", to czy można nimi wszystkimi niezależnie sterować z poziomu aplikacji Androida?

Aktualnie w aplikacji wybiera się urządzenie do połączenia z listy, więc nie da się sterować równocześnie, ale można się przełączać. Natomiast na komputerze można aktualnie zainstalować do 3 instancji, działających równocześnie (dorobienie większej ilości nie stanowi problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MateuszW a myślałeś nad jeszcze większą miniaturyzacją?

Ja zrobiłem podobny projekt do Twojego, choć nie tak zgrabnie wpasowany, ale wykorzystałem silnik 17hs08-1004s - połowę mniejszy i lżejszy niż ten co masz u siebie, idealnie nadaje się właśnie do wyciągów ;)

 

51CG018JM+L._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sidiouss napisał(a):

Ja zrobiłem podobny projekt do Twojego, choć nie tak zgrabnie wpasowany, ale wykorzystałem silnik 17hs08-1004s - połowę mniejszy i lżejszy niż ten co masz u siebie, idealnie nadaje się właśnie do wyciągów ;)

Do zastanowienia :) Nie planowałem wielu wariantów, ale faktycznie taki silnik może mieć sens do wariantów wyciągu z przekładnią, bo na oś główną raczej byłby za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszW napisał(a):

na oś główną raczej byłby za słaby.

To samo pomyślałem: ten silnik może być ok dla czegoś lekkiego, sam steruję nim w Samyangach, ale na pasku, przełożenie pewnie jakieś 1:10. Do wyciągu bez przekładni na którym jest dwa kilo szpeju to pewnie będzie za słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dobrychemik napisał(a):

Obecnie najmodniejszy w naszej branży jest czerwony, ewentualnie zielony

 

Mam nadzieję, że wynalazek @MateuszW rozpocznie modę na połączenie czerni ze srebrem ;)

 

Śmiechem żartem, ale za modą można albo podążać, albo ją wyznaczać ;)

 

 

 

...chociaż jakiś fajny, subtelny, ale wyróżniający detal byłby na miejscu ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 7 zamówień, co oznacza, że zostały tylko 3 DreamFocusery Mini w promocyjnej cenie, zapraszam niezdecydowanych :)

 

W dniu 29.07.2023 o 06:21, Miesilmannimea napisał(a):

Wreszcie :) Kolejki klientów życzę :)
Żeby ponarzekać choć trochę to nie cierpię USB-C ;)

Dzięki :) Co do złącza, to najlepszym mechanicznie jest wg mnie USB-B, jednak jest za duże, żeby się tu zmieściło. Zaraz po nim uważam, że znajduje się właśnie USB-C, a na pewno jest lepsze od mini i micro, które potrafią nie łączyć. No i dwustronne wkładanie :) Dodatkowo postarałem się tutaj jak najlepiej dopasować wymiary obudowy, aby wtyczka była maksymalnie unieruchomiona i nie sprawiała przez to problemów.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał - na urządzenia obowiązuje 3 letnia gwarancja.

 

Jeszcze info co do czujnika temperatury i kompensacji termicznej. Funkcja kompensacji będzie dodana w niedługim czasie, obecnie jeszcze nie jest gotowa. Wbudowany czujnik temperatury zawyża pomiar o ok 4 stopnie z uwagi na ciepło pochodzące z elektroniki. Wprowadziłem offset, żeby to zrekompensować, ale nadal pomiar może nie być precyzyjny z uwagi na różne warunki (np wiatr), które wpływają na różnicę, oraz przez pierwsze kilkanaście minut, zanim silnik się nagrzeje, temperatura będzie zaniżona. Z tego powodu, jeśli zależy wam na precyzyjnym pomiarze, warto dokupić zewnętrzny czujnik. Do promocyjnej partii focuserów czujnik kosztuje symboliczne 30 zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mateusz Libner napisał(a):

Ja trochę zielony jelsi chodzi o twojego dream focusera ale jak on ustawia ostrość? Bo od zwo używa fotek by zbadać ostrość a twój ? Bo chce do astrofoto używać coś takiego i nwm czy się nadaje czy cos

DF po prostu kręci wyciągiem i nie ma w ogóle pojęcia o ostrości - powiedziałbym nawet, że ten temat w ogóle go nie interesuje :) Dowolna aplikacja kompatybilna z ASCOM może nim sterować, pobierać sobie obraz z kamery czy co tam jej do szczęścia potrzebne i na tej podstawie ocenić ostrość i wysłać do DF komendę, żeby przeogniskować itp.

EAF od ZWO też tak działa, znaczy samo urządzenie służy tylko do ruszania wyciągiem, ocena ostrości odbywa się poza nim.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mateusz Libner napisał(a):

Ja trochę zielony jelsi chodzi o twojego dream focusera ale jak on ustawia ostrość? Bo od zwo używa fotek by zbadać ostrość a twój ? Bo chce do astrofoto używać coś takiego i nwm czy się nadaje czy cos

Dokładnie jak napisał Krzysiek. W zależności, jakiego programu użyjesz, np SGP, Maxim, APT, to każdy z tych programów ma swój algorytm oceny ostrości. Wszystkie jednak bazują w jakiś sposób na podłączonej kamerze / aparacie. Poza tym można rzecz jasna sterować ostrością ręcznie, np do planet, czy Księżyca.

34 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Jaki czujnik tam wrzuciłeś? DHT11 tak jak w dużym DF?

Wbudowany jest SHT31, a zewnętrzny to klasyczny DS18B20 w swojej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.