Skocz do zawartości

Astrofan - małe info


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Spora część z Was wie (a właściwie wystarczy spojrzeć na moją sygnaturę), że raz na jakiś czas mam wenę na dłuższy astronomiczny tekst, który zamieszczam na mojej skromnej stronce/blogu (niepotrzebne skreślić). Czasem tutaj na forum wrzucam jakiś link, ale ogólnie mam pewne opory w temacie "reklamowania się".

 

Ten wątek zakładam w dosyć specyficznych okolicznościach, może nawet w formie ostrzeżenia. Kilkadziesiąt aktywnych użytkowników forum polubiło związany z tym tematem fanpage, który...został przejęty przez nieznany mi byt. Temat ciągnie się od początku kwietnia, dwie sprawy z supportem Facebooka/Meta i wczoraj w otrzymanym mailu przeczytałem, że "być może strony nie da się już odzyskać". Zero zaskoczenia.

 

Co zaskakujące, nic podejrzanego się z tym fanpage'm przez 5 miesięcy nie wydarzyło, żadnych niecnych wpisów, ani reklam...ale wolę ostrzec i pewnie zachęcić do "odlubienia". Trochę szkoda, trochę czasu na to poświęciłem, ale trzeba się z tym pogodzić. Nie jestem aż tak zafiksowany na błyszczenie w soszjalach ;)  

  • Dziękuję 2
  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Astrofan - małe info

@Robson_g, pewnie że tak.

 

  • 15 marca mieliśmy mały włam na fanpage Astropolis (który swoją drogą jest właścinie nieaktywny). Niejaki Luiz Phelipe zmienił nam profilówkę i odnośnik. Jesion stwierdził, że chroni swój profil na wszelkie możliwe sposoby, więc pojawiła się możliwość, że to po mojej stronie. Na wszelki wypadek pozmieniałem swoje hasła, zastosowałem wszelkie zabezpieczenia, "odpiąłem" paypala, itp.
  • 20 marca napisałem tekst na bloga i wrzuciłem na FB. Wszystko w najlepszym porządku.
  • 10 kwietnia napisałem kolejny tekst i...fanpage nie był już pod moją kontrolą. Nie sprawdzałem codziennie co się na nim działo, więc nie znam dokładnego momentu. Absolutnie nic podejrzanego w tym czasie się nie wydarzyło i do tej pory tam nie ma żadnej aktywności.

 

Zgłosiłem do supportu, rozmowa przez messenger, przez telefon, kilka maili. Przez telefon usłyszałem, że rzeczywiście adminem jest ktoś o egzotycznie brzmiącym nazwisku. Gdy się okazało, że nie bardzo da się coś z tym zrobić, dostałem w końcu radę, żeby pisać po angielsku odwołanie pod adres "appeals@fb.com". Napisałem, bez odpowiedzi.

Później zgłosiłem jeszcze raz, podobny przebieg komunikacji z supportem. Efekt określiłem w pierwszym wpisie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z ciekawości, ponieważ miałem przykrą historię z moim profilem "Wałcz i okolice w fotografii". Nagle z dnia na dzień straciłem całkowitą kontrolę na fanpeagem. Miałem 1,5k fanów, którzy bardzo lubili moje fotografie plenerowe oraz astrofotograficzne. Fanpage miał pod nazwę: "W krainie gwiazd i jezior". Wrzucałem tam fotografie krajobrazową z okolic Wałcza oraz astro pejzaże i astrofotografię. Strona naprawdę cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wysłałem mnóstwo maili do wsparcia technicznego, ale niestety bez odzewu. Szkoda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack_mnk napisał(a):

Ciśnij FB jeśli zależy Ci na tej stronie, to nie pierwszy raz gdy takie coś się komuś dzieje i z reguły wszystko odzyskują, ale trzeba swoje przebrnąć na supporcie.

 

Prawie 5 miesięcy, w tym powtórne zgłoszenie. Chyba wystarczy.

 

54 minuty temu, Robson_g napisał(a):

Pytałem z ciekawości, ponieważ miałem przykrą historię z moim profilem

 

Widzę, że znasz temat. Wygląda na podobny przypadek :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał(a):

Prawie 5 miesięcy, w tym powtórne zgłoszenie. Chyba wystarczy.

Eh, "support". Jak jesteś mały, to mają cię gdzieś, jak jesteś duży, to też mają cię gdzieś, ale masz kontakty i możesz się do nich przebić. UE mogłaby się wziąć za zrobienie z tym porządku, podobnie jak wymusili na nich zmiany w zakresie kradzieży danych osobowych.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.