Skocz do zawartości

Sprzęt dla bardzo początkującej


no.name

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiesz teraz dlaczego tak zareagowałam na pierwsze odpowiedzi w tym temacie? Wystarczy mi, że na tamtym forum musiałam co chwilę się z czegoś tłumaczyć jak na mnie naskoczono. No dobra, ale nie o tym była mowa :)Poczytam trochę i pokombinuję z tym co mam. Już wiem gdzie szukać więc to najważniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na nowe forum i zobacz czy tak łatwo jest wszystko znaleźć, zapytaj o coś i niech na ciebie zaraz naskoczą - wtedy pogadamy. Ciekawe jakbyś zareagował gdyby zdarzyło ci się to kilka razy na tym samym bądź podobnym forum.

 

Ja bym pomyślał, że coś ze mną nie tak i zastanowił się co zmienić. Na szczęście pojawiałem się na wielu forach o różnych tematach i nie wzbudzałem takiego zainteresowania ;). Zwłaszcza, że przed zadaniem pytania, spędzałem sporo czasu, szukając gotowych już odpowiedzi :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL chyba masz problemy z kobietami skoro od razu masz wyrobione takie zdanie. Wejdź sobie na nowe forum i zobacz czy tak łatwo jest wszystko znaleźć, zapytaj o coś i niech na ciebie zaraz naskoczą - wtedy pogadamy. Ciekawe jakbyś zareagował gdyby zdarzyło ci się to kilka razy na tym samym bądź podobnym forum.

Dzięki wszystkim za pomoc - mam teraz sporo do czytania :) Miłej nocki

 

Chopie,

Cytat z pewnego filmu: " weź się j... w głowę. Najlepiej ze trzy razy". Skąd takie chamskie zachowanie? Masz z czymś problem?

 

No.name: skontaktuj się ze mna na PW. Postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale są 64 strony - to trochę za dużo, żeby każdą po kolei przeglądać. Pisałam już, że skoro nie wiedziałam czego szukać to nie wiedziałam co wpisać w wyszukiwarce. A forum służy pomocy, przyzwyczaiłam się już na innym, że jeśli ktoś zadaje pytanie to albo się na nie odpowiadają, albo jeśli juz gdzieś takie padło to daje się linka do niego. Na szczęście są także osoby, które reagują normalnie na takie pytania i jednak pomagają. Bo co do reszty to po co się w ogóle odzywać skoro nie może się pomóc? Geminiplus nie wiem do kogo był skierowany ten komentarz.

 

PS. A tego

Bardzo mi się podoba Twoje podejście do tematu. Uważasz, że tylko Twoje forum warto czytać?

to już kompletnie nie rozumiem.

Edytowane przez no.name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.name Przeglądanie wszystkich wątków to niewielki wysiłek. Z kolei nie musisz czytać ich wszystkich, bo na początku należy dokonać odpowiedniego wyboru wartościowych tematów. Własne przyzwyczajenia nie mają tutaj nic do rzeczy. Ważna jest kultura rozwijająca się od początków istnienia internetu. Zważ na to, że wątki podobne do tego tylko zaśmiecają forum i stwarzają jeszcze większe problemy przy szukaniu wartościowych informacji. Forum to nie jedyne źródło informacji. Są jeszcze książki, czasopisma, serwisy internetowe itd. itp. A w końcu musisz sama nauczyć się szukać tego co potrzebujesz. Zaoszczędzisz przede wszystkim swój czas. Jeśli nie wiesz czego szukać, zaczynasz od rzeczy bardziej ogólnych zdobywając w trakcie takich poszukiwań wiedzę do bardziej szczegółowego wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.name Przeglądanie wszystkich wątków to niewielki wysiłek. Z kolei nie musisz czytać ich wszystkich, bo na początku należy dokonać odpowiedniego wyboru wartościowych tematów. Własne przyzwyczajenia nie mają tutaj nic do rzeczy. Ważna jest kultura rozwijająca się od początków istnienia internetu. Zważ na to, że wątki podobne do tego tylko zaśmiecają forum i stwarzają jeszcze większe problemy przy szukaniu wartościowych informacji. Forum to nie jedyne źródło informacji. Są jeszcze książki, czasopisma, serwisy internetowe itd. itp. A w końcu musisz sama nauczyć się szukać tego co potrzebujesz. Zaoszczędzisz przede wszystkim swój czas. Jeśli nie wiesz czego szukać, zaczynasz od rzeczy bardziej ogólnych zdobywając w trakcie takich poszukiwań wiedzę do bardziej szczegółowego wyszukiwania.

Daj spokuj , kazdy moze pytac i kazdy z kulturą moze odpowiadać .

Pouczanie, ocenianie pytania to juz brak ... .

Ktoś kiedyś pisal: pytanie - odpowiedz, bez zbednych wstawek .

W sumie odpowiedzi były choć czasem z wstawkami . :Beer: Nie jest źle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, po prostu dziewczę zostało zasypane wiadomościami a ja jak sam wiesz też niedawno zacząłem, więc chyba mogę cos podpowiedzieć.

 

Pozdro

 

Pamietaj tylko, ze skoro niedawno zaczales to masz niewielkie doswiadczenie. Ja po roku lookania w niebo przez kilkadziesiat sprzetow i kilkadziesat okularow, z mieszanymi uczuciami udzielam rad sprzetowych. To odpowiedzialne zadanie, tu w gre wchodzi czyjs zapal i realna kasa.

 

no.name, jezeli ma byc to teleskop balkonowy z mozliwoscia mobilnych wypadow za miasto w zadanym przez Ciebie przedziale kasowym, to zapomnij o astrofotografii. Niedlugo Ozma w Bialymskoku i Kudlacze pod Tatrami. Zaladuj sie do kogos do kufra i daj zawiezc na zlot. Obmacasz sprzet, popatrzysz w niebo, rozjasni Ci sie czego chcesz i co lubisz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy zerknęłam przez lornetkę na gwiazdy i księżyc - nigdy go większego nie widziałam :) Muszę sie koniecznie przejść do obserwatorium. A dzisiaj postaram się popatrzeć w niebo trochę później, bo wczoraz było dopiero parę gwiazdek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy zerknęłam przez lornetkę na gwiazdy i księżyc - nigdy go większego nie widziałam :) Muszę sie koniecznie przejść do obserwatorium. A dzisiaj postaram się popatrzeć w niebo trochę później, bo wczoraz było dopiero parę gwiazdek :D

 

Teraz z powodu Księżyca za dużo nie zobaczysz, roświetla on niebo masakrująć widzialność DS, trzeba znowu czekac do nowiu, chyba że tylko tak chcesz się pogapić na gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy zerknęłam przez lornetkę na gwiazdy i księżyc - nigdy go większego nie widziałam :) Muszę sie koniecznie przejść do obserwatorium. A dzisiaj postaram się popatrzeć w niebo trochę później, bo wczoraz było dopiero parę gwiazdek :D

 

 

Marto,

 

Postaraj się przejrzeć jakąś książkę dla początkującego miłośnika nieba. Może to być:

"Niebo - poradnik użytkownika" D. Levy'ego lub "Niebo na weekend" P. Rudzia

 

Znajdziesz tam sporo informacji, jak rozpocząć swoje obserwacje i na co skierować oczy. Są obiekty, które można podziwiać nawet przez lornetkę, ale teleskop (prawie) zawsze daje większe możliwości.

 

Dobrze jednak zacząć właśnie od lornetki, aby poznać niebo, rozkład gwiazd i położenie najbardziej znanych obiektów dalekiego kosmosu (DS). Dopiero potem, albo równocześnie (o ile masz możliwość) spojrzyj przez teleskop.

 

Postaraj się spotkać z kimś, kto pokaże Ci takie obiekty, zaznajomi z obsługą teleskopu i jego możliwościami. W różnych częściach Polski organizowane są zloty i to są bardzo dobre okazje do szybkiego poznania nie tylko nieba, sprzętu, a i także ciekawych osób.

 

Zawsze możesz także poznawać niebo indywidualnie, to też dobra droga, tylko nieco dłuższa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Bielacka

PS. A tego

to już kompletnie nie rozumiem.

Komentarz osobisty: Uważam, że jesteś zarozumiałą, przemądrzałą i zadufaną w sobie pannicą. Taką opinię wyrobiłem sobie po Twoich wybrykach na Astro4u, a tutaj ją tylko potwierdzasz. Twoje ulubione słowa to :ja, mi, moje, dla mnie.

Zarówno na jednym, jak i na drugim forum znajdziesz dziesiątki, jak nie setki szczegółowych odpowiedzi na pytania które postawiłaś. Ale trzeba sobie zadać trochę trudu i poczytać to, co napisali inni. A tego nie lubisz. Wolisz się chełpić informacjami zebranymi na łapucapu po internecie, bez weryfikowania załadowanymi do jednego worka i podpisane - Moja Strona.

Jak można prowadzić stronę populano, ale bądz co bądź, naukową bez podstawowej wiedzy z prezentowanych tam zagadnien?

 

Komentarz rzeczowy: Robert Bodzoń dał Ci chyba najlepszą radę. Kup sobie jakieś podstawowe pozycje książkowe dla początkującego miłośnika astronomii. Polecam szczególnie "Niebo na weekend" Przemysława Rudzia i "Niebo. Poradnik Użytkownika" Ddavida H. Levy. Znajdziesz tam bardzo wiele niezbędnych informacji podanych w sposób naprawdę przystępny i łatwo przyswajalny. Bez takiej podbudowy, nazwijmy ją "teoretyczną", bardzo trudno jest cieszyć się nocnym niebiem - bo po prostu nie wiemy, na co się patrzymy. Taka lektura pomoże Ci też precyzyjniej stawiać pytania odnośnie sprzętu i w związku z tym - będzie Ci łatwiej odpowiedzieć, a odpowiedzi będą bardziej trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz osobisty:

Bielack, daj spokój. Zgadzam się z Tobą, ale nie uważam, żeby fora tego typu miały na celu uczenie kogoś dobrego wychowania (a nawet jeśli, to żeby były w stanie to uczynić). Można łagodnie zwrócić uwagę, ewentualnie odesłać do netykiety, jeśli nie pomoże - ignorować.

Inaczej, mówić językiem Usenetu, tylko "flame wars" się z tego rodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack zajmij się lepiej czymś innym niż pouczaniem mnie. Tym bardziej, że na tamtym forum prosiłam o opinie dotyczące strony i forum a pewna osoba naskoczyła na mnie zaczynając kłótnię o to, że powinno być tylko jedno forum i ja mam swojego nie robić. Przeczytaj może cały wątek i wtedy się wypowiadaj. Pytam w tym temacie o sprzęt do obserwacji i fotografii i nie wiem co to ma wspólnego z moją stroną czy forum. Nie pisałam nic na ich temat więc po co zaczynasz temat? Pokazujesz tylko swój bardzo niski poziom, próbując mnie obrazić wyzwiskami. Za coś takiego na innym forum twój post już byłby usunięty.

 

Robert_Bodzoń dziękuję za tytuły książek. Poszukam ich :) Zainteresowała mnie obserwacja dopiero wczoraj czy przedwczoraj więc jeszcze nie zdążyłam się zorientować w zlotach itp. w okolicy. A na forum chciałam się dowiedzieć od czego zacząć :)

Edytowane przez no.name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się Bielacka, facet mysli głową a nie kohonos :D tak chyba mają tylko faceci którym niczego nie brakuje co dobrze świadczy o ich kobietach :rolleyes: Gdyby zamiast kobiety to był pyskujący szczeniak to już dawno byście go zjedli a nie zapraszali na prywatne rozmówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się przejrzeć jakąś książkę dla początkującego miłośnika nieba. Może to być:

"Niebo - poradnik użytkownika" D. Levy'ego lub "Niebo na weekend" P. Rudzia

Dodalbym do tej listy ksiazke "Niebo na dloni"...

 

Tym bardziej, że na tamtym forum prosiłam o opinie dotyczące strony i forum a pewna osoba naskoczyła na mnie zaczynając kłótnię o to, że powinno być tylko jedno forum i ja mam swojego nie robić.
Khmm - milo mi po raz kolejny o tym samym slyszec ;-) Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do tematu?

Gdyby naprawdę myślał to by odpowiedział na pytanie albo je zignorował. A co to za odpowiedź kiedy ja pytam jaki sprzęt kupić a on odpowiada, że ja myślę, że moje forum jest najlepsze? To jest szczeniackie zachowanie, a do tego odpowiedź jest na temat poruszony na innym forum chyba tydzień temu, na który rozmowa już się skończyła. Chłopak ma chyba jakieś problemy skoro szuka zaczepki w taki sposób. Bielack jak chcesz porozmawiać o tym to idź na forum, na którym właśnie ten temat był poruszany, a nie tu. Jakbyś nie zauważył, to jest dział "Ogólnie o sprzęcie astronomicznym". Więc zastanów się o co ci chodzi.

 

A co do tego:

Wolisz się chełpić informacjami zebranymi na łapucapu po internecie, bez weryfikowania załadowanymi do jednego worka i podpisane - Moja Strona.

pisałam już, że w większości korzystam z książek i wiadomości z Discovery Science, a z internetu w ostateczności. Na razie w kioskach nie znalazłam czasopism astronomicznych ale pytałam tylko w kilku, bo jak wspomniałam wcześniej, dopiero co się tym zaczęłam interesować. Ale takim jak ty chyba ciężko zrozumieć kilka prostych zdań.

Edytowane przez no.name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zaraz wpadnie ty jakaś minister Środa i oskarży o molestowanie dyskryminowanie nierówne traktowanie katolickie wychowanie przemoc w rodzinie pijaństwo (i złodziejstwo bo każdy pijak to złodziej). "bez nazwy" narobił/a szumu bo ten gatunek tak ma i tyle :letsdrink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie powstrzymac od malego spamu w tym temacie :D

 

Bielack, jestes spoko gosc :Beer:

 

martunia, on podsumowal twoje ogolne zachowanie, a ty ciagle piszesz ze czepia sie twojego forum :huh:

Edytowane przez Ati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.