Skocz do zawartości

NGC 6914 w wodorowym otoczeniu - oko w oko z diabłem


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, apolkowski napisał(a):

Myślę, że można śmielej pokazać wodory w ciemnych obszarach.

Na HaRGB pewnie tak, tło też do korekty. Jutro może powalczę. Póki co potrzebuję przerwy od tego zdjęcia.

Na RGB za to niestety nie dostrzegam takiej możliwości, bo szum wyłazi:
image.thumb.png.2aafb47532fc3358350996a68a2c23c5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz sobie patrzę na wersję 3.1 i chyba się zagalopowałem z tą obróbką, a tym bardziej z wrzuceniem na forum.
Diabeu_stack_12h_v3.1.thumb.jpg.9b8fd66ff20d6530be83def74aaf37df.jpg

Całościowo ostatnia wersja najbardziej przyciąga uwagę, ale zatraciłem w niej wiele detali, jak np. przenikające się pyły z wodorem, szczególnie w centralnej części kadru. Mgławica refleksyjna również zdaje się być bardziej "trójwymiarowa" w starszej wersji. Myślę, że będzie warto zrobić delikatniejsze RGB i może chamsko wyciągnięte HaRGB. Zadanie na później/jutro.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie główną ciekawostką tego kadru są mgławice refleksyjne Vdb131 i Vdb132. One wyszły Ci całkiem fajnie, z niezłym szczegółem. :)

Co do wodorowego tła, to faktycznie nie jest go za dużo. Popełniłem ten fragment nieba https://astropolis.pl/topic/84994-ngc6914-i-inni-refleksyjni-towarzysze-w-łabędziu-odsłona-2-w-dwóch-wersjach, ale z tą wodorową czerwienią chyba trochę przesadziłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, diver napisał(a):

Dla mnie główną ciekawostką tego kadru są mgławice refleksyjne Vdb131 i Vdb132. One wyszły Ci całkiem fajnie, z niezłym szczegółem. :)

Co do wodorowego tła, to faktycznie nie jest go za dużo. Popełniłem ten fragment nieba https://astropolis.pl/topic/84994-ngc6914-i-inni-refleksyjni-towarzysze-w-łabędziu-odsłona-2-w-dwóch-wersjach, ale z tą wodorową czerwienią chyba trochę przesadziłem.

 

 

Kompletnie zapomniałem, że robiłeś ten obszar, a nawet skomentowałem tamto zdjęcie. :D Dużo delikatniej potraktowane wodorki i chyba się nimi zainspiruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem najnowszą wersję i chyba na niej kończę z tym obiektem na ten moment. Może jeszcze w przyszłym roku wrócę do niego dopalić więcej materiału. Jestem całkiem zadowolony z efektu, choć widzę tu jeszcze pole do poprawy w kwestii obróbki. @apolkowski miałeś rację, jak najbardziej można było pokazać więcej wodorów w ciemnych obszarach. :) Wystarczyło dać ostrożniejszego stretcha na początku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.