Skocz do zawartości

NGC 1499 Mgławica Kalifornia HaOIIILRGB


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

Tło ma 5% bieli, czyli mój standard od zawsze dla obiektów mgławicowych-emisyjnych. Gwiazdy jak kaszka? No tak rysuje mój setup, natomiast ja się bym cieszył że w ogóle są - bo ostatnio jest moda na zdjęcia bez gwiazd...

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Tak przy okazji filtr OIII 8.5 nm Baader 2"( tzw. dobra stara seria ) przy pomocy którego został ten obrazek zrobiony będzie dostępny za tydzień w atrakcyjnej cenie 450 zł +kw!

To nie jest atrakcyjna cena. Ten filtr w obecnych czasach ledwo się sprzedaje za 370 zł, jeśli ma załącznik zmierzonego widma, potwierdzające jego cechy. No ale możesz mieć szczęście 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że 2 cale.

Hej, Panie, sorki że drążę ten temat, bo fotka Californi jest najlepsza, super że doszedł tam tlen, co niemal nigdy nie zdarza się na porządnych zdjęciach innych osób. A ja bardzo lubię tą mgławice obserwować, serce ode mnie tam poszło od razu 🙂 teraz mogę sobie też porównywać widoki przez filtry OIII. Jednak wspomniałeś o propozycji sprzedaży filtru i go kontynuujesz, więc i ja piszę dalej:

Udokumentowane dokonania to NIE JEST CAŁKOWITE potwierdzenie jakości filtra. 

Bo możesz mieć transmitancję OIII 70 % i tego nie stwierdzisz na podstawie dobrych zdjęć. Dobrze, może to wystarczać do wykonania dobrych zdjęć, ale filtr mający potwierdzone przepuszczanie 90 % w OIII, będzie, hmm no właśnie nie wiadomo czy lepszy bo nie wiadomo ile ma ten z którym porównujemy 🙂 ale np ja brałbym ten z potwierdzonym 90 % 🙂

 

 

Edytowane przez stratoglider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał ten który nie generuje wielkiego halo - a ta seria Baaderów z 2008 roku nie generuje - co widać i to nie tylko na tym zdjęciu :)

Powiesz - no ale wokół gwiazdy Menkib jest halo- owszem ale to są klatki po 1200 sekund! Nie ma cudów- przy takim czasie naświetlania i f5 każdy filtr da taki obraz tak jasnej gwiazdy, którego bym nie nazwał wielkim halo.

Uważam , że astrofoto ma nieco inne wymagania niż wizual. I to brak generowania znaczących  artefaktów stawiałbym PONAD kilkuprocentowe nawet różnice transmitancji.

I jeszcze jedna sprawa - dlaczego ten filtr idzie na giełdę skoro jest taki dobry? Niestety w sposób istotny zmieniły się warunki oświetleniowe w okolicach balkonu będącego stałą miejscówką ( 10 miesięcy w roku) dla tego setupu i musiałem kupić Antlia Edge 4,5 nm. Filtra pozbędę się dopiero po testach nowych filtrów.

Nie pomiarach a właśnie testach w boju.

PS. Nie przeszkadza mi dyskusja pod zdjęciem - o ile jest to dyskusja merytoryczna na temat związany z obrazkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.