Skocz do zawartości

Puszcza Knyszyńska nocą 06/01/2024


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrzebuję oglądać żadnych innych panoram niż Twoje. Punkt odniesienia, jak za każdym razem.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Jak zwykle klasa. Ile razy widzę podpisany przez Ciebie nowy temat to zawsze zaglądam z nadzieją na zobaczenie czegoś niezwykłego - i jeszcze ani razu się nie zawiodłem.

Dziękuje! Mam jeszcze co pokazać😀 więc cierpliwości.

 

4 godziny temu, sosna napisał(a):

Kawalek dalej masz duzo lepsze niebo, tu np sprawdzona klimatyczna miejscówka: https://maps.app.goo.gl/LXxLpt37EKy8LwkD8

Dzięki, sprawdzę.

 

3 godziny temu, Herbert West napisał(a):

Nie potrzebuję oglądać żadnych innych panoram niż Twoje. Punkt odniesienia, jak za każdym razem.

Dzięki za miłe słowa!

 

2 godziny temu, Pablo M napisał(a):

Mam też Canona R, po Twoich zdjeciach widzę, że warto modyfikować, a sam aparat nie jest zły do astrofotografii.

Jakieś namiary na kogoś kto modyfikuje bezlusterkowce?

Warto!

 

2 godziny temu, Grzędziel napisał(a):

Jak zwykle Łukasz trzymasz najwyższy poziom.

Dla mnie APOD!

Przepiękna fotografia, Pozwól, że sobie wydrukuję i powieszę w biurze.

Dziękuje, śmiało drukujcie!

 

1 godzinę temu, Pyzik napisał(a):

Przemyślane, wyczesane i świetnie wyprodukowane. Jak się autor zgodzi to ja też bym to chętnie przelał na papier. 🙂

 

Dziękuje!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukasz77 napisał(a):

Panorama RGB+Ha

 

Mógłbyś napisać w kilku słowach jak rozdzielasz ruchome i nieruchome na takich zdjęciach? Nie wyobrażam sobie ręcznego wybierania gałązek wszystkich drzew :) pewnie robi się to inaczej niż ręcznie maskując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Mógłbyś napisać w kilku słowach jak rozdzielasz ruchome i nieruchome na takich zdjęciach? Nie wyobrażam sobie ręcznego wybierania gałązek wszystkich drzew :) pewnie robi się to inaczej niż ręcznie maskując?

 

To jest panorama ze statywu, jedynie klatki z filtrem H-alfa są wykonane z prowadzeniem  po 120s na wysokim ISO i dodane do panoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale niebo się obraca tak czy owak.

Domyślam się, że czas ekspozycji oraz ISO dobrane tak, żeby na pojedynczej klatce gwiazdy zbytnio nie pojechały,

ale w sumie na wszystkich ekspozycjach już musi być widoczny obrót nieboskłonu? Jak sobie z tym radzisz?

 

Ps. Nie masz pod ręką wersji bez H-alpha dla porównania?

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miesilmannimea napisał(a):

No ale niebo się obraca tak czy owak.

Domyślam się, że czas ekspozycji oraz ISO dobrane tak, żeby na pojedynczej klatce gwiazdy zbytnio nie pojechały,

ale w sumie na wszystkich ekspozycjach już musi być widoczny obrót nieboskłonu? Jak sobie z tym radzisz?

 

Ps. Nie masz pod ręką wersji bez H-alpha dla porównania?

Mam wersję bez Ha, wrzucę wieczorem. A co do obrotu, widać lekki ruch na gwiazdach przy dużym powiększeniu, ale na panoramie tego nie widać tak bardzo, a dodatkowo używam filtra soft do puchnięcia gwiazd, i wydobycia koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź z tym drukowaniem na płótnie.

Ja chciałem to wydrukować na bawełnie, ale stwierdziłem, że zainwestuje odrobinę więcej czasu w obróbkę pod płótno i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z efektu.

Na płótnie można tak troszkę mocniej podkręcić kolory, przez co praca nabiera takiej zacnej plastyki. Zdjąłem, też zielonkawą dominantę z nieba nieco. Szkoda tylko, że rozdzielczość mała i poszaleć rozmiarowo 😉 nie można było. Zatrzymałem się na A3. 🙂

Mi wyszło mniej więcej tak:

 

 

 

 

 

 

 

 

astrocan2345.jpg

Edytowane przez Pyzik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.