Skocz do zawartości

Szerokie kadry Jednorożca


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za miły odbiór pracy.

 

2 godziny temu, lukost napisał(a):

Dobre gwiazdki wyszły, a to obiektyw na f/2.8 plus filtr duoband. Raduje mnie to niezmiernie jako posiadacza obu tych zabawek. :)

No i brawa za wyciągniecie takiej ilości wszelakiego mgławicowego dobra z 2 h materiału.  

Taki zestaw to naprawdę szybki  i efektywny łapacz fotonów. Trochę trudniej walczyć z nierównością tła bo to spory kawał nieba do opanowania.

 

1 godzinę temu, Stiopa99 napisał(a):

I to serio 2h10 min???

Dokładnie sprawdziłem teraz  to 44x 3min.

 

54 minuty temu, tex88 napisał(a):

Pod jakim niebem robiłeś zdjęcie ?

Light pollution map pokazuje mi bortle 4 i SQM 21.06 mag./arc sec2.

Zdjęcie robiłem ze swojego podwórka. Niestety lampa uliczna świeci mi bezpośredni na podjazd i to niestety od strony południowo-wschodniej więc fotografując coś po stronie południowej lub wschodniej musze czekać do 23:30, aż te latarnie zgasną. Mam wtedy 4 godziny na astrofoto. Między innymi dlatego nie dopalę nic do tego kadru - raczej za późno u mnie na ten rejon nieba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej dokumentacyjna wersja identyfukująca obiekty na zdęciu.

 

monoceros_opis.thumb.jpg.6967eb60afa5d3bb641be36d5bd0d132.jpg

 

Ciekawostka!

Podczas obróbki materiału zauważyłem, że na dolnej krawędzi delikatnie majaczy jakiś "nieznany" mi obiekt. Poniżej wersja z wyciągniętym obszarem bez gwiazd aby uwidocznić obiekt.

 

snr-g2069-23.thumb.jpg.2fc7c278b4f95bd3b6c230d71eccda23.jpg

 

Udało się go zidentyfikować jako SNR G206.9+2.3.

Okazuje się, że koledzy @Tayson oraz @Gość na chwilę prezentowali ten obiekt tutaj na forum.

Cieszę się że w 2h materiału udało się złapać chociaż ślad tej mgławicy. Dopisuje obiekt do listy "to do" dla dłuższej ogniskowej :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.