Skocz do zawartości

M81 - Bode's


Rekomendowane odpowiedzi

Skala robi wrażenie. kolory na plus.

Natomiast trochę rzuca mi się w oczy overproccesing tych wszystkich struktur. Mam wrażenie, że  mniej wygładzone byłyby lepsze w odbiorze. IMHO of course :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi, i tak mocno ograniczyłem dekonwolucje ale prawda że ostatecznie efekt nadal jest za mocny.  Zejdę dużo niżej i wstawie w tygodniu wersję poprawioną.

 

5 godzin temu, WojtasSP320 napisał(a):

Ale jakoś czegoś brakuje... :D

 

 

 

Potrzebna pełna klatka i reduktor ogniskowej, może wtedy by się udało 🙂

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2024 o 11:03, Robson_g napisał(a):

Przepiękna fota, choć zaszalałeś z Terminatorami.

 

Sęk w tym że nie zaszalałem, nawet starałem się je wstrzymać ale każde narzędzia mają swoje słabości.  Będzie korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, licho52 said:

 

Sęk w tym że nie zaszalałem, nawet starałem się je wstrzymać ale każde narzędzia mają swoje słabości.  Będzie korekta.

Nie koryguj, nie ma potrzeby pod tym względem. Robiłem to w skali 0,78 (ogniskowa 1000 mm, piksel 3.8) i detale miałem NIE GORSZE. I to było w czasach przed którymkolwiek z Xterminatorów, z bardzo kiepsko skolimowanym teleskopem. Tylko dekonwolucja i "standardowe" wysotrzanie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2024 o 15:53, Herbert West napisał(a):

Nie koryguj, nie ma potrzeby pod tym względem. Robiłem to w skali 0,78 (ogniskowa 1000 mm, piksel 3.8) i detale miałem NIE GORSZE. I to było w czasach przed którymkolwiek z Xterminatorów, z bardzo kiepsko skolimowanym teleskopem. Tylko dekonwolucja i "standardowe" wysotrzanie.

 

Co do detalu to myślę że nie ma tutaj nic złego ale chciałem zniwelować pewne kontrasty które sugerują "overprocessing". Po spędzeniu kilku dobrych godzin na modyfikacjach wyszło praktycznie to samo, nawet minimalna dekonwolucja pokazuje podobny efekt.  Tak więc muszę się pogodzić raczej że trudno osiągnąć coś co będzie super zadowalające przy mocnym zoomowaniu.  Może w przyszłości gdy algorytmy się poprawią.  Jednocześnie nie zrezygnuje z dekonwolucji gdyż korzystnie wpływa na zdjęcie w skali której jest prezentowane.

 

Dziękuję za cenną uwagę.  Wydaję mi się że mam przypadek zdjęcia które w zoomie "nosi znamiona" przeprocesowania, jednocześnie takowym nie będąc.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo amerykańska obróbka i bez oglądania w pełnej rozdzielczości robi wrażenie. W pełnej rozdzielczości wychodzą ograniczenia fizyczne które szczególnie uwidacznia bardzo mocna saturacja/posteryzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.