Skocz do zawartości

Czy to dobry montaż?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,planuje zakup montażu z goto,do tej pory miałam eg3-2 z napędem w jednej osi,byłam w sumie zadowolona,jak na moje focenie w zupełności wystarczał,wieszałam też na nim tube mak 100 i dawał radę w wizualu... niestety montaż już bardzo leciwy a chciałabym sobie również ułatwić życie i mniej czasu poświęcać na szukanie obiektów stąd pomysł żeby kupić coś z goto.czy ten montaż podlinkowane poniżej byłby ok?ktoś ma? pozdrawiam 

https://allegro.pl/oferta/montaz-paralaktyczny-eqm-35-pro-statyw-neq5-13804537186

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałabyś określić co mamy rozumieć przez dobry. Do fotografowania np. planet takim mak'em 127 będzie dobry, do astrofotografii z tubą np. 150/750 słabawy. Osobiście wolałbym używany heq5, stabilniejszy i bardziej przyszłościowy jak zachcę się poważniejszej astrofotografii.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, AnkaSkakanka napisał(a):

Witam,planuje zakup montażu z goto,do tej pory miałam eg3-2 z napędem w jednej osi,byłam w sumie zadowolona,jak na moje focenie w zupełności wystarczał,wieszałam też na nim tube mak 100 i dawał radę w wizualu... niestety montaż już bardzo leciwy a chciałabym sobie również ułatwić życie i mniej czasu poświęcać na szukanie obiektów stąd pomysł żeby kupić coś z goto.czy ten montaż podlinkowane poniżej byłby ok?ktoś ma? pozdrawiam 

https://allegro.pl/oferta/montaz-paralaktyczny-eqm-35-pro-statyw-neq5-13804537186

 

ten montaż to właściwie nieco unowocześniony EQ3-2

możesz do swojego dokupić zestaw do GOTO i efekt będzie taki sam. Są fabryczne zestawy oraz niezależnych producentów ale te drugie są znacznie tańsze. Za to trzeba nieć trochę smykałki do prac z wkrętakiem czy kluczami imbusowymi

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje wieszać większej tuby niż mak a do zdjęć tylko lustrzankę z obiektywem.

38 minut temu, tomekL napisał(a):

Musiałabyś określić co mamy rozumieć przez dobry. Do fotografowania np. planet takim mak'em 127 będzie dobry, do astrofotografii z tubą np. 150/750 słabawy. Osobiście wolałbym używany heq5, stabilniejszy i bardziej przyszłościowy jak zachcę się poważniejszej astrofotografii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musi być pilot, to ten eqm35.

Jeżeli nie przeszkadzałaby Tobie obsługa z komórki i nie Będziesz wieszać nic większego niż mak127 czy SCT6, to za te pieniądze kupiłbym Star Adventurera GTi.

Do tego jako statyw, z Ali jakiś klon innorela rt90c. Ostatnio trafiłem GEEHOPE B560C za 870PLN.

Raz że nie ma tych wszystkich kabli i wtyczek na wierzchu. Dwa, mniejsza masa zestawu i o wiele lepsza transportowalność.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.