Skocz do zawartości

M 97 - Mgławica Sowa


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobry wynik jak na klatki 1 s w czystym RGB bez luminancji. Jestem mile zaskoczony. No ale ilość klatek robi swoje. :)

Jak widzę Mirek, strukturę mgławicy obrobiliśmy zupełnie podobnie, a przecież każdy robił swoją robotę zupełnie samodzielnie. ;)

Bardzo ładnie wyszły Ci wodorowe czerwienie mgławicy, z którymi u mnie w RGB jest słabo. Dlatego "dosypałem" Ha. Jestem ciekaw natomiast, jak wyszedł Ci ten ładny zielony kolor mgławicy. U mnie w złożeniu RGB zielonego praktycznie nie widać.  Może prostu zebrałem za mało RGB?... :g:

 

Edytowane przez diver
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, diver napisał(a):

Bardzo dobry wynik jak na klatki 1 s w czystym RGB bez luminancji. Jestem mile zaskoczony. No ale ilość klatek robi swoje. :)

Jak widzę Mirek, strukturę mgławicy obrobiliśmy zupełnie podobnie, a przecież każdy robił swoją robotę zupełnie samodzielnie. ;)

Bardzo ładnie wyszły Ci wodorowe czerwienie mgławicy, z którymi u mnie w RGB jest słabo. Dlatego "dosypałem" Ha. Jestem ciekaw natomiast, jak wyszedł Ci ten ładny zielony kolor mgławicy. U mnie w złożeniu RGB zielonego praktycznie nie widać.  Może prostu zebrałem za mało RGB?... :g:

 

Dzięki Sławku za miłe słowa. Masz tu w zupełności rację, Twój materiał po prostu na więcej pozwala bo i jest go więcej. Co do zielonkawego koloru w mgławicy to może po prostu gdzieś po drodze SCNR (Pixa znasz) zdjął jej zbyt dużo? Tak swoją drogą to zbiorę widmo M 97 i wtedy będzie wszystko wiadomo skąd ten zafarb się tam wziął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tuvoc napisał(a):

natomiast amatorskie zdjęcia o długim czasie naświetlania pokazują poświatę naokoło M 97 w paśmie OIII.

 

Miałem okazję to zauważyć na swoim materiale OIII. Jest go niewiele (10x360s), ale też zwróciłem uwagę na tę już widoczną poświatę. Może więc warto zebrać więcej OIII i wzbogacić obrazek o tę poświatę? :g:

 

O_sl_1200_1200.jpg.ab9ad54a8deff49164b3e76e60397b25.jpg

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.