Skocz do zawartości

NGC 1499 - Kalifornia w SHO


Rekomendowane odpowiedzi

Ja Cię kręcę, to są dopiero detale wysublimowane... A gwiazdki-szpilki jeszcze dodają wrażenia skali!

Zerknięcie na czas zbierania materiału doskonale to tłumaczy, jestem pod wrażeniem :)

Mnie się podoba paleta kolorów zachaczająca o pastele!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cokolwiek weźmie się @Little Ghost, to zawsze wygląda inaczej, dla mnie po prostu ciekawiej i ładniej. Jeśli na tym polega kobiece spojrzenie na astrofotografię, to tym bardziej szkoda, że środowisko astroamatorów jest zdominowane ilościowo przez facetów.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2024 o 15:00, dobrychemik napisał(a):

Za cokolwiek weźmie się @Little Ghost, to zawsze wygląda inaczej, dla mnie po prostu ciekawiej i ładniej. Jeśli na tym polega kobiece spojrzenie na astrofotografię, to tym bardziej szkoda, że środowisko astroamatorów jest zdominowane ilościowo przez facetów.

 

Wow, bardzo miłe to co piszesz, dziękuję Ci bardzo.  Na pewno mam inne spojrzenie - w pewnym stopniu unikam nawet oglądania prac danego obiektu na galeriach by nie być pod sugestią innych interpretacji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2024 o 06:26, Tayson napisał(a):

Wygląda ciekawie, niemniej jednak IMO kolorki ciut za delikatne.

Raczej się zgadzam, może wyszło odrobinę zbyt pastelowo.  Mam chyba taką tendencje w SHO, w HOO nasycam bardziej zdecydowanie.

 

W dniu 21.05.2024 o 09:21, mstaniek napisał(a):

Śliczne. Bardzo mi się podoba "miękka" obróbka. Tak subtelnie i delikatnie wyszło. 

Dla mnie ekstra 😄

 

PS Coraz bardziej mnie kusi ta Antlia SII+Hb

 

Myślę że warto dla samego SHO, ale też zdjęcia HbS mają wielką swoją urodę i potencjał pokazania obiektu w innym świetle (paśmie🙂).

 

 

W dniu 21.05.2024 o 10:27, Tuvoc napisał(a):

Lubię taką kolorystykę :) Każdemu oczywiście nie dogodzi :D

 

Masz rację, być może troche saturacji więcej by nie zaszkodziło, ale pozostaje przy tej wersji.

 

W dniu 21.05.2024 o 09:56, PrismoSal napisał(a):

Ja Cię kręcę, to są dopiero detale wysublimowane... A gwiazdki-szpilki jeszcze dodają wrażenia skali!

Zerknięcie na czas zbierania materiału doskonale to tłumaczy, jestem pod wrażeniem :)

Mnie się podoba paleta kolorów zachaczająca o pastele!

 

W dniu 21.05.2024 o 19:46, masarnia napisał(a):

 

Oj tak, Ela zdecydowanie ma swój styl.

 

Bardzo Wam wszystkim dziękuje za bardzo miłe słowa. 🙂

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

PS Coraz bardziej mnie kusi ta Antlia SII+Hb

 

Myślę że warto dla samego SHO, ale też zdjęcia HbS mają wielką swoją urodę i potencjał pokazania obiektu w innym świetle (paśmie🙂).

 

No to mnie namówiłaś 🙂

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.