Skocz do zawartości

Irys ze zlotu nad Tanwią (stary materiał na nowo)


Rekomendowane odpowiedzi

@Pyzik Chciałbym tylko zaznaczyć, że nie majstruję lokalnie na zdjęciach :) Moja obróbka jest bardzo prosta. Właściwie, to wszystko z tła samo się wyciąga, oczywiście musi być do tego odpowiednia ilość materiału. Saturacja, rozciąganie, itd. wszystko leci po całej klatce od lewej do prawej równomiernie. 

 

@Byku Dzięki. Twoja fota jest bardzo fajna przecież. Pobierałem stack, pobawiłem się trochę, ale nie udało mi się wyciągnąć koloru, szczególnie niebieskiego. Weź pod uwagę niebo, pod którym robiłem klatki.

@Darek_B Mierzyłeś kiedyś jesienno-zlotowe niebo, pamiętasz ile było? To z LP map jest wiarygodne?

 

image.png.bb0dc8a610ab0cb9c9f57b431b750761.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, count.neverest napisał(a):

@Pyzik Chciałbym tylko zaznaczyć, że nie majstruję lokalnie na zdjęciach :) Moja obróbka jest bardzo prosta. Właściwie, to wszystko z tła samo się wyciąga, oczywiście musi być do tego odpowiednia ilość materiału. Saturacja, rozciąganie, itd. wszystko leci po całej klatce od lewej do prawej równomiernie. 

 

 

@count.neverest nie znam dokładnie procesu i narzędzi, które używasz... natomiast wiem, że sporo narzędzi np. "clarity" pomimo, iż są stosowane w skali całej klatki, to jednak działają selektywnie - z różną intensywnością w zależności od tego co jest w danym miejscu kadru. IMHO nie ma w tym nic złego, w sumie chodzi o wyprodukowanie zdjęcia, które będzie się autorowi podobać i ew. przy okazji chwyci widzów za serca.

Natomiast ewidentnie narzędzia software'owe - pomimo swojego rozwoju - nigdy w pełni nie zastąpią możliwości płynących z godzin rejestracji materiału i przyjemności obrabiania takiego. Dlatego np. cenię Twoje podejście do astrofotografii.

 

Edytowane przez Pyzik
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.