Skocz do zawartości

NGC 5905 & 5908 oraz dziesiątki innych galaktyk


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, flamezz said:

Fotka piękna i starless mnie mega zaskoczył! 

Dzięki. Mnie też zaskoczyła 🙂

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, MaPa said:

Doooobre to je :)

Zawsze szanowałem Twoją opinię i tym razem także muszę się z Tobą zgodzić 😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakbyś użył SX z maską gwiazd to jest duża szansa że cześć galaktyk (nie mówię tu o takich 3 px) została by wciągnęta na tą maskę. Później po dodaniu gwiazd, małe galaktyki by wróciły na miejsce.

Podejrzewam że nie byłoby problemu z tym żeby zaprogramować SX żeby wycinało tylko i wyłącznie gwiazdy i zostawiło te małe galaktyki ale chyba musieli iść na kompromis żeby poszerzyć skalę odbiorców. Sporo ludzi nie przykładających wagi do ustawienia pola ma takie gwiazdy jak ty galaktyki na zdjęciu i by u nich SX nie działał, ergo.. dużo osob by krytykowało ten proces bo im nie zadziałał jak chcieli. Sam mam pojechany jeden róg i nie jestem w stanie z tym nic więcej zrobić i np wkurzałbym się jakby SX mi zostawiał tam gwiazdy za każdym razem :D Podejrzewam że już taka drobnica może być też czytana jako szum co też nie ułatwia sprawy.
Z drugiej strony.. mogli by wydać dodatkową wersje PRO gdzie SX bazuje na image solver i wie co jest gwiazdą a co PGC lub jeszcze dalszym obiektem i to my byśmy decydowali co wyciąć a co nie. Lista obiektów byłaby wypisana np jak w annotateImage. Tak głośno myślę :D 

Fajnie jakbyś wrzucił zdjęcie na invercie :) Może lepiej będzie widać :) 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wismat Oczywiście masz rację, że to była niepraktyczna metoda zrobienia tej maski - lepiej z automatu zamaskować gwiazdy i odwrócić maskę zamiast zamalowywać w PS małe galaktyczki. Ale przy okazji bardzo dokładnie obejrzałem tło i mogłem krok po kroku rozgryźć co SX wycina i jestem trochę mądrzejszy.

 

Tutaj wersja mono starless odwrócona:

 

NGC5905-Starless-inv.thumb.png.5aeef77d708f9fc678617b484ae8915b.png

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Herbert West napisał(a):

@wismat Oczywiście masz rację, że to była niepraktyczna metoda zrobienia tej maski - lepiej z automatu zamaskować gwiazdy i odwrócić maskę zamiast zamalowywać w PS małe galaktyczki. Ale przy okazji bardzo dokładnie obejrzałem tło i mogłem krok po kroku rozgryźć co SX wycina i jestem trochę mądrzejszy.

 

Tutaj wersja mono starless odwrócona:

 

NGC5905-Starless-inv.thumb.png.5aeef77d708f9fc678617b484ae8915b.png


No! i to jest Głębokie Pole Herberta West'a!

Mam tragiczny monitor w pracy i dopiero teraz widzę ile tam tego jest :)

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś kapitalną robotę przy tym projekcie. Czapki z głów. Gratuluję!

 

W pierwszej chwili patrząc na wersję pomyślałem, że chyba załadowałeś do posta drugi raz to samo zdjęcie :) Niesamowite ile tam jest tej drobnicy!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Tuvoc said:

Zrobiłeś kapitalną robotę przy tym projekcie. Czapki z głów. Gratuluję!

 

W pierwszej chwili patrząc na wersję pomyślałem, że chyba załadowałeś do posta drugi raz to samo zdjęcie :) Niesamowite ile tam jest tej drobnicy!

Dzięki. Też byłem zaskoczony, w końcu to niecałe 6,5 godziny L pod średnim niebem. Może to po prostu taki obszar nieba, bogaty w odległe galaktyki?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, ryszardo said:

Przyłączam się do zachwytów i gratulacji, także dotyczących opisu. Wspaniałe.

Dziękuję Ci bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.