Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro będzie krucho z czasem bo obowiązki rodzinne wzywają:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=Jan_Strzelczyk

ale, po uroczystościach i kolacji może też spróbuję się wyrwać.

 

Ktoś się dzisiaj wybiera w plener?

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza noc będzie bezchmurna ale mglista, jutro zaś z mgłą powinno być lepiej. Proponuję wybrać się jutro. Ja mam jutro urodziny syna, ale po urodzinach mogę jechać, najwyżej dołączyłbym nieco później. Poza tym mam urlop więc mogę siedzieć nawet do świtu :banan:

Kto jeszcze chętny na jutro na obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieje, że i ja jutro z Wami popatrzę. Nie wiem tylko czy przyjadę ze sprzętem czy bez, bo sprzęt w obserwatorium, a ostatnio powróciły problemy z kręgosłupem i chodzę jak kaleka :Cry:. Nie wiem czy wytaszczę pod górę ten ciężki sprzęt, jeżeli nie dam rady, to wezmę tylko AT i będę próbował coś ustrzelić.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym do was jutro dołączyć, pytanie tylko gdzie ma być ten nasz zlot. Macie jakieś sugestie? Ja proponowałbym nowe miejscówki (Brzóza Królewska, Wólka Niedźwiecka itp.).

 

Do zobaczenia na zlocie! :astronom:

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

 

PS. Jest jednak jeden problem, a mianowicie mam 11 lat. Czy to mnie nie wykreśla ze zlotu? Oczywiście byłbym na nim wraz z moim pełnoletnim bratem.

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wytahałem moją "Synię" podczas spotkania rodzinnego, największą fruorę zrobił Jowisz :astronom: Koło 23 wszystko zaparowało, więc musiałem zwinąć sprzęt :astronomer2: Dzisiaj nie ma być mgły, więc powinno być wiele lepiej :szczerbaty: Niebo po północy, gdy zgasły łańcuckie latarnie latarnie spowodowało niemały "opad szczeny" - seeing lepszy niż na naszej ostatniej miejscówce :astronomer2: To jesteśmy na dziś ugadani, kwestia miejscówki :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał ku Brzózie Królewskiej, co prawda mam ta dalej, ale miejscówka jest na pewno lepsza pod względem dojazdu i możliwości parkowania aut. Jeśli chodzi o warunki zaświetlenia to też stawiałbym raczej na Brzózę Królewską, ale to trzeba sprawdzić dopiero na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, z tą Brzózą. Ode mnie mnie to też spory kawałek ( ca. 50 min w jedną stronę =1h40m na sam tylko dojazdy)

Teraz dwa pytania:

 

-miejsce i czas zbiórki

-wsp. celu

 

Prywatnie wolę Dylągówkę, ale w zimie bez biegówek i toboganu na teleskop ani rusz :-/

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kruca bomba troszki daleko do tej Brzózki, na przyszłość trzeba pomyśleć nad czymś bliżej Rzeszowa ale, tak żeby wszystkim było po równo. Ja myślę się spotkać tak o 20, bo wcześniej nie dam rady. Spróbuję się skontaktować z Januszem, może i on przyjedzie.

 

edit:

jakby co to jestem pod telefonem 793796456

 

Łukasz

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że miejsce obserwacji to Brzózka Królewska?

Jeżeli jest ktoś chętny na obserwy, a nie ma pojazdu i jest z Rzeszowa, to chętnie podjadę i go zabiorę.

Telefon dwa posty wyżej, zadzwoń i się zgadamy. Ja wyruszam z domu o 19tej planowany czas dojazdu 19.50-20.00

 

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wspólne obserwy :astronom: Byliśmy we trzech: Łukasz, Adam i ja, miejscówka nam się bardzo podobała, po ponad 3 godzinach obserwacji cały sprzęt ociekał od wilgoci, ale byliśmy zadowoleni :D Upolowaliśmy Chichotki, Plejady, kulki M13, M92 oraz M15, Pierścionek M57, kometę Garrad znajdującą się obecnie w Herkulesie, olbrzymiego Jowisza (w październiku opozycja:D), oraz dzięki Adamowemu Stellarium Urana (niby w opozycji ale nie było go łatwo odnaleźć) i na sam koniec maleńkiego Neptunka B) Muszę przyznać, iż Łukasz zaciekawił mnie bardzo ciekawym obiektem, którego wcześniej nie widziałem, ani o nim nie słyszałem: asteryzm E.T, jak dla mnie bomba :astronomer2: ! Pozdrawiam

Edytowane przez angelscorpion
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki również za wspólne obserwacje. :astronom: Jeśli chodzi o dojazd jak i samo miejsce to miejscówka bliska ideału. Żadnych świateł w zasięgu wzroku, niebo bardzo ładne, na wschodzie jedynie nisko nad horyzontem widoczna niewielka łuna znad Leżajska. Mnóstwo miejsca do zaparkowania samochodów i rozłożenia sprzętu. Tyle że od Rzeszowa trzeba jechać całe 40 km.

 

Osadzająca się na optyce (i wszystkim innym) wilgoć zepsuła nam trochę obserwacje. W każdym razie ja czułem niedosyt, bo pewnie posiedzielibyśmy trochę dłużej gdyby warunki pozwoliły, a tak zwinęliśmy się jeszcze przed północą. Najpierw zaczęły parować nam okulary i póki mogłem ratowałem się netbookiem w ten sposób że kładłem zaparowane okulary przy wylocie ciepłego powietrza z wentylatora chłodzącego i po chwili miałem suchutkie szkiełko aż do czasu gdy znowu nie zaparowało :rolleyes: . W końcu jednak zaparował sam obiektyw teleskopu i był koniec obserwacji. Jak zwijaliśmy się to już wszystko praktycznie było mokre - nawet zparował mi ekran w netbooku :unsure:. Na przyszłość warto by się zaopatrzyć w jakąś suszarkę.

 

Wspomnę jeszcze że sprzęt jaki był obecny to dwa 10 calowe newtony Piotra i Łukasza oraz mój refraktor 120mm.

 

Do listy obserwowanych obiektów wymienionych przez Piotra dorzuciłbym jeszcze galaktykę Wiatraczek znaną tez jako M101, wraz z powoli zaczynającą już gasnąć supernową SN2011fe, a także galaktykę Andromedy (M31) wraz z towarzyszkami - M32 i M110, oraz galaktykę Trójkąta (M33)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez adam_k27
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie koledzy wszystko już powiedzieli, więc nie będę ich powielał. Szkoda tylko, że było nas trzech, a nie więcej jak to było planowane. Miejscówka git, troszkę daleko i niebezpiecznie, szczególnie pod miejscowym sklepem. Czekając na Piotra przyplątało sie do mnie dwóch śmierdzących i nawalonych chamów, którzy siłą chcieli bym robił za TAXI. Jeden z butelką piwa nawet marudził coś pod nosem, że mnie nią walnie. Zdaje mi się, że mógłby się bardzo przeliczyć, gorzej jakby z za sklepu wyskoczyło więcej takich śmierdzieli. Nic tylko zakupić gnata i :pistols: . Na szczęście nadjechał Piotr, typki coś jeszcze pomarudziły i odjechaliśmy w mroczną ciemność.

Dzisiaj zakupiłem w necie coś do ewentualnej obrony na wypadek innych nieprzewidzianych sytuacji podnoszących adrenalinę do tego jeszcze zapakuję do bagażnika jakiś kawał metalowej rury i będzie cza lać.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia pewnie już po zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie koledzy wszystko już powiedzieli, więc nie będę ich powielał. Szkoda tylko, że było nas trzech, a nie więcej jak to było planowane. Miejscówka git, troszkę daleko i niebezpiecznie, szczególnie pod miejscowym sklepem. Czekając na Piotra przyplątało sie do mnie dwóch śmierdzących i nawalonych chamów, którzy siłą chcieli bym robił za TAXI. Jeden z butelką piwa nawet marudził coś pod nosem, że mnie nią walnie. Zdaje mi się, że mógłby się bardzo przeliczyć, gorzej jakby z za sklepu wyskoczyło więcej takich śmierdzieli. Nic tylko zakupić gnata i :pistols: . Na szczęście nadjechał Piotr, typki coś jeszcze pomarudziły i odjechaliśmy w mroczną ciemność.

Dzisiaj zakupiłem w necie coś do ewentualnej obrony na wypadek innych nieprzewidzianych sytuacji podnoszących adrenalinę do tego jeszcze zapakuję do bagażnika jakiś kawał metalowej rury i będzie cza lać.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia pewnie już po zlocie.

Potwierdzam słowa Łukasza, miejscówka git (dla mnie blisko :szczerbaty: ), radzę nie robić zbiórki pod miejscowym sklepem, ze względu na tzw. "malinowe nosy", osoby, które są obserwatorami nieba poprzez brązowe szkła pokryte spienionymi warstwami chmielowego trunku (odpowiednik FMC) :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.