Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam,

Piotr S.

Myślałem rzecz jasna o kierunku na północ od RZ (Sokołów, Kolbuszowa) to mogę nadłożyć trochę drogi.

P.S>:

Co do Dylągówki to widzę czarno widzę to miejsce kiedy noce będą długie i czarne a na świecie zrobi się biało. No chyba że ktoś ma na zbyciu Honkera :szczerbaty: w dobrym stanie :ha::szczerbaty: :szczerbaty:

Piotrze, jeśli oczywiście nie byłoby problemu i obralibyśmy kierunek Sokołowa (opcja bez Honkera) to z miłą chęcią bym się zabrał :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy?

 

Ja tez byłbym za okolicami Sokołowa. Ta miejscówka co ostatnio czy szukamy czegoś nowego? Tutaj znalazłem na Google maps miejsce gdzie ostatnio obserwowaliśmy. Jak widać można tam dojechać sporo krótszą droga po prostu przejeżdzając przez Sokołów i za Sokołowem skręcając w prawo.

 

sokolow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przepraszam, że się wtrącam tak niespodziewanie, ale zauważyłem ten post dopiero niedawno. Jestem z Rzeszowa i od razu radość zagościła we mnie jak zobaczyłem rzeszowiaków. Chciałbym zasilić szeregi astromaniaków z regionu rzeszów&okolice. Astronomią interesuję się od dziecka, ale telepa nabyłem dopiero na początku roku. Posiadam popularny SW 150/750 na EQ-3-2 do tego kilka okularów (WO SWAN 9,15,20,33, TMB Planetary 6 oraz WIXEN LV 4) , kilka filtrów planetarnych i filterek Tele vue Badmate UHC 1,25" oraz veb-camerkę Philips spc do "kręcenia" planetek. Planuję budowę newtona 8" (mam już lustro). Jestem chetny do wspólnych astro-wypraw oraz wymiany doświadczeń. Niestety do końca sierpnia jestem uziemiony remontem w domu, ale po tym terminie chętnie przyłaczyłbym się do zacnej Waszej grupy wyprawowej (mam własny transport więc nie będę kłopotliwy). Proszę szanownych kolegów o określenie formy "wpisowego".. ;) (wolałbym oczywiście ewentualne wpisowe uiścić "przelewowo" - bo lubię piwo i inne napitki w umiarze przelewać.. etc... ) ;)

pozdrawiam.

 

 

lumpo

(lat 27 - jeśli to ma jakieś znaczenie)..

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przepraszam, że się wtrącam tak niespodziewanie, ale zauważyłem ten post dopiero niedawno. Jestem z Rzeszowa i od razu radość zagościła we mnie jak zobaczyłem rzeszowiaków. Chciałbym zasilić szeregi astromaniaków z regionu rzeszów&okolice. Astronomią interesuję się od dziecka, ale telepa nabyłem dopiero na początku roku. Posiadam popularny SW 150/750 na EQ-3-2 do tego kilka okularów (WO SWAN 9,15,20,33, TMB Planetary 6 oraz WIXEN LV 4) , kilka filtrów planetarnych i filterek Tele vue Badmate UHC 1,25" oraz veb-camerkę Philips spc do "kręcenia" planetek. Planuję budowę newtona 8" (mam już lustro). Jestem chetny do wspólnych astro-wypraw oraz wymiany doświadczeń. Niestety do końca sierpnia jestem uziemiony remontem w domu, ale po tym terminie chętnie przyłaczyłbym się do zacnej Waszej grupy wyprawowej (mam własny transport więc nie będę kłopotliwy). Proszę szanownych kolegów o określenie formy "wpisowego".. ;) (wolałbym oczywiście ewentualne wpisowe uiścić "przelewowo" - bo lubię piwo i inne napitki w umiarze przelewać.. etc... ) ;)

pozdrawiam.

 

 

lumpo

(lat 27 - jeśli to ma jakieś znaczenie)..

 

Witamy kolejnego astromaniaka z Rzeszowa :). Fajnie że kolejni ludzie z okolic chcą się przyłączyć. Poza tym masz podobny staż obserwacyjny jak ja czy Angelscorpion :). Wpisowe?! obowiązuje jakieś wpisowe? Ja nic nie uiszczałem, ale jak kolega będzie nalegał to się coś wymyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumpo, mi również miło że jest Nas coraz więcej.

Oczywiście żadnego wpisowego nie ma. Mam nadzieje że już niebawem bedzie okazja abyśmy wszyscy razem się spotkali, bo jak dotychczas jeszcze sie nam chyba nie udało żeby był komplet. :Astrobrać:

 

Nazwę? - ciekawa propozyja moze warto by było sie zastanowic nad tym pomysłem??, co Wy na to?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przepraszam, że się wtrącam tak niespodziewanie, ale zauważyłem ten post dopiero niedawno. Jestem z Rzeszowa i od razu radość zagościła we mnie jak zobaczyłem rzeszowiaków. Chciałbym zasilić szeregi astromaniaków z regionu rzeszów&okolice. Astronomią interesuję się od dziecka, ale telepa nabyłem dopiero na początku roku. Posiadam popularny SW 150/750 na EQ-3-2 do tego kilka okularów (WO SWAN 9,15,20,33, TMB Planetary 6 oraz WIXEN LV 4) , kilka filtrów planetarnych i filterek Tele vue Badmate UHC 1,25" oraz veb-camerkę Philips spc do "kręcenia" planetek. Planuję budowę newtona 8" (mam już lustro). Jestem chetny do wspólnych astro-wypraw oraz wymiany doświadczeń. Niestety do końca sierpnia jestem uziemiony remontem w domu, ale po tym terminie chętnie przyłaczyłbym się do zacnej Waszej grupy wyprawowej (mam własny transport więc nie będę kłopotliwy). Proszę szanownych kolegów o określenie formy "wpisowego".. ;) (wolałbym oczywiście ewentualne wpisowe uiścić "przelewowo" - bo lubię piwo i inne napitki w umiarze przelewać.. etc... ) ;)

pozdrawiam.

 

 

lumpo

(lat 27 - jeśli to ma jakieś znaczenie)..

Witaj! Cieszymy się bardzo, iż nasze grono się powiększa :friends: My również borykamy się z różnego typu remontami, wyjazdami, etc., ale astronomia wciąga i to bardzo, więc wbrew przeciwnościom losu, komarom, tudzież podmokłymi terenami staramy się zgłębiać piękno wszechświata :astronom: Wpisowego u nas nie ma, ale jak wyżej wspomniał kolega Adam, jeśli będziesz nalegał, to cos zorganizujemy :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak by wam jedna para ciekawskich oczu nie przeszkadzała na dzisiejszym zlocie, to bym chętnie się przyłączył i pooglądał czym obserwujecie i jak się prezentuje niebo przez wasze teleskopy. Obecnie nie posiadam żadnego teleskopu. Jednak pod niebem spędziłem dość dużo czasu i przymierzam się do kupna czegoś lepszego od moich lornetek i małych lunetek, którymi mordowałem się do tej pory. Jak by co, to jechał bym z Gorzyc koło Jarosławia i ewentualnie mógłby się ktoś ze mną po drodze zabrać.

Jeśli jechałbyś przez Łańcut, to nie fatygowałbym z Rzeszowa kolegi Piotra i zabrałbym się z Tobą :notworthy: Czym jedziesz, jeśli można wiedzieć (chcę zabrać moją Syncię)? :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumpo, mi również miło że jest Nas coraz więcej.

Oczywiście żadnego wpisowego nie ma. Mam nadzieje że już niebawem bedzie okazja abyśmy wszyscy razem się spotkali, bo jak dotychczas jeszcze sie nam chyba nie udało żeby był komplet. :Astrobrać:

 

Nazwę? - ciekawa propozyja moze warto by było sie zastanowic nad tym pomysłem??, co Wy na to?

 

Pozdrawiam

Też mi się podoba ten pomysł - myslę, że warto go rozważyć :yes: Kto wie, może grupa się nam jeszcze bardziej rozrośnie? :Astrobrać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości udałoby się nam stworzyć cos podobnego jak u chłopaków z małopolski. Nie mówie tutaj o organizacji zlotow ale jakąś konkretną, zgraną grupę, która byłaby zdolna zaplanowac jakieś konktetniejsze dzialania/spotkania/wyjadzy w kwestiach wiadomych :astronom:

Jesli by do tego doszło mógłbym nawet jakies logo zaprojektować.

 

Jak bedzie zobaczymy, a narazie jak tylko jest okazja trzeba się wspólnie spotykac na obserwach.

 

Pozdro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Idea jest dobra. Logo - > może jakaś koszulka.. może nawet stronka internetowa ew. blog. Na rezie jestem żółtodziobem wśród Was dlatego bedę pokornym cielęciem i zgadzam się na wszystko. Ale póki co to do końca sierpnia (z powodu braku czasu) bedę tylko duchowo wspierał grupę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Idea jest dobra. Logo - > może jakaś koszulka.. może nawet stronka internetowa ew. blog. Na rezie jestem żółtodziobem wśród Was dlatego bedę pokornym cielęciem i zgadzam się na wszystko. Ale póki co to do końca sierpnia (z powodu braku czasu) bedę tylko duchowo wspierał grupę.

 

pozdrawiam

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie świeze spojrzenie, wiec jak tylko będa jakieś pomysły to śmiało piszcie.

Pozdro do zobaczenia w październiku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z obserwów nic nie wyjdzie, ale po sprawdzeniu meteogramów na jutro wyszło nam bezchmurne niebo, więc wstępnie przełożyliśmy z Adamem wyjazd na obserwy na jutro :astronomer2: Krzysztofie Ś - nie miałem po południu styczności z komputerem, dopiero wieczorem odczytałem Twoją wiadomość :compress: Myślę, że jutro uda nam się lepiej zgrać, pozdrawiam, Piotr :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości udałoby się nam stworzyć cos podobnego jak u chłopaków z małopolski. Nie mówie tutaj o organizacji zlotow ale jakąś konkretną, zgraną grupę, która byłaby zdolna zaplanowac jakieś konktetniejsze dzialania/spotkania/wyjadzy w kwestiach wiadomych :astronom:

Jesli by do tego doszło mógłbym nawet jakies logo zaprojektować.

 

Jak bedzie zobaczymy, a narazie jak tylko jest okazja trzeba się wspólnie spotykac na obserwach.

 

Pozdro :Beer:

He,

No i jak tu nie wierzyć w telepatię ;-)

O jakiejś formie zorganizowania się myślałem wczoraj wieczorem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze' date=' jeśli oczywiście nie byłoby problemu i obralibyśmy kierunek Sokołowa (opcja bez Honkera) to z miłą chęcią bym się zabrał :astronomer2:[/quote']

Z miłą chęcią wypróbowałbym tę miejscówkę. Jeżeli wierzyć meteoszamanom :szczerbaty: następna noc ma być ciepła i bezchmurna :rolleyes:

Jeżeli jutro i Sokołów Młp. to nie ma sprawy.

Wysyłam Ci kontakt na PW.

P.S.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości udałoby się nam stworzyć cos podobnego jak u chłopaków z małopolski. Nie mówie tutaj o organizacji zlotow ale jakąś konkretną, zgraną grupę, która byłaby zdolna zaplanowac jakieś konktetniejsze dzialania/spotkania/wyjadzy w kwestiach wiadomych :astronom:

Jesli by do tego doszło mógłbym nawet jakies logo zaprojektować.

 

Jak bedzie zobaczymy, a narazie jak tylko jest okazja trzeba się wspólnie spotykac na obserwach.

 

Pozdro :Beer:

Łukasz, projektuj logo :ha: Co do nazwy, zgłosimy się do Adama Jesiona, żeby ogłosił konkurs z nagrodami :rofl: A tak na poważnie: obgadamy to przy najbliższej okazji :D

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.