Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy może ktoś mi powiedzieć ile osób mniej więcej bywa na takich wypadach w okresie czerwca, lipca i sierpnia. Pytam, bo jestem z okolic więc gdy będę miał mojego dobsona (8" albo 10") to może wpadnę się zapoznać :D

 

Witam, różnie bywa. Czasem jest dwie osoby czasem pięć. Jeśli chodzi o sezon letni to niestety ta pora roku nie sprzyja obserwacjom. Chyba najwięcej spotkań odbywa się na wiosnę, kiedy jest już stosunkowo ciepło a noc jeszcze dostatecznie długa.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może ktoś mi powiedzieć ile osób mniej więcej bywa na takich wypadach w okresie czerwca, lipca i sierpnia. Pytam, bo jestem z okolic więc gdy będę miał mojego dobsona (8" albo 10") to może wpadnę się zapoznać :D

 

A no różnie to bywa na takich wypadach, czasem są tylko dwie osoby, a czasem jest nas pięciu i więcej. Nie wiem tylko dlaczego pytasz o okres wakacyjny, w którym obserwy są najmniej efektywne. Jeżeli jeszcze nie masz teleskopu, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś przyjechał na jeden z wypadów i zapoznał się ze sprzętem, my nie gryziemy, przeważnie towarzyszy nam dobry humor ale bywają też dni, że każdy siedzi przy swoim i w ciszy delektuje się widokiem nocnego nieba.

Jeżeli jesteś z Rzeszowa, a nie masz samochodu, napisz na PW do jednego z jadących i myślę, że bez żadnych problemów zostaniesz zabrany na pokład.

 

edit: Łukasz mnie uprzedził :szczerbaty:

Edytowane przez Amper
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no różnie to bywa na takich wypadach, czasem są tylko dwie osoby, a czasem jest nas pięciu i więcej. Nie wiem tylko dlaczego pytasz o okres wakacyjny, w którym obserwy są najmniej efektywne. Jeżeli jeszcze nie masz teleskopu, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś przyjechał na jeden z wypadów i zapoznał się ze sprzętem, my nie gryziemy, przeważnie towarzyszy nam dobry humor ale bywają też dni, że każdy siedzi przy swoim i w ciszy delektuje się widokiem nocnego nieba.

Jeżeli jesteś z Rzeszowa, a nie masz samochodu, napisz na PW do jednego z jadących i myślę, że bez żadnych problemów zostaniesz zabrany na pokład.

 

edit: Łukasz mnie uprzedził :szczerbaty:

Pytam o okres wakacyjny, ponieważ dopiero wtedy będę mógł się cieszyć GSO 8". :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się w różnych grupach, zależy jak stoimy z czasem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ktoś do nas dołączył, z chęcią witamy nowych kolegów z astrobraci :friends: Każdy z nas od czegoś zaczynał, przecież człowiek nie rodzi się z teleskopem w ręku (a fajnie by było :szczerbaty: ), więc jak masz jak, to zapraszamy przy każdej nadarzającej się okazji :astronom:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda też nie dopisuje...

 

Na astrowypady jeżdżą nie tylko "dawcy" ale i "biorcy", tak więc, myślę, że każd(y/a) kulturaln(y/a), sympatyczn(y/a), i zainteresowan(y/a) "pasożyt/pasożytka" ;-) jest mile widzian(y/a) ;-) :friends:

Pozdrawiam,

Piotr-M. S.

 

Pod Skryptem:

@ angelscorpion: "...Każdy z nas od czegoś zaczynał, przecież człowiek nie rodzi się z teleskopem w ręku..."

No niemożliwe! Ja tam się urodziłem z teleskopem i samolotem w łapkach :szczerbaty:

Na serio: zaczynałem od telepa z szkieł od okularów +0,5 dioptrii starego okularu od mikroskopu i rur z tektury od podszewek, wiszącego na statywie z desek ze starego łóżka :yahoo: takie peerelovskie klymaty (AD 1985)

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szczerbaty:

Pogoda też nie dopisuje...

 

Na astrowypady jeżdżą nie tylko "dawcy" ale i "biorcy", tak więc, myślę, że każd(y/a) kulturaln(y/a), sympatyczn(y/a), i zainteresowan(y/a) "pasożyt/pasożytka" ;-) jest mile widzian(y/a) ;-) :friends:

Pozdrawiam,

Piotr-M. S.

 

Pod Skryptem:

@ angelscorpion: "...Każdy z nas od czegoś zaczynał, przecież człowiek nie rodzi się z teleskopem w ręku..."

No niemożliwe! Ja tam się urodziłem z teleskopem i samolotem w łapkach :szczerbaty:

Na serio: zaczynałem od telepa z szkieł od okularów +0,5 dioptrii starego okularu od mikroskopu i rur z tektury od podszewek, wiszącego na statywie z desek ze starego łóżka :yahoo: takie peerelovskie klymaty (AD 1985)

Don Pedro, a może zaprezentujesz ów sprzęt na najbliższym zlocie? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, już nie istnieje, to było ze ćwierć wieku temu...

Ale... trzymam w pracy 20 letniego (kupiłem na "ruskim rynku" w 1991 r.) już Alkora 70 sdiełano v. CCCP :szczerbaty:

Konstrukcja chyba z luf armatnich :rolleyes:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten tydzień się zapowiada. Dziś przewijają się pojedyńcze chmurki po niebie, ale od jutra począwszy prawdopodobnie aż do poniedziałku wszystkie noce bezchmurne. Szkoda tyle nocek zmarnować. Może środowe obserwacje na rozgrzewkę. Kto byłby chętny w środę coś poobserwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może niech będzie Brzóza. Lubię tą miejscówkę tylko trochę długo się tam jedzie. Na którą byśmy się umówili? Teoretycznie już o 19 można nawet zaczynać obserwacje bo już jest ciemno, tyle że ja jutro pracuję do 18 i pewnie wcześniej niż koło 20 nie dam rady. Poza tym mogę oczywiście kgoś ze sobą zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym się chętnie wybrał ale jesli jedziecie na Brzózę to do mnie chyba nie do konca po drodze....? Co prawda Rzeszów ale dla Was chyba nie w tą strone jesli pojedziecie w aktualnym składzie?

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączył bym do was. Mam tylko małego Sky Watchera 70 mm a fajnie było by popatrzeć przez większy sprzęt. Problem w tym, że mam tylko 11 lat i musiałbym pojechać z inną, pełnoletnią osobą. Jeśli chodzi o miejsce na zlot proponowałem kiedyś Wólkę Niedźwiecką http://astropolis.pl/topic/9294-rzeszw/page__st__780__p__434781#entry434781

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bym się chętnie wybrał ale jesli jedziecie na Brzózę to do mnie chyba nie do konca po drodze....? Co prawda Rzeszów ale dla Was chyba nie w tą strone jesli pojedziecie w aktualnym składzie?

 

Zalesie faktycznie trochę nie po drodze, ale myślę że jakoś dałbym rade Cię zabrać. Zdzwonimy się jeszcze.

 

Chętnie dołączył bym do was. Mam tylko małego Sky Watchera 70 mm a fajnie było by popatrzeć przez większy sprzęt. Problem w tym, że mam tylko 11 lat i musiałbym pojechać z inną, pełnoletnią osobą. Jeśli chodzi o miejsce na zlot proponowałem kiedyś Wólkę Niedźwiecką http://astropolis.pl/topic/9294-rzeszw/page__st__780__p__434781#entry434781

 

Jesli będziesz miał pełnoletniego opiekuna to nie ma żadnego problemu żebyś do nas dołączył. Dziś akurat padło na Brzózę Królewską. Mapka dojazdu była kilka stron temu. Zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekajmy do jutra. Ja niestety dziś na zlot nie mógłbym przyjechać, nie mam czasu.

 

Pozdrawiam

PS. Tak jak pisał lukaszp jutro pogoda ma być lepsza http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=150 :)

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.