Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że spokojnie da się to zorganizować :-)

 

Póki co pierwsze efekty prób połączenia tego z aparatem wyszły tak:

 

http://gal.kshyvy.net/astro/2011-11-06-slonce

http://gal.kshyvy.net/astro/2011-11-08-ksiezyc-jowisz

 

Pozdrawiam,

kshyvy

Fajne te Twoje fotki, do Słoneczka używasz folii Baadera? Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Twoje fotki, do Słoneczka używasz folii Baadera? Pozdrawiam :D

 

Dzięki - myślę, że pewnie da się to zrobić lepiej - ale jak na początek to jestem zadowolony.

 

Baader ND 5 - troche mialem problemów z osadzeniem tego w tej ramce, którą mi do tego celu zaproponowali. Skończyło się na wycięciu z pleksy stosownego kółka i naklejeniu.

Ale jeszcze nie jest dobrze bo folia się nieco marszczy po zmontowaniu całości - następna wersja będzie lepsza (mam nadzieje) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - myślę, że pewnie da się to zrobić lepiej - ale jak na początek to jestem zadowolony.

 

Baader ND 5 - troche mialem problemów z osadzeniem tego w tej ramce, którą mi do tego celu zaproponowali. Skończyło się na wycięciu z pleksy stosownego kółka i naklejeniu.

Ale jeszcze nie jest dobrze bo folia się nieco marszczy po zmontowaniu całości - następna wersja będzie lepsza (mam nadzieje) :).

O jaką ramkę chodzi? "Specjalistyczną" ze sklepu, do folii? Pytam, bo sam zamierzam w przyszłości zaopatrzyć się w folię :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką ramkę chodzi? "Specjalistyczną" ze sklepu, do folii? Pytam, bo sam zamierzam w przyszłości zaopatrzyć się w folię :yes:

 

Do Synty jest taki "kołnierz" zakładany od dzioba - na nim montuje się wymiarowe filtry - jako, że kupiłem folie to musiałem pokombinować jak to zamontować.

Koniec końców wyciąłem z pleksy kółko, dociąłem na rozmiar folie i przykleilem klejem. Ale to na razie wersja 1.0 beta - :)

Jak jesteś w Rzeszowie dostępny to mogę pokazać o co chodzi przy okazji.

 

Pozdrawiam,

kshyvy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Synty jest taki "kołnierz" zakładany od dzioba - na nim montuje się wymiarowe filtry - jako, że kupiłem folie to musiałem pokombinować jak to zamontować.

Koniec końców wyciąłem z pleksy kółko, dociąłem na rozmiar folie i przykleilem klejem. Ale to na razie wersja 1.0 beta - :)

Jak jesteś w Rzeszowie dostępny to mogę pokazać o co chodzi przy okazji.

 

Pozdrawiam,

kshyvy

Chodzi Ci pewnie o plastikowy dekiel do teleskopu z odkręcanym kółkiem? Jak będzie okazja to przy najbliższym mini-zlocie pooglądamy Twój wynalazek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci syncia służy :-) :friends:

Poza tym widzę że Kolega ma zacięcie artystyczne 8-) co mi się niezmiernie podoba

 

P.S>:

A lornetka to musiała być taka:

http://www.harrisontelescopes.co.uk/acatalog/Helios_Apollo_High_Resolution_28x110_Observation_Binocular.html

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na najbliższe dni zapowiada sie nie najgorsza pogoda, leonidy i te sprawy. Myślicie coś poobserwować może ?

Pozdrawiam

 

Cóż, Pismo powiada, że ta gdzie jest dwóch w tej samej sprawie tam jest trzech (taka moja nadinterpretacja)

Ja jestem gotów na konfrontację z przybliżoną nieskończonością ;-) jutro gdzieś po 20:30 w sobotę i niedzielę wcześniej.

W razie "W" dzwońcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Pismo powiada, że ta gdzie jest dwóch w tej samej sprawie tam jest trzech (taka moja nadinterpretacja)

Ja jestem gotów na konfrontację z przybliżoną nieskończonością ;-) jutro gdzieś po 20:30 w sobotę i niedzielę wcześniej.

W razie "W" dzwońcie.

 

Ja niestety wyjeżdżam na tygodniowe szkolenie do Warszawy. Do następnego weekendu włącznie nie dam rady :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na prognozy pogody z ostatnich dni i ich sprawdzalność to chyba powinienem zostać głównym meteorologiem kraju, bo lepiej mi idzie prognozowanie w oparciu o sat24 niż tym "specjalistom".

 

http://sat24.com/en/pl?ir=true

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . no chyba że tak . Pamiętam u mnie robili coś takiego parę lat temu . Teraz jest już wszystko ok. bo zmieniłem operatora .

Ja nie mam netu prawie tydzień, a tu okazuje się, że poza przyspieszaniem łącza przyczyną jest to, iż mój operator pojechał na szkolenie do Wa-wy i najwcześniej będę miał w przyszłym tygodniu internet :sterb003: Jakby człowiekowi rękę odebrali! :swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za e-pamięć o moich "micikiewiczowskich urodzinach"! :friends:

Panowie, ktoś może się szykuje na 10 grudnia na zaćmienie ?

Spróbować zawsze można! :-)

 

Aha udało mi się w warunkach miejskich, dopaść Wenerę jakieś 2 stopnie nad horyzontem, patrz załącznik, czyli strzał z okna na Xp.

Wenus_25_11_2011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.