Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Droga na Dobrą odpada według mnie. W okolicach wsi Czerce jest jedno fajne miejsce, dość spore wzniesienie (oczywiście zakładam, że jest to czyjać łąka), sieniawa oddalona około 3 km na zachód, Leżajsk daleko na horyzoncie, natomiast Przeworska czy Jarosławia nie widać (zasłonięte przez las). Mały mankament to na wschód jak wieś Czerce przy drodze jest pare latarni no i bliskość asfaltowej drogi ustawionej mniej więcej równolegle do miejsca obserwacji. Niestety stan fizyczny nie pozwolił mi jechać dalej.

 

PS. Mam rozumieć, że co do terminów nikt nie jest przeciwko :unsure: .

 

Widok na miejsce ewentualne miejsce obserwacji z drogi (ten lasek na prawo od centrum zdjęcia) f295463951c082a8m.jpg

 

Widok na tą drogę z miejsca obser. 5e45a61e38f97bc5m.jpg

 

Widok z miejsca obserwacji (kierunki świata 1. S, 2. W, 3. N, 4. E)

 

59b54dc0d0e0dcf6m.jpgb96a033c961d154em.jpg0c21fa48594d0032m.jpg97b978e62c43ad22m.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę chałupek jest, ale zapewne po 22-giej tubylcy pójdą spać i będzie ciemno ;). Może uda się ustawić tak, aby ewentualne latarnie były ukryte za jakimiś drzewami lub wyniosłościami terenu. Jeżeli zdecydujecie się na te okolice, to myślę, że jakieś stanowisko znajdziemy. Przyglądając się dokładniej mapie zauważyłem, że najwyżej położony punkt jest nieco bardziej na północ od wsi, przy polnej drodze, przy której zapewne można ustawić instrumenty. Zresztą jak się razem zjedziemy, to coś na pewno znajdziemy i porozmawiamy o ewentualnych innych miejscach obserwacyjnych :)

 

Decydujcie.

 

Aha, sprawa pogody jest wciąż otwarta. W piątek nad południową Polską ma przechodzić niż i dopiero wtedy zobaczymy co z tego się wykluje. Szansą może być wyż, który ma być nad Rosją.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do latarni to nie wiem dokładnie, ale albo o 23:00 albo 24:00 na wsiach latarnie są wyłączane. Trzeba pogodać z Ignisdei, w sumie to on będzie jeździł :rolleyes: Co do Radawy, fajnie tam jest?, co patrzyłem na mapie okolica wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Radawie kiedyś były super warunki, ale ponieważ jest to wieś z ośrodkiem letniskowo-rekreacyjnym, więc pojawiło się nieco więcej świateł.

 

Gdyby w Czercach przeszkadzały jakieś światła, to z mojej mapy topograficznej wynika, że można dojechać do tej polany.

 

http://mapa2.szukacz.pl/?&nc=50.18233&...WYBRANY%20PUNKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do latarni to nie wiem dokładnie, ale albo o 23:00 albo 24:00 na wsiach latarnie są wyłączane. Trzeba pogodać z Ignisdei, w sumie to on będzie jeździł :rolleyes: Co do Radawy, fajnie tam jest?, co patrzyłem na mapie okolica wygląda obiecująco.

 

Wy mówicie ja jedę.. to ja jestem gościem a wy hospami. :D

Ja tu nie rzadzę . :Salut:

Macie moje pełne zaufanie, zaakceptuję każdą opcję byle nie było lamp i zadziornych tubylców.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wstępnie umawiamy się na sobotę wieczór w Sieniawie. O której godzinie? Teraz zaczyna się ściemniać po 20-tej, a musimy mieć czas na znalezienie dogodnego miejsca jeszcze póki jasno.

 

18 czy 19 godzina?

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej polany to na jednej mapie było pokazane że są tam tereny podmokle, jakies bagna czy coś. Jak będe czuł się na siłach to może jeszcze raz tam pojade jutro albo w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem tym samochodem z Przemyśla, który jeszcze nie ma teleskopu, ale będzie miał wkrótce. :)

Nawiasem mówiąc standardowy czyli syntę 1000/200 z montażem HEQ5.

 

A co do miejscówki.

Oczywiście teraz Sieniawa, ale w przyszłości może warto by rozważyć Arłamów.

Wprawdzie to dla wielu z Was dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów, ale teren jest pozbawiony świateł, znam co najmniej kilka miejsc, gdzie prędzej spotkać można dzika niż człowieka.

Jest też dawny pas startowy w okolicach miejscowości Bircza. Kilometr asfaltu, najbliższe chałup o 1,5 km.

Wszystkie te miejscówki to ponad 500 m n.p.m.

Na pogórzu dynowskim też jest sporo górek - bliżej niż okolice Arłamowa i bez trudu wzniesienia powyżej 400 m n.p.m.

Pozdrawiam

piotreK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Loki i witamy na forum. Odrazu mam pytanie: jak dobrze myśle po drodze zabrałbys Roberta Bodzonia?

 

Na dzień dzisiejszy lista osób wygląda tak:

 

1. Ignisdei

2. Robert Bodzoń

3. Adek

4. Miki

5. Lukas810

6. Vader + 1?

7. Lapskan

8. Loki

9. Mimo ?

10. Bisti ?

11. Kolega z klasy?

 

Mam nadzieję, że nikogo nie ominąłem :wink:

 

Szkoda, że nie będzie Qby11 i Janusza_M

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej polany to na jednej mapie było pokazane że są tam tereny podmokle, jakies bagna czy coś. Jak będe czuł się na siłach to może jeszcze raz tam pojade jutro albo w piątek.

 

Takie czarne, pionowe równoległe kreseczki oznaczają łąkę suchą. Tereny podmokłe zaznaczone są niebieskimi poziomymi kreseczkami.

 

To lato jest suche, więc powinno być tam sucho. Tylko nie wiadomo, czy jest to łąka koszona, czy zarośnięta.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spotykamy się w Sieniawie, w sobotę wieczorem najpóźniej o 18:30. Jeżeli ktoś może to podjedzie o 18:00. Teraz jeszcze pozostaje miejsce spotkania. Albo gdzieś w centrum (może przy głównym przystanku PKS, tam jest zajazd dla autobusów, tylko nie wiem, czy gdzieś tam można się zatrzymać osobówkami), albo gdzieś za mostem na Sanie (czy tam jest jakiś zjazd?). Vader może znasz jakieś dogodne, spokojne miejsce, gdzie można trafić bez problemu?

 

Ten przystanek PKS jest chyba tutaj:

http://mapa.szukacz.pl/?&nc=50,17744&a...WYBRANY%20PUNKT

Ewentualnie nad Sanem, gdzieś tutaj:

http://mapa.szukacz.pl/?&n=50,16641&am...WYBRANY%20PUNKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście teraz Sieniawa, ale w przyszłości może warto by rozważyć Arłamów.

Wprawdzie to dla wielu z Was dodatkowe kilkadziesiąt kilometrów, ale teren jest pozbawiony świateł, znam co najmniej kilka miejsc, gdzie prędzej spotkać można dzika niż człowieka.

Jest też dawny pas startowy w okolicach miejscowości Bircza. Kilometr asfaltu, najbliższe chałup o 1,5 km.

Wszystkie te miejscówki to ponad 500 m n.p.m.

Na pogórzu dynowskim też jest sporo górek - bliżej niż okolice Arłamowa i bez trudu wzniesienia powyżej 400 m n.p.m.

Pozdrawiam

piotreK

 

Na pewno warto tam kiedyś zajrzeć. To jest alternatywa dla obserwacji w samych Bieszczadach :) Porozmawimy o tym w czasie najbliższego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca spotkania to wydaje mi się, że ten przystanek dla autobusów byłby ok (dodam, że znajduje się on przy drodze w kierunku na Oleszyce, Lubaczów), albo inna opcja to na rynku jak wspomniałeś. Na zdjęciu jest pokazan ratusz w Sieniwie http://www.sieniawa.pl/foto.php?site=o/zab...asto/ratusz.jpg ( http://mapa.szukacz.pl/?&nc=50,17744&a...WYBRANY%20PUNKT ) Ukazany jest od strony z głownej drogi Lublin - Przemyśl, a spotkać można by się było z drugiej strony ratusza gdzie jak dobrze pamietam jest parking.

 

Mam pytanie Robercie. W jaki sposób się dostaniesz do Sieniawy. Przyjedziesz z Loki czy Ignisdei po Ciebie podjedzie ?

 

EDIT. Wątek też jest prowadzony tutaj http://astro.forus.pl/viewtopic.php?p=2236#2236

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Robercie. W jaki sposób się dostaniesz do Sieniawy. Przyjedziesz z Loki czy Ignisdei po Ciebie podjedzie ?

 

Ma po mnie podjechać Loki. A Loki ma zabrać syna, więc grupa się powiększa :) Oby tylko dopisała pogoda. Pamiętajcie, że w rezerwie jest kolejna noc. Najwyżej obserwacje będą krótsze.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem na prognozę ICM. Wygląda na to, że po piątkowym niżu w sobotę będzie kolejny i wraz z nim popołudniowe oraz wieczorne burze :angry: . Jedyna szansa w tym, że prognoza się nie sprawdzi lub, że popołudniu przejdzie burza i po niej będzie pogodna noc. W przeciwnym razie zamiast podziwiać gwiazdy i meteory będziemy podziwiać błyskawice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmnie jest ciepło :)

 

No cóż. Jutro i w sobotę przed południem będziemy intensywnie studiować prognozy i zdjęcia satelitarne. Ostateczna decyzja zapadnie zapewne w sobotę wczesnym popołudniem. Jeżeli będzie nawet 50% szans to jestem za wyjazdem. Nawet jeżeli będą tylko większe przejaśnienia, to myślę, że warto się w końcu spotkać. Chyba, że będą wyraźnie większe szanse na pogodę w niedzielę to przesuniemy wyjazd.

 

Czekamy i śledzimy sytuację :) Burze są często zjawiskami punktowymi. Ja dzisiaj w Jarosławiu jedynie słyszałem pomruki przechodzących chmur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.