Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że udało się wczoraj spotkać, popatrzeć i pogadać . No i po paru latach odpalić mój mont. Nie obyło się też bez złośliwości rzeczy martwych, bo moje zasilanie nie odpaliło jak trzeba, a w domu działa od pierwszego strzała. 

Dzięki za wspólne obserwy z chmurami w przerwach oraz za możliwość poznania nowego astro kolegi. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te światła to Kolbuszowa od północy. Łunę od Rzeszowa widać wyraźnie na południowym wschodzie. Zresztą horyzont dookoła jest rozjaśniony przez okoliczne miejscowości. Brak już ciemnych miejsc jak dawniej. Przynajmniej ja nie znam takich. LP to jeden z powodów przez które zrezygnowałem prawie z astro. 

Dzisiejsze niebo  jest dużo lepsze. Z pod domu widzę M104 przez lornetkę, a latarnie mam 20 metrów dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wypad się udał, kolejnym razem zadzwońcie, to może i ja dołączę, ponieważ nie śledzę na bieżąco forum i dopiero dzisiaj rano przeczytałem, że mieliście mały zlot. Ja, być może dzisiaj gdzieś wyruszę, może ma ktoś ochotę obserwować? Synta dawno nie wietrzona :friends:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to montujemy ekipę na dzisiaj, miejsce i czas jeszcze do u gadania ale będą to raczej okolice Kolbuszowej, sokolowa czy innych takich. Wszystko będzie zależało od tego kto będzie. Dzisiaj w planach mam zabrać LB 12, astrotracka i lornete. Na obecną chwilę chętni to Piotr angelscoroion, jo, Andrzej i Janusz, mam też nadzieję że dołączy do nas drugi Piotr i być może Mariusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz czekam na info od Janusza, bo chyba dzisiaj nie da rady i jeżeli tak będzie to pojedziemy gdzieś w waszą miejscówkę. Muszę też zdzwonić się z Andrzejem i Piotrem, żeby wiedzieć jak zorganizować transport. Może trzeba wziąć pod uwagę miejscówki wskazane przez Piotra4d

Edit:

Ja dopiero po 18 będę wiedział jaki kierunek odbierzemy, tak więc czekamy. 

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do domu wróciłem o 1.50 ale było naprawdę warto, w sumie 60km w jedną stronę, ale jak to powiedział Andrzej: 40 lat takiego nieba nie widziałem. Dopisała pogoda i ekipa, czyli :

Krzysztof, ŁukaszP, Piotr 4d, Andrzej i ja, choć angelskirpion też był prawie z nami, bo walczył w samotność jakieś 500m od nas. 

Dzięki za super wypad w super miejscowce. 

Edytowane przez Amper
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo My!

Godzinka drogi i od Rzeszowa zobaczyliśmy naprawdę bardzo fajne ciemne niebo. W kierunku wschód, południe i południowy zachód niebo smoła do samego horyzontu. Bardzo delikatne łuny od Dynowa i Przemyśla, które praktycznie zniknęły po 23ciej, i tylko Rzeszowski pik LP na północnym zachodzie towarzyszył nam do końca ale i on nie był jakoś szczególnie uciążliwy.   

Dziękuję za spotkanie i polecam się na przyszłość.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Wasz wypad sie udal. Lukasz pisal do mnie, ale niestety nie dalem rady. Patrzylem wieczorem na niebo z balkonu i bylo rewelacyjne. Nastepnym razem wyruszam z Wami :) Z reszta nie wiem czy dzis sie nie wybrac. Co prawda jest troche chmur, ale moze cos sie przebije :)

 

Pozdro

Piotrek

 

P.S. I dzieki za sobotni wypad pod Kolbe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

 

Jestem z Rzeszowa poszukuje kogoś kto zaznajomi mnie bliżej z obserwacjami astronomicznymi. Rozglądam się za jakimś modelem teleskopu, który pozwoliłby mi zacząć taką przygodę.

I mam pytanie czy jest szansa wybrać się z wami jeżeli będzie organizowany jakiś wypad w plener? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.