Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie. Proszę o poprawę jeżeli jest to konieczne.
Mieszkam w Humniskach na podkarpaciu. Chciałbym uzyskać małą pomoc od formuowiczów z podkarpacia.
Posiadam teleskop Mak 127 i używam go głównie do obserwacji samolotów na wysokości przelotowej. interesowałem się zakupem binokularu lecz mi odradzono. Chciałbym jednak sprawdzić jak to jest z tym bino w rzeczywistości.
Z tego powodu kieruję pytanie i prośbę do formuowiczów z podkarpacia posiadających Binokular 1,25", chwilę czasu oraz chęci aby spotkać się i sprawdzić jak będzie funkcjonowała bino z moim teleskopem przy obserwacjach samolotów na wysokości przelotowe.
drugie pytanie: Czy na podkarpaciu znajduje się jakiś sklep astronomiczny ?? Poszukując na internecie najbliższy w Krakowie. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie. Proszę o poprawę jeżeli jest to konieczne.

Mieszkam w Humniskach na podkarpaciu. Chciałbym uzyskać małą pomoc od formuowiczów z podkarpacia.

Posiadam teleskop Mak 127 i używam go głównie do obserwacji samolotów na wysokości przelotowej. interesowałem się zakupem binokularu lecz mi odradzono. Chciałbym jednak sprawdzić jak to jest z tym bino w rzeczywistości.

Z tego powodu kieruję pytanie i prośbę do formuowiczów z podkarpacia posiadających Binokular 1,25", chwilę czasu oraz chęci aby spotkać się i sprawdzić jak będzie funkcjonowała bino z moim teleskopem przy obserwacjach samolotów na wysokości przelotowe.

drugie pytanie: Czy na podkarpaciu znajduje się jakiś sklep astronomiczny ?? Poszukując na internecie najbliższy w Krakowie. ;/

Co do bino, to muszą się koledzy wypowiedzieć, jesli chodzi o sklep, to w Tarnobrzegu, jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem, jakim jest tranzyt Merkurego wzywam Podkarpacką Brać do licznego zgromadzenia się 9 maja na wspólnych obserwacjach :gathering: Miejsce do obgadania, najlepiej, żeby każdemu było niezbyt daleko.

I, w żadnym wypadku, nie Dylągówka :kwasny: Tam, na górzystej, wyboistej drodze, w przeddzień Sylwestra, po obserwacjach, w oleistej kałuży zostało w przeliczeniu jakieś 14 cali, Żona mnie po tamtym wydarzeniu nieomal nie :whip:

Ale lornetka jest, chęci jeszcze większe, w związku z tym dawajcie znać, kto jest chętny :astro:

 

Przypominam:

- pierwszy kontakt: 13:11,

- 2-gi kontakt: 13:14,

- maximum: 16:55,

- zachód Słońca: 20:32

 

Kolejne takie wydarzenie 11 listopada 2019, ale znając naszą kapryśną pogodę, możemy nie mieć szans na obserwacje w tym miesiącu.

Dodam, iż dwa następne tranzyty będą również listopadowe (13.11.2032 oraz 7.11.2039), tak więc realna szansa na spotkanie się na majowym tranzycie Merkurego nastąpi za 33 lata: 7 maja 2049!

Ale nie martwcie się, już 21 czerwca 2020 będziemy mieli okazję spotkać się przy częściowym zaćmieniu Słońca ;)

O zaćmieniu Księżyca nie wspomnę, bo będziemy mogli się spotkać 16 września 2016! Czy znajda się Odważni? Pozdrawiam :Astrobrać:

P.S. Tak dla przypomnienia 6.06.2012 http://astropolis.pl/topic/9294-rzeszw/page-90;)

Edytowane przez angelscorpion
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok!Super!

Rano mam spotkanie z naszym Kołem Naukowym Kosmonautyki, i Panią Dyrektor Oddziału Rzeszowskiego Polskiej Agencji Kosmicznej, zatem wczesnym popołudniem mogę ruszać!

Proponuję Magdalenkę koło kaplicy.. Od Ciebie, Piotrze to taki Mid-Way, michy olejowej chyba nikt po drodze nie zostawi, a pecha pogodowego jak przy tranzycie Wenus AD 2012, mam nadzieję nie będzie.

post-19935-0-95404700-1338974575.jpg

Tym czasem element animalny w RZ czekajac na dzure w chmurwach popija sobie herbatkę:

 

post-20295-0-72057100-1338999254.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyt Merkurego 9 V 2016r. zaliczony, mimo początkowo niesprzyjających warunków zaliczony.

 

Ale mimo wszystko mamy tranzyt uwieczniony na zdjęciach :) Fajne kolorki dawał Twój filtr, Don Pedro :)

Wrzucę kilka fotek robionych dzięki uprzejmości Sz. Kolegów: Don Pedro, Kshyvego oraz Łukasza P. :)

 

IMG_5291.JPG

IMG_5315.JPG

IMG_5418.JPG

IMG_5448.JPG

IMG_5449.JPG

IMG_5509.JPG

IMG_5540.JPG

WP_20160509_16_22_39_Pro.jpg

WP_20160509_16_34_20_Pro.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.