Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2005r. w fotografii.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mało tych fotek, ale jeden powód to fakt istnienia dwóch wątków marsjańskich, a ten powinien jednak być w dziale foto, ale trudno, założyłem go tu z rozpędu przy okazji zakończenia innego. Nie każdy też może jak ja wstawać niemal każdego ranka o 4 godzinie. Wczoraj byłem z Adamo w polu do 1 godziny i obudziłem się nie przytomny, jednak telep stał wystudzony na balkonie, szkoda nie skorzystać z kolejnej pogodnej nocy, bo kto wie ile ich będzie jesienią w czasie opozycji. Dzisiaj w miarę dobry efekt wyszedł mi z barlowem 2x, bo warunki na 3x były kiepskie. Obrazek uzyskałem z sumy ok.300 klatek z automatu.

Mars50905b.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się kolejny Mars, prawdę mówiąc - przypadkowy ;)

Testowałem jakość kolimacji mojego 200K na gwiazdach podwójnych i pojawił się Mars - kolimacja w astrofotografii to podstawa. Chyba nie jest źle, ale będę jeszcze poprawiał.

 

mars-2005-09-05_23h02m-ut.jpg

 

Foto tym razem z filmu 10 fps (do tej pory bylo 5 fps), 120 sek, shut 1/25 gain ok 40%.

Ech, gdyby tak z tego balkonu się wyrwać...

 

---------

PS - może wystarczy poprosić Moderatora o przeniesienie tematu do Astrofotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało tych fotek, ale jeden powód to fakt istnienia dwóch wątków marsjańskich, a ten powinien jednak być w dziale foto, ale trudno, założyłem go tu z rozpędu przy okazji zakończenia innego. Nie każdy też może jak ja wstawać niemal każdego ranka o 4 godzinie. Wczoraj byłem z Adamo w polu do 1 godziny i obudziłem się nie przytomny, jednak telep stał wystudzony na balkonie, szkoda nie skorzystać z kolejnej pogodnej nocy, bo kto wie ile ich będzie jesienią w czasie opozycji. Dzisiaj w miarę dobry efekt wyszedł mi z barlowem 2x, bo warunki na 3x były kiepskie. Obrazek uzyskałem z sumy ok.300 klatek z automatu.

 

Leszku, moge scalic te dwa watki - jesli jest taka potrzeba, a chyba jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis szczegolny poranek,bo Mars wyszedl nawet,nawet,jesli chodzi o moje mozliwosci,a poza tym pierwszy raz w zyciu widzialem gwiazde za dnia.Byl to Syriusz,mniej-wiecej w momencie gorowania.Odszukanie go nie bylo problemem,poniewaz,konczac obserwacje Marsa,nastawilem teleskop na wschodzacego Syriusza,a potem za 3 godziny "dogonilem" go bez trudu.To zasluga dobrze zorientowanego montazu.Tak wiec,z koniecznosci trzeba powiedziec,ze gwiazdy swieca nie tylko noca:)

20ki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion łącz wątki.

Ten wyraźnie przerodził się w Astrofoto Marsa.

Dodatkowo właśnie w związku ze zblizającą się opzycją i zapewne rosnacym wciąż zainteresowaniem tym tematem wszystkich forumowiczów proponowałbym go przykleić na topie w dziale Astrofotografii.

 

Pozdrawiam

Mizar

Edytowane przez Mizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.