Skocz do zawartości

M33


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany M33.

Pojechaliśmy z Mirkiem do puszczy, rozstawiłem sprzęt , jak zwykle sporo prób, wydawało się ok. Po 30 minurach niestety coś się rozjechało w montażu i materiał był lekko pojechany w dodatku zaparował obiektyw ale mimo to robiłem.

Efekt można zobaczyć poniżej.

Tak. FS-128 F6, montaż GP-D , 18 x 300sek iso 800

Pozdr.

Waldek

M33a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany M33.

Pojechaliśmy z Mirkiem do puszczy, rozstawiłem sprzęt , jak zwykle sporo prób, wydawało się ok. Po 30 minurach niestety coś się rozjechało w montażu i materiał był lekko pojechany w dodatku zaparował obiektyw ale mimo to robiłem.

 

 

Ano lekko pojechany ale sądziłem, że będzie gorzej. Waldek jesteś mistrzem. Dodam od siebie , że strasznie zmarzłem. Kiedy wracaliśmy to się zdziwiłem, że temperatura wynosiła prawie 14 stopni. Waldek nawet stwierdził, że jak jest wiosna i robi się z 0 stopni 14 to wydaje się nam, że jest bardzo ciepło. Natomiast w lecie kiedy z 30 stopni zrobi się 14 strasznie marzniemy.

 

Oprócz fotek przez wiele godzin lornetkowaliśmy niebo odkrywając na nowo dawno nie używane lornetki (Zeiss 6x35 i Fujinon 10x16). Przejrzystość atmosfery była rewelacyjna takie obiekty jak m-36, m-37, m-38 (gromady w Woźnicy) m-33 (w Trójkącie fotka Waldka), m-31 (w Andromedzie) czy też wschodząca z za lasu M-42 i w ogóle cały majestatyczny Orion i Byk i Plejady i wiele, wiele innych obiektów prezentowały się rewelacyjnie.

Dodatkowo przepiękny spektakl dawały meteory. Ogromna ilość sporadyków (dwa były na pograniczu zjawisk bolidowych) ale i alfa-Aurygidy i jeden Perseid wrześniowy sie trafił. Bardzo udany wyjazd choć organizowany jak zwykle na pożar w burdelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :) ja wczoraj miałem ochotę na tą samą galaktyczke. Niestety wczoraj u mnie zaczął wiać dość silny wiatr, który ostatecznie spowodował, że zrezygnowałem z dalszej walki. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zrobić tak z godzinkę materiału.

 

Celestron C6N (150/750) 11x120" ISO1600.

 

 

Pozdrowiania !

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo udany wyjazd choć organizowany jak zwykle na pożar w burdelu".

Pozdrawiam <_<

Foty Waldka podobają mi się najbardziej - lubię jego sposób obróbki.

Mam nadzieję, że nie upiększy nigdy foty "spajkami". :D

Miras - zadzwoń czasem - dojadę na ten pożar. :rolleyes:

Edytowane przez Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że montaż daje radę, niestety żeby niuanse zaczęły wychodzić trzeba wydłużyć czas naświetlania i nie ma zmiłuj się. Fajnie wyszło Michał tylko czenu kolor zdjąłeś, myślę że iso1600 nabaładaniło. Ja ostatnio schodzę nawet do iso200, jakość zdjęcia ewidentnie lepsza niestety naświetlać trzeba dłużej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras - zadzwoń czasem - dojadę na ten pożar.  :rolleyes:

 

Sorry Adam. Skleroza w naszym wieku to rzecz naturalna. Wstępnie umówilismy się z Waldkiem, że wyskoczymy do puszczy dzisiejszej lub jutrzejszej nocy jeżeli pogoda się utrzyma, a nam uda sie po pracy przespać godzinke dwie. Dam Ci znac czy jedziemy. Wyśłij mi na wszelki wypadek numer komórki bo nie jestm pewien czy mam aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda Waldku ISO1600 niemal kompletnie niszczy kolor, w tej chwili bawie się jeszcze w różnorakie próby i ustawienia montażu i sprzętu - niestety nauka trochę trwa, ale zadowolony jestem :)

 

Kolorek jaki wyszedł z tego wygląda mniej więcej tak

 

ps. Adam - to ja nie mam u Ciebie szans, mi spajki niestety same wychodzą.... ;)

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spajki, spajkami... niektorzy lubia "bajer-full". Co innego, jak wynikaja z konstrukcji sprzetowej.

 

Sluchajcie, czy ktos robil testy 1600 w nowych canonach (20D, 350D)? Wg teorii powinno to +/- odpowiadac ISO800. Ciekawy jestem, jak to na niebie wyjdzie.

 

PS. Fotki super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spajki, spajkami... niektorzy lubia "bajer-full". Co innego, jak wynikaja z konstrukcji sprzetowej.

 

Sluchajcie, czy ktos robil testy 1600 w nowych canonach (20D, 350D)? Wg teorii powinno to +/- odpowiadac ISO800. Ciekawy jestem, jak to na niebie wyjdzie.

 

PS. Fotki super!

 

 

 

350-tka ma przy ISO1600 dynamikę 300D na poziomie ISO400-800 :Salut:

Fakt, iż dysponowałem aparatem specjalnie wybieranym z b. małym szumem, ale 350D można focić 4-6' z ISO800 przy 25*C bez potrzeby używania darków przy obróbce. Byłem dość konkretnie zszokowany.

 

Choć muszę lojalnie przyznać, że kumpel sprawił sobie nowego 300D (black), którego szumienie matrycy było na poziomie 20% osiągnięć prezentowanych niegdyś na forum - albo świetny egzemplarz, albo te ostatnie tak mają!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym 350D ma ciekawą funkcję redukcji szumów, a niejest to jakaś funkcja software'owa, tylko na bieżąco robiony dark, trwający dokładnie tyle samo czasu ile właściwe naświetlanie,

jedynym minusem, jest dwukrotnie dłuższy czas potrzebny na wykonanie jednego zdjęcia

pozdrowienia

natomiast darki eosa 350D są tutaj: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...ndpost&p=122634

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany M33.

Pojechaliśmy z Mirkiem do puszczy, rozstawiłem sprzęt , jak zwykle sporo prób, wydawało się ok. Po 30 minurach niestety coś się rozjechało w montażu i materiał był lekko pojechany w dodatku zaparował obiektyw ale mimo to robiłem.

Efekt można zobaczyć poniżej.

Tak. FS-128 F6, montaż GP-D , 18 x 300sek iso 800

Pozdr.

Waldek

M33a.jpg

 

Moze zadam glupie pytanie, ale... czy wlasnie tak powinienem widziec ta galaktyke przez mojego Oriona 200/1200 ? Bo ja niestety widze troche jasna... ciape... cos jakby klebuszek waty... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypadzie obserwacyjnym na Słowację (dzięki Darek! :) ) w Taurusie 270 pod superciemnym niebem można się było dopatrzeć dwóch ramion i kilku mgławic wodorowych typu NGC 604 i przyjaciółki. Nie ma to jak ciemne niebo, to podstawa - gdybym miał tam Skyluxa, to pewnie 604-kę też bym w nim zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.