Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne

* * * * * 1 głosy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3033 odpowiedzi w tym temacie

MMateusiak

MMateusiak

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 618 postów

PS. Aha i informacja dnia. Wieża na Bytkowie nie jest własnością TVP...

Mateusz, świetna informacja. Napisz mi proszę na prv kto jest właścicielem jeśli wiesz, a ja się tym zajmę. Zreszta muszę dopiąć do reszty PO EDR-Katowice. Gdyby udało mi się załatwić wieżę TVP, to gwarantowany reportaż ;)

Potwierdzam, że poziom zdjęć na DO i forum rośnie, niebawem przejdziemy sami siebie, i pytanie co będziemy fotografować, bo możliwości się kończą.

Poranek po 16h spędzonych w pracy dzień wcześniej był ciężki, wychodziłem z domu na kolejne 12h pracy prawie śpiąc, na korytażu zostałem ukuty bezpośrednio i bez ostrzeżenia w oczy Kiczorką, która waliła po gałach jak nigdy dotąd. Babia i Wysoka, która jest widoczna odemnie z okna niestety była w chmurach, więc poszedłem do pracy lecz zły, że bez fotografii tej kiczorki. Przypuszczałem, że chmury będą latały nisko jak rano przez cały dzień. Myliłem się. Kiedy Mateo napisał mi, że to najlepszy dzień w roku DO to krew mnie zalała, że muszę zamiast focić to sprzedawać kolejny TV. No a jutro warunki mogą się powtórzyć, a ja co? Kolejne 10h w pracy... grrrrr :fool:
0

www.dalekieobserwacje.eu

Panoramio

kuba_mar

kuba_mar

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 910 postów

Kuba_mar czy Ty aby nie byłeś z kolegą po godzinie 15? Bo ja też byłem :szczerbaty:
Dzień jak najbardziej udany na zdobywanie nowych miejsc, natomiast pechowy na poprawianie starych. Nad częścią Tatr i Babią utknęły chmury. Wie ktoś z czego to wynika, że nie dało rady ich przewiać?

Tak, ja siedziałem na szczycie ze statywem :). Z obserwatorów to widziałem jedną osobę z aparatem i lornetką a potem jeszcze dwie osoby z porządnym sprzętem fotograficznym. Tak więc Ty byłeś sam czy z kimś jeszcze we dwójkę? ;) Myślałem, że to nikt stąd, bo nie pasowały mi blachy w samochodzie.

Użytkownik kuba_mar edytował ten post 13 listopad 2010 - 23:44

0
Chrzanów 50° 08' N 19° 24' E

niutonik 114/500, maczek 127/1500, equinoksik 80/500

Paweł W.

Paweł W.

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPip
  • 157 postów
Na Widnicy znowu Tatry. Teoretycznie wilgotność wynosi 90 procent, więc jak to jest że się pokazały? Jak sądzicie, jutro może być to samo?
0

twmichal

twmichal

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 967 postów
A ja się pytam - gdzie byli obserwatorzy z Lubelskiego? Przecież wczoraj i dzisiaj była możliwość zrobienia epokowego zdjęcia Tatr z Sandomierza czy okolic Kraśnika!
A akurat ta część Tatr była najlepiej widoczna (od Łomnicy do Gerlacha)
0
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Mario33

Mario33

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 333 postów
No właśnie jak są warunki to ja jestem daleko od Polski. Bardzo bym chciał dziś być w Salominie, niestety tako to już jest.
Lemarc może coś zadziałasz w tych okolicach?
0
Taurus 20"

vrg

vrg

Moderator

• Poszerzamy horyzonty
  • 1741 postów

No właśnie jak są warunki to ja jestem daleko od Polski. Bardzo bym chciał dziś być w Salominie, niestety tako to już jest.
Lemarc może coś zadziałasz w tych okolicach?

Gdyby któryś był w tym czasie na posterunku w Salominie to moglibyśmy zamknąć DO i zacząć zbierać znaczki :szczerbaty:

Maciek, wierze telewizyjne należą do Emitela z tego co wiem. TVP tylko dzierżawi miejsce na anteny, tak jak inne stacje telewizyjne, radiowe i GSM. Ale niektóre z nich kiedyś faktycznie należały do TVP, ale to dawno temu było ;)

btw: żeby nie zaśmiecać głównego tematu napiszę tutaj przy okazji.
Rafał > mam nadzieje że się nie obrazisz ale wrzuciłem na forum.czeladz.org.pl Twoje wczorajsze foto wierchów z Wojkowic gdzie m.in widać w dole fragment Czeladzi u stóp słowackich dwutysięczników i niektórzy z foteli pospadali a innym tak mocno cyce urwało że nie dowierzają w prawdziwość tego zdjęcia :szczerbaty:
Chciałbym napisać jakiś kolejny artykuł o dalekich widokach z mojego miasta. Mógłbym ewentualnie Twojej fotki również użyć ? Będzie również ostatnia panorama Maćka ;)
0

Moja Czeladź - Moje miejsce

www.czeladz.org.pl

Czeladź w obiektywie - wydarzenia, ciekawe miejsca, inwestycje
i dalekie obserwacje
picasaweb.google.com/Virgo.Czeladz || picasaweb.google.com/Virgo.Region
www.panoramio.com/user/virgo-czeladz

lemarc

lemarc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 4138 postów
Dzisiaj nie było aż tak dobrze jak by się można spodziewać. Wczoraj było lepiej po południu, ale nie dałem rady obskoczyć Salomina będąc na rozpoznaniu w Parchatce, plus domowe obowiązki. Tak w ogóle do Salomina mam pecha, byłem tam już czterokrotnie (ostatnio 11 bm.) i zawsze bez powodzenia. Szkoda że Mario wyjechał bo ma bliziutko.
0

MMateusiak

MMateusiak

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 618 postów

Gdyby któryś był w tym czasie na posterunku w Salominie to moglibyśmy zamknąć DO i zacząć zbierać znaczki :szczerbaty:

Maciek, wierze telewizyjne należą do Emitela z tego co wiem. TVP tylko dzierżawi miejsce na anteny, tak jak inne stacje telewizyjne, radiowe i GSM. Ale niektóre z nich kiedyś faktycznie należały do TVP, ale to dawno temu było ;)

btw: żeby nie zaśmiecać głównego tematu napiszę tutaj przy okazji.
Rafał > mam nadzieje że się nie obrazisz ale wrzuciłem na forum.czeladz.org.pl Twoje wczorajsze foto wierchów z Wojkowic gdzie m.in widać w dole fragment Czeladzi u stóp słowackich dwutysięczników i niektórzy z foteli pospadali a innym tak mocno cyce urwało że nie dowierzają w prawdziwość tego zdjęcia :szczerbaty:
Chciałbym napisać jakiś kolejny artykuł o dalekich widokach z mojego miasta. Mógłbym ewentualnie Twojej fotki również użyć ? Będzie również ostatnia panorama Maćka ;)

Ok używaj Panoramki;) Ta Obrobiona przez Wojtka nie ma winiet i urywa cyce, więc użyj tej, czemu ja mam tylko chodzić o płaskiej klacie :)

Jeśli mowa o Bytkowie ->

Nazwa obiektu: Katowice / Bytków
Obiekt: DODR_S1G
Typ obiektu: SLR
Region: Region Południowy
Podregion: Katowice
Długość geo: 19E00m31s
Szerokość geo: 50N17m45s
Właściciel: TP SA

Znalezione na stronie Emitel'a. Powalcze o to, bo to byłaby dla mnie możliwość życia! Jeśli to nie wypali, to wchodze napewno na budynek na ul.Niepodległości. Muszę załatwić sobie bezpośredni dostęp. Tatry złapane obok altusa, hmm to byłby prawdziwy symbol pionierskiego tematu na tym forum, no i początku tej wspólnej pasji :)

Użytkownik MMateusiak edytował ten post 14 listopad 2010 - 23:52

0

www.dalekieobserwacje.eu

Panoramio

Rafał ZOOM

Rafał ZOOM

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 881 postów

Można użyć, jeśli podpis będzie www.dalekieobserwacje.eu
P.S. Trochę się pospieszyłeś, bo mam 150 fotek na Gigapanoramę, przy okazji złoże i dam na DO.
0
www.dalekieobserwacje.eu
-== Byle do inwersji ==-

vrg

vrg

Moderator

• Poszerzamy horyzonty
  • 1741 postów

Można użyć, jeśli podpis będzie www.dalekieobserwacje.eu
P.S. Trochę się pospieszyłeś, bo mam 150 fotek na Gigapanoramę, przy okazji złoże i dam na DO.

Nie ma problemu, artykuł może poczekać na główną stronę więc zdążysz gigapano zrobić a na forum to właściwie tylko przedsmak ;)
0

www.czeladz.org.pl

i dalekie obserwacje

Gość_Maciek_*

Gość_Maciek_*
  • Gość

Nie ma problemu, artykuł może poczekać na główną stronę więc zdążysz gigapano zrobić a na forum to właściwie tylko przedsmak ;)

Krzysiek jak Ci przygotuje tez moje foty, z logiem DO, zrobimy reklame, jeśli to ma gdzieś byc :)
0

vrg

vrg

Moderator

• Poszerzamy horyzonty
  • 1741 postów
No tylko nie przesadź z tą reklamą bo mi to nie przejdzie ;) Źródło i tak będzie. Podpis na fotce może być tak jaki na fotce na forum wstawiłeś, z kolei na tej na DO "wyczyszczonej" przez Wojtka jest pusto.
0

www.czeladz.org.pl

i dalekie obserwacje

vrg

vrg

Moderator

• Poszerzamy horyzonty
  • 1741 postów
Maciek, Rafał >> co z fotkami do artykułu ? :rolleyes:
0

www.czeladz.org.pl

i dalekie obserwacje

merti

merti

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 1375 postów
 Witam w ten mroźny poranek. Po raz pierwszy w tym roku został uchwycony moment wschodu słonka z Tatrami... :)

Skrzyczne-20101126-0719.jpg Skrzyczne-20101126-0729.jpg

Użytkownik merti edytował ten post 26 listopad 2010 - 08:33

0
binoculars.gif  logo-tos.png
Pamiętaj Obywatelu, raz na tydzień rób defragmentację dysku, a gdy system padnie nie stawiaj nowego, bo dane są do odzyskania....

mateusz

mateusz

DalekieObserwacje.eu

• Poszerzamy horyzonty
  • 2028 postów
Witaj. Faktycznie ciekawy widok i to nie tylko na naszej kamerce, ale tez z okna. Co prawda widocznosc jeszcze kiepska, to jednak idzie ku dobremu i niebo staje sie coraz glebiej niebieskie. Nie wykluczone, ze na weekend pojawia sie przypruszone gory.
0

Strona dla miłośników dalekich obserwacji

http://www.dalekieobserwacje.eu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników