Skocz do zawartości

moje M45


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Wiem ze na forum w kolko tylko M31,M45 i M33, ale kazdy od czegos zaczyna i zawsze chce miec te obiekty rowniez w swojej kolekcji.

 

======================================================

M45. Pierwsze podejście do materiału z wczoraj. 23x600s. Dziś dodałem do stacka poza darkami, biasami również flaty.
Po 6h siedzenia przed kompem dziś już więcej nie wymyślę.... Boje się, ze przeciągnę, ale za razem nie mogę wyciągnąć więcej szczegółów. Może to przez dużą mgłę i LP więcej sie nie zarejestrowało? Zapewne przy innym podejsciu będzie już lepsza kolejna wersja
link to surowego stacka z DSS, gdyby ktoś chciał sie pobawić:
i zdjecie
M45_LDFB1AA2.jpg
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutkie te flaty no i kadr poszarpany strasznie a w efekcie wyrównywania pola trochę się kolory zaburzyły:

 

attachicon.gifready.jpg

mozesz cos mi podpowiedziec w temacie flatow? http://astropolis.pl/topic/46257-flat-innym-sposobem/?p=601112 dzieki.

poszarpany kard, tzn, ze nie trafilem w ten sam punkt po meridianie?

 

 

Twoja wersja znowu mnie dobila i pokazal jak wiele nie ptorafie :-(

tobie pewnie zajelo to kilka minut.....

 

odjalem troche niebieskiego, ale to niewiele wnosi do calego zdjecia

M45_LDFB1AA5small.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię flaty 20 000 ADU dla KAF8300 i używam flatownicy bo laptop i ściana to udręka a efekt jest marny - aby flat wyszedł dobry musi być światło w całym spektrum. Ja w kamerze kolorowej nie manipulowałem flatami wcale. Tak chodzi mi o przesunięcie kadru - po ostrzeniu lub flipie trzeba zrobić plate solve i się skorygować - Astrotortilla to darmowy program który Ci to umożliwi ;)

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zapomnialem na samym poczatku o excalibratorze......

na sutowym stacku go zrobie i potem po levelsach.

na sa koniec moze tez.

 

w weekend kolejne podejscie od zera.

 

czy dobrze widze, ze tu przebiega granica saturacji?

granica.jpg

granica.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombi napisał juź prawie wszystko...nic dodać nic ująć. Zdecydowanie popieram użycie dedykowanej flatownicy - szczególnie przy OSC. Co można poprawić potem w obrazku z kamery mono - nie zawsze udaje się w OSC.

Już słyszę ten krzyk- ja robię przez prześcieradło i też jest dobrze! Owszem, można ziemniaki luzem wozić na zamszowej kanapie Mercedesem, tylko potem jest dużo sprzątania. Tu jest podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką ;)http://www.aliexpress.com/item/12inch-by-12inch-Electroluminescent-sheet-High-Brightness-and-long-life-time-el-backlight-panel-sheet-free/842395085.html

 

+ mleczny akryl za 12zł. Oczywiście 12 cali nie potrzebujesz, więc cena będzie znacznie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem okazuje się że źródło paneli do tych wszystkich flatownic pochodzi z tej samej fabryki. Na stronie napisać można wszystko. Każda firma produkująca montaże jest liderem na rynku światowym, a każda kamera wyprodukowana przez firmę X jest najlepsza na świecie. rzeczywiste niezależne testy pokazują jednak coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, a bardzo chciałbym zobaczyć. Póki nie widzę reklamy popartej faktami, nie biorę na wiarę tego co piszą producenci o swoich produktach. Widziałem dostatecznie dużo wykresów pracy montaży, czy testów kamer by mieć mocne podstawy do sceptycznego podchodzenia do kultu marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię flaty 20 000 ADU dla KAF8300 i używam flatownicy bo laptop i ściana to udręka a efekt jest marny - aby flat wyszedł dobry musi być światło w całym spektrum. Ja w kamerze kolorowej nie manipulowałem flatami wcale. Tak chodzi mi o przesunięcie kadru - po ostrzeniu lub flipie trzeba zrobić plate solve i się skorygować - Astrotortilla to darmowy program który Ci to umożliwi ;)

Zbiłeś mnie z tropu, jak ktoś pisze o flatach to poziom ADU powinien wynosić 2/3, więc wychodzi ca 40 000 dla przeciętnej kamery... to jak to jest naprawdę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flat to po prostu zbiór wartości o które algorym stackujacy skaluje zdjęcie piksel po pikselu. Im wyższe wartości ADU tym lepiej bo oddalamy się od szumu. Z drugiej strony nie chcemy również by hotpixele się całkowicie przepaliły, bo zaburzą nam flata i darkflaty nie będą w stanie dobrze skalibrować całości. Tak więc trzeba obserwować jak zachowuje się kamera i dobrać ADU indywidualnie. Im wyższe ADU tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutkie te flaty no i kadr poszarpany strasznie a w efekcie wyrównywania pola trochę się kolory zaburzyły:

 

attachicon.gifready.jpg

zatanawia mnie jakie wykonujesz pierwsze kroki. czy dobrze kombinuje, ze wielkosc gwiazd i ich saturacja zalezy wlasnie od samego poczatku?

 

ja po excalibratorze daje 2x poziomy, wyrownanie tla poziomami do ok 25, krzywa i poziomy, wyrownanie tla do ok 20, potem zaznaczenie gwiazd i wzmocnienie saturacji gwaizd.

slabo to wyglada i tlo jest lipne....

 

jak edytowac same mglawice bez gwiazd? za kazdym razem gdy daje krzywe na mglawicy gwiazdy tez sie powiekszaja.

puszczam akcje select brighter star, kopiuje je na nowa warste i daje nad pozostalymi, nad tymi powiekszonymi przez krzywe ale to nic nie daje.... nadal widac powiekszone placki po podciagnieciu krzywymi.

 

pokieruj mnie czego szukac w necie, jakich konkretnych hasel.

 

thx.

 

ps.

ide palic nowe flaty 30k i 40k adu zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wielokrotnie wykonywać operacji krzywych i histogramu. Każdy taki ruch to nieliniowe przekształcenie obrazu powodująca wzrost artefaktów, szumu itp. Należy to zrobić raz i ew.korekta mała drugi raz.

Korektę tła powinno się robić przed wszelkimi przekształceniami nieliniowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.