Skocz do zawartości

IC5070 - Pelikan


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm,

gwiazdy nie mają praktycznie koloru (niektóre wchodzą w czerwień - przez Ha), do tego coś nie tak z flattenerem jest, porozciągane masz w rogach.

 

Poza tym bardzo fajne zdjęcie, widać jak zdobywasz warsztat - gratulacje!

 

Tak, gdybym miał jeszcze coś poprawić, to podciągnąłbym kontrast i uwydatnił go szczególnie w tych czarnych/ciemniejszych elementach zdjęcia, na razie Pelikan jest tak jakby płaski, zwiększając kontrast możesz zwiększyć głębię tego zdjęcia.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo materiału ! Jak dla mnie gwiazdki są ładne, oczywiście poza rogami tam gdzie optyka nie daje rady. Sama mgławica dla mnie za ostra i za bardzo nasycona czerwienią. Chyba za dużo saturacji. Kady jednak ma swoje gusta :)

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem wiecej kontrastu

 

Nie no - poleciałeś na łatwiznę i zrobiłeś kompot z makaronem który dygocze. Popracuj selektywnie - zobacz co zwiększa przestrzenność mgławicy a co nie i skup się na gwiazdach - tak jak mówi Mateusz -(minus) 20% :-)

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny. Za mocno ostrzone, za mocno procesowane. W astrofotografii cała moc idzie na subtelności - czyli wyciąganie tych subtelności i potem pokazywanie ich w subtelny sposób. Taki czelendż ;)

 

Oczywiście dla 90% oglądających zdjęcie jest świetne, ale ty masz już potencjał na następny level :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko.

Po weekendzie usiądę i jeszcze raz poskładam całość uwzględniając wszystkie opinie.

Cały czas poszukuje odpowiedniego odcienia czerwieni.

Po złożeniu wychodzi mi róż, a czerowny robię dodajac tylko w Red saturacji

Screenshot_20160830-165947.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylbym soba, gdybym jednak nie usiadl do tego dzis :-)

lzej podszedlem do wodoru i bardziej ogarnalem roznorodnosc kolorow gwiazd.

 

mam nadzieje, ze jest lepiej.

podmienilem zdjecie z pierwszego posta.

 

co zmienic, aby uzyskac przestrzennosc?

 

poniezej porownanie obecna/pierwsza wersja

porow.jpg

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem... Nowa wersja dla mnie wygląda świetnie. I właśnie uzyskała większą przestrzeń, cienie są subtelniejsze i przyjemnie wędruje się po całej fotce podziwiając gwiazdy i chmury za nimi.

Wiem, że jest mnóstwo tutoriali w necie co i jak ale fajnie jakbyś na przykładzie tej fotografii napisał jak walczyłeś z materiałem. Chciałbym tak umieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.