Skocz do zawartości

Zlot w centrum Polski w maju?


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie. Mam sporo różnych avików. Te z komórki z piosenkami ogniskowymi wysyłam od ręki, podawajcie tylko maile. A te z konklawe i przemówieniem ze śniadania też mam, ale trzeba im troszkę zmniejszyć jakość, żeby się dało przesyłać. Niestety chwilowo tego nie zrobię, bo siedzę przy kompie jak w fast-foodzie i nawet nie wiem czym je skompresować.

W każdym bądź razie nic nie zginie, bo jest już w kilku kopiach po Polsce. Najwyżej powspominamy na następnym zlocie.

 

P.S. Dla zainteresowanych dodam, że płyty się już nagrały i jeszcze muszę je tylko zapakować i wysłać. Ponieważ wpadłem w wir dojeżdżania do Łodzi to nie wiem kiedy to uczynię.

 

Pozdro!

Edytowane przez Leon-muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siadam by napisac coś więcej.

Najpierw pytanie, na które odpowiedź dostałem częściowo już na zlocie - czy robimy Bukowiec - Jesień 2006?

Jeśli byśmy się zdecydowali to na pewno będzie to po 14 października - zlotowicze wiedzą dlaczego.

Nad tym musimy się zastanowić.

 

Widzę z postów, że chyba Wam sie podobało.

Czekam na wasze wszelkie uwagi. Starałem sie byście mieli ciepło, miło, smacznie i przytulnie. Mam nadzieję, że się udało.

 

Pogody jak widac nie zamówłem za dobrej ... ale podobno to wina ruskich... jak zawsze.

Jednak pirwsza noc po godzinie 2 przyznajcie była niezła i wiele obiektów letniego nieba pokazało pazurek...

 

Ale nad ranem nadeszły chmurwy. Wtedy zrobiłem fotkę, jedna z niewielu jakie wykonałem na zlocie (no nie miałem czasu na focenie)

 

IMG_2054.jpg

 

Pozdrawiam wszyskich

Dziekuję raz jeszcze.

Paweł Maksym (P.P. GP III)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie zachod slonca sfotografowany przez Paralleluniverse!Nie byloby to mozliwe gdyby nie chlopi Rosyjscy,wiec nie ma co tak psioczyc na nich..

Paralleluniverse,sylwetka Astrokosmo odcieta od tla nieba,jak dla mnie super!Niesamowite jest takze ognisko z nieco przedluzonym czasem naswietlania,poprostu cudo!Swietne zdjecie "Gdzie drwa rabia,tam wiory leca" no i kotek na drzewie,taki dziki sie wydaje.Gratuluje.

Myslalem,ze syna Astrokosmo tylko mi udalo sie sfotografowac do gory nogami,ale jak widac,mylilem sie;)

Dodam tylko swoj komentaz-chlopak jako osoba mloda nie krepowal sie w wyrazaniu uczuc,ale mysle ze

po wizycie w planetarium,gdzie dotarly do nas conajmniej 3 prawdy o Mikolaju Koperniku,wiecej osob zobaczylo swiat do gory nogami....;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Nooo, wszystkie foty fajnie pokazują atmosferę fajnego zlotu :) A ja się dorobiłem awatarka, przy którym "dziewczyny Darka B." siadają :D

Wszystkim skromnie wytłumaczę, że moje "szamańskie zaklęcie pogody" w rzeczywistości polegało jeno na odczytaniu tego, co na niebie. Wam przeszkadzały dymy made in USSR, a ja w końcu, co widać na fotach, JESTEM Z LASU :ha: Oj, gdybyście mieli pracę tak mocno uzależnioną od pogody (wypożyczalnia sprzętu wodnego), to też byście umieli !!! No, tzw. wiedza żeglarska tyż się przydaje ;)

Zbig - twa wiedza z ATM mnie olśniła! A wszystkich zszokował montaż Skyluxa do tej armaty... Pozdrówże żonę przy okazji.

Zaś Astrokosmo jasno udowodnił, że rzeczywiście Uniwersał konkurencję zostawił daaaleko z tyłu! Heh, wystarczy wymienić w telepie WSZYSTKO OPRÓCZ LUSTRA i montażu i jest cacy :D Szacunek dla twojej pracy przy sprzęcie...

Och, w uszach ciągle jeszcze "Schody do nieba" w gitarowym wykonaniu Stridera! Dzięki Ci Panie Oficerze za tą atmosferę przy ognisku :)

 

P.S. Dla wszystkich, którzy wybierać się będą kiedykolwiek na jakikolwiek zlot, przekażę prawdę, która przewija się np. w relacjach Alizar i Rammsteina: waaaarto być od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ciekawiła mnie na obserwacjach jedna rzecz.

Mianowicie obraz Jowisza miałem na tyle dobry i spokojny ze mogłem bez problemu patrzeć 4mm okularem. Dziwiło mnie to bo mimo wszystko na niebie był ten dym od rusków a i jakieś cirrusy też sie przewijały.

Dziś na angielskim w szkole, czytając "Niebo poradnik użytkownika" ( :szczerbaty: ) wyczytałem ze właśnie podczas takiej pogody najlepiej się obserwuje planetki. Powiem szczerze że byłem bardzo zaskoczony. No ale ma to swoje oparcie w praktyce o czym przekonałem sie na zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :-)

 

Jestem nowy na tym forum a zapisałem po przyjeździe ze zlotu, wcześniej tylko przeglądałem jako gość.

Przyjechałem z koleżanką i kuzynem, który na tym forum identyfikuje się jako ANVA ;-).

Chciałem podziękować w imieniu naszej trójki za miłe przyjęcie nas jako osób które pojawiły się z doskoku na jedną sobotnią noc. Następnym razem też się pojawie/pojawimy i nie z doskoku tylko na całym zlocie.

 

Dziękujemy i żałujemy, że nie mogliśmy być od początku do końca.

 

PS. Znalazłem się na dwóch zdjęciach przy ognisku. Do kogo mam się zgłosić aby otrzymać zdjęcia, które były robione osobom siedzącym na huśtawce przy ognisku? Taki "ktoś" w okularach to ja ;-)

 

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszytkim tak się zastanawiam nad wspólnymi wczasami..np. lipiec/sierpień...można by sie spotkać..wynajac od kogoś kawałek pola na rozbicie namiotów..jest mnóstwo gospodarstw agroturystycznych..czy choc by miejsc z DOBRYM CIEMNYM NIEBEM...kawałekim wody i miłej atmosfery..A pazdziernik swoja drogą..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już na ten temat z Alizar.

I zaproponowałem Kudłacze. Bo to jest BARDZO luźny zlot i trwa nieraz ponad dwa tygodnie. Jest miejsce na namioty, można spać w budynku, są prysznice i pyszne jedzonko. No i okolica fajna. Góry a na północ Kraków a na południe Zakopane. No i niebo pierwsza klasa :helo: Żyć nie umierać ;)

W dzień można sobie robić wycieczki a wieczorem wypocząć przy grilu :Beer: Ci co będą mieli jeszcze siły mogą obserwować. Sprzętu jest tam naprawdę dużo :) A i termin taki wczasowy - pierwsze dwa tygodnie sierpnia albo coś w tym okresie.

 

Co wy na to? :rolleyes:

Oczywiście w październiku Bukowiec :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :-)

 

Jestem nowy na tym forum a zapisałem po przyjeździe ze zlotu, wcześniej tylko przeglądałem jako gość.

Przyjechałem z koleżanką i kuzynem, który na tym forum identyfikuje się jako ANVA ;-).

Chciałem podziękować w imieniu naszej trójki za miłe przyjęcie nas jako osób które pojawiły się z doskoku na jedną sobotnią noc. Następnym razem też się pojawie/pojawimy i nie z doskoku tylko na całym zlocie.

 

Dziękujemy i żałujemy, że nie mogliśmy być od początku do końca.

 

PS. Znalazłem się na dwóch zdjęciach przy ognisku. Do kogo mam się zgłosić aby otrzymać zdjęcia, które były robione osobom siedzącym na huśtawce przy ognisku? Taki "ktoś" w okularach to ja ;-)

 

Pozdrawiam

Grześ

 

Witaj, zdjęcie trochę spaprałem ale mam wytłumaczenie tej nieostrości, to przez to wasze bujanie tak wyszło. No chyba nie przez to :Beer:

06.05.2006_107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak, mogłabym się przychylić do tej opinii, jeśli by chodziło o zdjęcie z krzesełkami łowickimi albo z aniołkami nad drzwiami do pracowni Joli... Ale że obiekt był taki a nie inny, i że byłam wśród speców wypatrywania idealnych ujęć ciał astralnych - to się dziwię... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Zaś Astrokosmo jasno udowodnił, że rzeczywiście Uniwersał konkurencję zostawił daaaleko z tyłu! Heh, wystarczy wymienić w telepie WSZYSTKO OPRÓCZ LUSTRA i montażu i jest cacy :D Szacunek dla twojej pracy przy sprzęcie...

 

Ja to potwierdzam ,ponieważ obserwowalem niebo przez 3 U-booty i obrazy które dawały te teleskopy były swietne :Beer:

P.S Nie wspomnę o sprzecie Grzybek'a80 :D:notworthy:

A tak wogóle to nawet nie wspomnę o moim newtonie....... :szczerbaty:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudłacze od kilu lat miejsce kultowe... w weekendy tłumy astrobraci.

Niestety rozrastający się Kraków, Pcim i oświetlenie okolicy powoli degraduje to miejsce do dobrego obserwacyjnie. Kudłacze w roku 2000 to już nie to samo co Kudłacze w roku 2005. Oczywiście znajomośc gospodarzy i gościnność miejsca jest znacząca. Ja w tym roku na pewno na Kudłach nie będę ze względu na ślub. Ale maając troszkę wolnego czasu w wakacje mam zamiar odiwedzić kilka kwaterek ze strony www.astroturystyka.pl .Kilka osób z naszego PTMA mówiło, że niektóre kwatery mają wyśmienite niebo w każdym kierunku a do tego świetny standard w świetnej cenie!.

Ale Kudłacze i tak zawsze będą górą. Jak by nie było mam klucze do tamtejszej budki obserwacyjnej...

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promilku, mam nadzieje że na następnym zlocie w Bukowcu nie zapomnisz o swoim super ubocie :szczerbaty: , potwierdzam twoje zdanie co do optyki wszystkie dawały na prawdę dobry obraz. A astrokosmo to mógłby książkę napisać o ubotach, szacunek dla tego jakże miłego astro pasjonaty. :notworthy:

06.05.2006_048.jpg

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.