Skocz do zawartości

Zlot w centrum Polski w maju?



Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ostateczna lista:

 

Karol Wójcicki

Piotr "Lampka" Lamparski

Piotr Wojtas

Piotr Januszkiewicz

Joanna Duraj

Łukasz Wieteska

Adam Szulc (grzybek80)z os. towarzyszącą

Janusz sp2ukx Rogowski

Janusz "wielki" Wiland z Małżonką

Leon-muzyk

Tadeopulous

Zbig z os. towarzyszącą

saywiehu

alizar

promil

Andrzej Mikiel z os. towarzyszącą

astrokosmo z synem

rerekumkum

hanysiak

Waldixs

Paweł Maksym

 

+ bliżej nieokreślona ilość osób z PTMA Łódź

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz sp2ukx Rogowski pisał gdzieś (chyba na toruńskich stronach), że rezygnuje. Nie wiadomo jeszcze, co z Tadeo (będę wiedział za około pół godziny). A więc Toruń tak licznie zapowiadany, będzie być może w skromnej reprezentacji. Ja raczej na 100% przyjeżdżam, ale nie za bardzo wiem, czy w pojedynkę warto samochodem ruszać. Może więc przyjadę pociągiem. Przy okazji rzucam w eter pytanie - czy ktoś jest zainteresowany transportem na trasie Toruń - Łódź. Po drodze oczywiście Włocławek i inne miejsca na trasie jedynki. Jeśli ktoś chce dołączyć może być miejsce w moim samochodzie.

Pawle pamiętam o wpłacie, jak sobie poukładam pójdę zrobić przelew jeszcze dziś i od razu dam znać.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo niestety odpada. Chyba, że z doskoku zrobi krótki nalot. Przed chwilą z nim rozmawiałem.

Kasę zabiorę na miejsce. Zaraz tylko napiszę w e-mailu, co zamawiam (a będzie to full servis od piątku do niedzieli za 72 zł).

Moja propozycja zabrania kogoś, kto jedzie z Torunia lub okolic nadal jest aktualna (tel. 880 499 168). Prawdopodobnie wyruszę z Torunia jutro między 16 a 17. Zastanawiam się jaki sprzęt zabrać. Właściwie nie mam niczego "spektakularnego" typu Taurus albo ED. Może zabiorę kamerkę Philipsa ze złączką, laptopa i się do kogoś dołączę, jak będzie można. Pewnie wrzucę też ETX-70, ale on rewelacji wielkich nie pokaże, chyba, że byłoby bardzo ciemne niebo. No, ale przynajmniej będzie można się pobawić GOTO, może jakiś aparat przykleić na oklep. Jeśli ktoś z osób jadących na zlot ma jakieś filtry na zaświetlenie, tudzież odcinające podczerwień niech zabierze, chętnie się pobawię i sprawdzę z kamerką i ETX-em.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daloby rade namowic kogos zeby odebral mnie i Leona-Muzyka,jutro,ze stacji Łódż Widzew,okolo godziny 17tej? Moje torby juz sa ciezkie,a co bedzie jutro,wole nie myslec :rolleyes:

Napiszcie mi smsm kiedy dokłądnie będziecie.

Jutro od rana jestem już tylko pod komórką.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos przypadkiem bedzie jechal dopiero w sobotę po poludniu, to chętnie sluze transportem na trasie Łódz-Bukowiec....jeden warunek - nie za duży sprzęt, bo auteczko mam malutkie:)

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Małe bywa piekne :) natomiast nie zawsze byt określa świadomość :) Przychylałbym się do zdania, że Alizar póki co ma mini - teleskop, a autko... niech ma jakie chce :)

 

Ufff, piję kawę przed wyjazdem...zaraz w autobus do Piły, stamtąd do Torunia, gdzie czekać na mnie będzie Lampka. Razem jedziemy jego autkiem do Bukowca.

Qrczę, chmurzy sie cuś u mnie :(

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, piję kawę przed wyjazdem...zaraz w autobus do Piły, stamtąd do Torunia, gdzie czekać na mnie będzie Lampka. Razem jedziemy jego autkiem do Bukowca.

Qrczę, chmurzy sie cuś u mnie :(

:Beer:

 

O rany :blink:

Wiecie co? Dopiero teraz po przeczytaniu tego posta uświadomiłem sobie że mamy już piątek i zlot zaczyna się dziś :szczerbaty: Przez obserwacje zupełnie mi sie pokiciało wszystko :szczerbaty:

No lecę do nauki. Widzimy się jutro :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz krótka foto relacje z mojej strony ;)

Razem z Januszem Wilandem zmierzamy na miejsce zlotu:

1.JPG

 

Po drodze podziwiamy zachód słońca:

2.JPG

Na miejscu wita nas uśmiechnięty Paweł Maksym:

3.JPG

 

4.JPG

 

Co to za Astro Zlot bez śierściucha? ;D

5.JPG

 

Paweł szykuje kiełbase na ognisko. Nikt głodny nie był ;)

6.JPG

 

7.JPG

 

Ognisko:

8.JPG

 

9.JPG

 

10.JPG

 

11.JPG

 

12.JPG

 

Paweł śpiewał i opowiadał dowcipy :D On to dopiero potrafi robić:

13.JPG

 

14.JPG

 

Nocne obserwacje...:

15.JPG

 

16.JPG

..i focenie Jowisza:

17.JPG

 

Nasz sprzęt:

18.JPG

 

Fotki grupowe:

Ręce które leczą ;D

 

19.JPG

Powiększ http://syrio.ovh.org/P1000714.JPG

 

20.JPG

Powiększ http://syrio.ovh.org/P1000715.JPG

 

 

 

Bardzo sie ciesze że pomimo wszytko zlot się odbył. Była to okazja do spotkania się ze znajomymi i nauczenia paru ciekawych rzeczy. Nareszcie ktoś mi wytłumaczył na czym polega robienie fotek kamerką. Zawsze mnie to ciekawiło a teraz ten temat nie jest dla mnie taki odległy ;)

Dziękuje AstroJawilowi i AstoKosmo'wi za transport do i z Bukowa :) Wielkie dzięki!

 

No i do zobaczenia na następnym zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmeldowuję się po Zlocie!

Dziękuję wszystkim serdecznie za miło spędzony czas.

 

Z tego co pamiętam o 4 w nocy byliśmy już poskładani, bo mleko było na niebie. Na polu obserwacyjnym nikogo nie było, siedziała co prawda grupka przy ognisku, ale to już całkiem inna historia...

 

"Possdrafiam wszyskich Polaków zebranych w Bukowcu!..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu czy dzisiejszej nocy 6/7 maja obserwowaliście niebo o godzinie 04:05? Stacja Poznań zarejestrowała ładnego bolida, który był widoczny w Poznaniu na południowym wschodzie. Bolid miał jasność około -5,-6mag i leciał około 6 sekund.

 

No już meldował mi o tym Brahi na GG. Ja poszedłem spać o 3:45. Wiem że cześć ludzi jeszcze siedziała. Ale mało kto w niebo patrzył wtedy bo jak wspomniał kolega było na niebie "mleko" i to wcale nie w postaci drogi. A przy ognisku sucho (no, ekhm... :szczerbaty: ), miło i ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Korzystając z przerwy w podróży - przesiadka :( wklepuję swe gorące podziękowania dla całej ekipy z Bukowca. Znakomita organizacja ze strony Pawła Maksyma i eeeextra nastroje spowodowały, że nawet specjalnie nie żałuję trudności z dojazdem.

Bolidu nikt z nas przy ognisku nie widział... ale i niebo było fatalne, a poza tym hmmm.... dziwicie się? :ha:

 

Wszystkim poznanym przyjaciołom serdecznie dziękuję za te fantastyczne dni (no i NOCE)!!!

No i czekam na ten spodziewany wysyp nowych awatarków :D

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również już jestem na miejscu,chciałbym podziekować wszystkim za swietnie spędzony czas,wspólne lukanko i rozmowy do białego rana :D:Beer: Bardzo się cieszę ,że mogłem poznac tylu fantastycznych ludzi,których łączy wspólne hobby :astro:

Zbigowi i jego żonie dziękuję za możliwość przybrania sie na zlot :Beer::Beer:

saywiehu pamietaj o mnie w sprawie tuby do telepa i jak co ,to daj znać.

Pozdrawiam i do nastepnego razu :helo::helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.