Skocz do zawartości

Galaktyki w Lwie


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy bezchmurne niebo nad Wielkopolską , oczywiście trzeba było wykorzystać to rzadkie zjawisko.

Szybki plan i wypad z Mirkiem Krasnowskim do Puszczy ok. 30 km w linii prostej od Poznania.

Nareszcie udało się trochę więcej materiału pstryknąć.

25 X 300sek. iso800 , Canon 350d modyfikowany. Tym razem postanowiłem nie zakładać żadnego filtra przed sensorem celem max zwiększenia czułości i faktycznie to się udało ale niestety właściwe zbalansowanie kolorów w tym wypadku jest niemożliwe. Trzeba by focić w trybie BW a kolor dodatkowo dograć tak jak z kamerami astro czyli po kolei R,G i B. Bardzo delikatna obróbka. Tło pozostawiłem nieco rozjaśnione, wtenczas nie maskuje detalu.

Poza tym Tak FS-128 F8, montaż NJP160 guidowany kamerka ST-4

Zdjecie delikatnie przyciete w dwóch rozmiarach 50 i 30% oryginału, no niestety musiałem pociąć większy format , w całości nie wchodził.

Foto stanowiska i relacja Mirka w wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11701

 

Pozdrawiam

 

Tripletmaxmaly.jpg Tripletmax1.jpg Tripletmax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Rzeczywiście ładne fotki !

Też wczoraj to bezchmurne niebo trochę wykorzystałem :D Dziś też się ładnie zapowiada...

A może kiedyś Waldek z Mirkiem do Trzcianki podskoczycie? Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, też się zastanawiam kto teraz jest szczęśliwym posiadaczem tego szkiełka do foto.

Czcianka - to jest myśl. Dzięki za zaproszenie. Myślę że jak się latem poukładamy czasowo to odwiedzimy te rejony.

Qbanos z tego co widzę też delikatnie obrabiasz. Jak się sprzętu dorobisz to na pewno twoje foty będą ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink::icon_eek::wow:

 

Piękne zdjęcia - trzeba mieć talent żeby robić takie foty galaktyczkom, poniekąd trudne z nich modelki...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

ale tak szybko sie nie starzeja :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek,

 

Piękna fotka! Takie zdjęcie zachęca do pracy canonem :D

Mógłbyś Waldi coś napisać o obsłudze st4, jak działa, czy są jakies problemy, itd, itp czyli wszystko co ważne !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach wzięła mnie ta przepiękna fotografia Waldka,

tak bardzo, że aż postanowiłem sam spróbować ugryść Lwa :szczerbaty:

pomyślałem sobie, Waldek polował w Puszczy, ja spróbuję w dżungi,

...miejskiej dżungli, niestety :(

...

narychtowałem działo, a co, walnę 300 sek.

triplet300s_res.jpg

... niestety, totalna klapa, ledwo można gwiazdy od tła odróżnić

oczywiście trzeba było przykręcić kurek...

i wymęczyłem takiego trypla-pleta

triplet_res.jpg

30x50-60sek, ISO 800, eos 350D w C8-N i żeby cokolwiek było widać, obróbka - zero delikatności :szczerbaty:

mało tego materiału, ale cóż, człowiek wyposzczony, po prawie pół-rocznym poście, chciał, musiał!

trochę poobserwować, oo a dziś było na co patrzeć :)

noi pobojowisko po walce:

IMG_5204res.jpg IMG_5230res.jpg IMG_5234res.jpg

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.