Skocz do zawartości

Celestron?


Gość asteroidafx11

Rekomendowane odpowiedzi

Może chce sprzedać taki właśnie model w niedalekiej przyszłości, albo nie dawno kupił i tak się nim zachwyca.

Skoro go poleca, to nic, tylko zamawiać.

Czekamy na ciąg dalszy recenzji o tym celestronku, bo ta z pierwszego postu jest trochę powierzchowna, a zapowiada się ciekawie. :blink:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkującym Milośnikom Astronomii Polecam ten Sprzęt: http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...612a1f72c3a8398 :D

 

 

Napisz coś więcej o tym teleskopie skoro go tak polecasz?? bo sam jestem ciekawy co to jest, że tak zdecydowanie polecasz go wszystkim początkującym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotalem mailem reklame z Do i ten telep na EQ2 kosztuje 50 zl wiecej . Jak juz to z EQ2 .

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1149EQ2 - 599 zł!

Sky-Watcher (Synta) SKDOB 8" - 1099 zł!

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SKP15075PEQ3-2 - 1249 zł!

 

Ten ostatni z EQ3-2 gdybym nie mial jakies rury to pewnie intresowalby mnie najbardziej.

Zeby jeszcze ogniskowa mail 900mm.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asteroidafx11
Napisz coś więcej o tym teleskopie skoro go tak polecasz?? bo sam jestem ciekawy co to jest, że tak zdecydowanie polecasz go wszystkim początkującym.

Pozdrawiam

 

Tak nie dawno kupilem ten Teleskop jezeli kogoś stać na tą cene to chętnie go polecam! Ten teleskop posiada jasny ostry obraz montaż paralaktyczny jest dobry posiada wszytkie akcesoria a nie kture teleskopy przy zakupie nie posiadają komplet akcesorii trzeba dokupiać np okulary lub soczewki barlova i więcej zaplacisz za to :D a ten teleskop posiada wszytkie części i jestem zadowolony z niego! Więc polecam za niską cenę bo nie każdego stac na wyższą cenę :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyczą na Powerseekerka???

To i ja pokrzyczę!

Zawsze, zawsze powiadam wam, będę powtarzał moją historię. Dla przemyślenia.

Całkiem niedawno wywołałem dyskusję na temat tegoż sprzęciora na astro4u. Pytałem, czy może być na początek. Uważałem, że jak najbardziej.

Ale przemyślałem. W międzyczasie dostałem Skyluxa i Tała Alkora. Potwierdzam, że "mały teleskop rodzi tylko pragnienie posiadania większego". Uważam obecnie, że Synta 200/1200 jest właściwszym wyborem. Albo MTO. Albo coś sensownego z używek. Kto tylko może, niech odkłada. Warto poczekać. By pierwszy sprzęt nie zniechęcił.

Tanie teleskopy tylko dla tych, których rzeczywiście nie stać! Ale "pieniądze leżą na ulicy". Wyjść trzeba na nią zatem!!!

Mój syn ma w tym roku Pierwszą Komunię. Kupię mu telepa z tej okazji. Mam "wspólnika". Opcje: Synta 130/900 na EQ2 lub 6"/1200 na Dobsonie - te uważam za minimum - dla dzieciaka.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie dawno kupilem ten Teleskop jezeli kogoś stać na tą cene to chętnie go polecam! Ten teleskop posiada jasny ostry obraz montaż paralaktyczny jest dobry posiada wszytkie akcesoria a nie kture teleskopy przy zakupie nie posiadają komplet akcesorii trzeba dokupiać np okulary lub soczewki barlova i więcej zaplacisz za to :D a ten teleskop posiada wszytkie części i jestem zadowolony z niego! Więc polecam za niską cenę bo nie każdego stac na wyższą cenę :D:D:D

 

Mam takie pytanko, czy uczą jeszcze w szkolach podstaw gramatyki i stylistyki? Rozumiem, że 'polska trudna język', ale bez przesady...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu przenajświętszy synta 8 cali za 1099 zł. To przecież ja kupie jeszcze dwa okulary vixena z serii LV do tego filtr mgławicowy Baader UHC-S i zapłacę za to wszystko około 2100 zł. Będe miał super sprzęt. :banan:

Chyba przyspiesze zakup mojego pierwszego teleskopu.

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już wiemy, że lubisz swojego Celestrona. Nie wiemy, co oznacza "cała optyka", na jakiej podstawie to orzekasz, jakie masz porównanie z innymi "optykami".

 

Mi się naprawdę podoba optyka mojego Tała Alkora: taka malutka, a taka pięęęękna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy & dzieffczęta!!!

 

Ja też wyjechałem na początek mej przygody na forum, co prawda sąsiednim, z pytaniem o Powerseekera. Też próbowałem udowodnić swoje racje. Gdyby spotkało mnie takie przyjęcie, pewno już nie pisałbym na żadnym forum. No, może tylko jakoś logiczniej próbowałem uzasadnić niedorzeczność!!!

Dajmy mu spoko, niech się wypowie!

 

P.S. Asteroidafx 11 : pisz, a nie rzucaj haseł. To działa, jak płachta na byka <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asteroidafx

Unikaj otwierania takich postow na forach. One nic nei wnosza i wiele osob moze poczuc sie conajmniej poirytowane. Jezeli chcesz sie wypowiedziec w sprawie tego Celestrona to zaznacz o jaki model chodzi, co Ci sie szczegolnie podobalo w nim itp. To tak jakbym ja powiedzial, ze ostatnio jezdzilem Toyota i bardzo podobala mi sie cala ta mechanika.

 

Gdy otwierasz posta na forum najpierw zastanow sie jaki jest jego cel: pytanie, czy dzielenie sie wiedza i doswiadczeniem. Nastepnie nadaj mu taki tytul, aby kazdy wiedzial juz po przeczytaniu o co chodzi.

 

Pozdrawiam i witam na forum.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asteroidafx

Unikaj otwierania takich postow na forach. One nic nei wnosza i wiele osob moze poczuc sie conajmniej poirytowane. Jezeli chcesz sie wypowiedziec w sprawie tego Celestrona to zaznacz o jaki model chodzi, co Ci sie szczegolnie podobalo w nim itp. To tak jakbym ja powiedzial, ze ostatnio jezdzilem Toyota i bardzo podobala mi sie cala ta mechanika.

 

Gdy otwierasz posta na forum najpierw zastanow sie jaki jest jego cel: pytanie, czy dzielenie sie wiedza i doswiadczeniem. Nastepnie nadaj mu taki tytul, aby kazdy wiedzial juz po przeczytaniu o co chodzi.

 

Pozdrawiam i witam na forum.

Maciek

 

 

Chłopak zaczoł z tak zwanej grubej rury :Beer::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asteroidafx

Unikaj otwierania takich postow na forach. One nic nei wnosza i wiele osob moze poczuc sie conajmniej poirytowane. Jezeli chcesz sie wypowiedziec w sprawie tego Celestrona to zaznacz o jaki model chodzi, co Ci sie szczegolnie podobalo w nim itp. To tak jakbym ja powiedzial, ze ostatnio jezdzilem Toyota i bardzo podobala mi sie cala ta mechanika.

 

Gdy otwierasz posta na forum najpierw zastanow sie jaki jest jego cel: pytanie, czy dzielenie sie wiedza i doswiadczeniem. Nastepnie nadaj mu taki tytul, aby kazdy wiedzial juz po przeczytaniu o co chodzi.

 

Pozdrawiam i witam na forum.

Maciek

I wszystko jasne :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.