Skocz do zawartości

NASADKA William Optics... ciąg dalszy zmagań z nasadkami...


Rothbard

Rekomendowane odpowiedzi

Rothbardzie, opisujesz tak obrazowo, że kusi coraz bardziej :rolleyes:

 

ale właśnie, nasadka kosztowała Cię 1000 zł, a drugi newton, kosztowałby niewiele więcej,

rozumiem, że jeszcze trzeba sporo wydać na kątówki, wymysleć jakieś połaczenie obu tubusów, jakiś patent na kolimacje, dorobić montaż, itp. Ciężar, gabaryty, też przemawiają na niekorzyść, ale za to zyskujemy drugie tyle apertury

więc co skłoniło Cię do własnie takiego wyboru, czyli jednak nasadka bino, a nie od razu "dwururka"?

pozdrowienia

 

Chyba to, że ATM-owcem jestem raczej kiepskim :icon_redface: , co pewnie wpłynęłoby na większe koszty niż przy nasadce, a obecnie "średnio" u mnie z finansami,

stąd również sprzedaż Taurusa... Więc poszedłem na skróty i zaryzykowałem ten zakup, co okazało się trafnym posunięciem.

Ale jak wypłynę na powierzchnię, to na pewno wrócę do tematu binonewtona. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przyjemnie się to czyta. Też kiedyś przeżywałem podobne emocje. Moje skromne plany to napylenie całej optyki w binonewtonie wysokoenergetyczznymi i supertrwałymi warstwami, ale pewnie nie jest to tanie biorąc pod uwagę ilość lusterek. Mógłbym podnieść sprawność całej optyki o 20 %. Może ktoś ma jakieś namiary czy kontakty na coś takiego ? Musi to jednak być naprawdę sprawdzone.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opisy wrażeń są naprawdę porażające! :Beer:

Chciałbym sam tego doświadczyć, a tak się składa, że aktualnie mógłbym pozwolić sobie na taką nasadkę. Sprzedałem mojego Newtona 245mm i chciałbym część pieniędzy zainwestować w coś co da mi równie wiele radości jak ten Newton którego miałem przez kilka lat i który dostarczył mi niezapomnianych wrażeń. Nasadki używałbym do 8" SC. Ciekaw jestem czy będzie pasować ogniskowanie bez żadnych przeróbek a może także bez barlowa ? Zapewne zaryzykuję jej kupno. W razie braku satysfakcji (wykluczam) chyba można ją zwrócić. Osobiście jestem bardzo „czuły” na obserwacje obuoczne- zdecydowanie więcej widzę, nie wspominając już o komforcie patrzenia! Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tą nasadką w teleskopach SC proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy wrażeń są naprawdę porażające! :Beer:

Chciałbym sam tego doświadczyć, a tak się składa, że aktualnie mógłbym pozwolić sobie na taką nasadkę. Sprzedałem mojego Newtona 245mm i chciałbym część pieniędzy zainwestować w coś co da mi równie wiele radości jak ten Newton którego miałem przez kilka lat i który dostarczył mi niezapomnianych wrażeń. Nasadki używałbym do 8" SC. Ciekaw jestem czy będzie pasować ogniskowanie bez żadnych przeróbek a może także bez barlowa ? Zapewne zaryzykuję jej kupno. W razie braku satysfakcji (wykluczam) chyba można ją zwrócić. Osobiście jestem bardzo „czuły” na obserwacje obuoczne- zdecydowanie więcej widzę, nie wspominając już o komforcie patrzenia! Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tą nasadką w teleskopach SC proszę o odpowiedź.

 

Co prawda nie jest to nasadka WO, ale coś znacznie droższego, ale myślę, że opis może Ci pomóc.

 

http://deepskybinoviewer.com/index.cfm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszło do mnie bino WO.

 

Mieliśmy tylko sprawdzic je przed domem (tzn. ja, mój brat i człowiek zwany Kubą) polukac dwie godzinki i zwinąc sie, bo na szóstą do roboty...

 

Ale to co zobaczyliśmy powalilo wszystkich!

Władowaliśmy C8N do C15 i pojechaliśmy w pole-13km za miasto, niebo ciemniutkie, Łysy siedział jeszcze za horyzontem i zaczeliśmy latac po emkach!

 

Pierwsza poszła M13 MASAKRA power z barlowem 1,6 i okularami WO20mm= 80x to było coś nowego, obiekt dużo większy, zawieszony w przestrzeni 3D, zupełnie jak byśmy orbitowali w okół niego (wiem, że pisze to samo co Grzegorz ale tak było!) i tak szło po kolei m92, m31 z tym powerem gigant, hihoty- klękajcie narody, m27-takiego ogryzka jeszcze nie widziałem, m57 bomba itd.

 

Do momentu, aż pojawił się Łysy..., W imię Ojca i Syna...-WYPAS ŚWIATA!

 

Zaprawdę powiadam wam warto, po stokroc warto! :D

 

Ide spac!

 

Pozdrawiam

 

PS:Kiedy wreszcie będą te planetki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszło do mnie bino WO.

 

Mieliśmy tylko sprawdzic je przed domem (tzn. ja, mój brat i człowiek zwany Kubą) polukac dwie godzinki i zwinąc sie, bo na szóstą do roboty...

 

Ale to co zobaczyliśmy powalilo wszystkich!

Władowaliśmy C8N do C15 i pojechaliśmy w pole-13km za miasto, niebo ciemniutkie, Łysy siedział jeszcze za horyzontem i zaczeliśmy latac po emkach!

 

Pierwsza poszła M13 MASAKRA power z barlowem 1,6 i okularami WO20mm= 80x to było coś nowego, obiekt dużo większy, zawieszony w przestrzeni 3D, zupełnie jak byśmy orbitowali w okół niego (wiem, że pisze to samo co Grzegorz ale tak było!) i tak szło po kolei m92, m31 z tym powerem gigant, hihoty- klękajcie narody, m27-takiego ogryzka jeszcze nie widziałem, m57 bomba itd.

 

Do momentu, aż pojawił się Łysy..., W imię Ojca i Syna...-WYPAS ŚWIATA!

 

Zaprawdę powiadam wam warto, po stokroc warto! :D

 

Ide spac!

 

Pozdrawiam

 

PS:Kiedy wreszcie będą te planetki!

Andrzej, Gratuluję udanego zakupu :Beer:

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam!

 

Jak będzie pogoda i wolne...czuj się zaproszony!

Przenocujemy Cię, jeść dostaniesz, no i popatrzeć Ci damy :D

 

Był BOOM na Synte teraz bedzie na bino!

 

Janusz, nie wybije Ci tego pomysłu z głowy... :Beer:

 

To jest to czego mi brakowało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam!

 

Jak będzie pogoda i wolne...czuj się zaproszony!

Przenocujemy Cię, jeść dostaniesz, no i popatrzeć Ci damy :D

 

Był BOOM na Synte teraz bedzie na bino!

 

Janusz, nie wybije Ci tego pomysłu z głowy... :Beer:

 

To jest to czego mi brakowało!

 

Hej

Teraz niestety na 2, 3 miesiące odpadam z astro. W piątek mam operację no i z 2, 3 miesiące o kulach będę łazić :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:Kiedy wreszcie będą te planetki!

 

Właśnie... bo mnie na początku rozłożył na łopatki widok Saturna przy pow. x192, jak już wcześniej napisałem

i do tej pory mam ten obraz przed oczyma, więc czekam rówież na planetki. :Beer:

A... zapomniałem, Uran wyglądał też przepięknie przez to bino, bo spodziewałem się raczej jakiejś zielonkawej kropki, a tu ładna zielonkawa kulka i to sporych rozmiarów, nie to co jednym okiem. B)

A dodam, że to był mój pierwszy Uran w życiu.

 

Przekonasz się niebawem, że praktycznie używać będziesz tylko tego bino, a okularki do jednoocznych obserwacji

pójdą w zapomnienie, tak jak u mnie się to stało. Po prostu jednooczne lookania nie są już atrakcyjne,

a dwuoczne są naturalne i komfortowe. Dopiero powrót na chwilę do łypania jednym okiem uświadamia tę

olbrzymią różnicę, o której z czasem się zapomina...

 

Obecnie marzą mi się dwa Naglery 13 mm do tego bino... Księżyc i Słońce byłyby praktycznie całe w polu widzenia

przy pow x147 !!! :notworthy: A to przy tym olbrzymich obrazach byłaby totalna masakra... :o ale na razie to jedynie marzenia :szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Teraz niestety na 2, 3 miesiące odpadam z astro. W piątek mam operację no i z 2, 3 miesiące o kulach będę łazić :unsure:

 

Nie odpuszczaj, ja lecze od dwoch miesiecy polamany staw skokowy, jeszcze miesiac musze o kulach chodzic a tydzien temu zaczalem obserwacje telepem i jest trudno ale nie tragicznie, potrzebujesz tylko kogos do noszenia sprzetu i troche wprawy przy obserwacjach blisko zenitu. Troche sie wczoraj napocilem, odstawiajac rozne cyrkowe popisy zeby stojac na jednej nodze prowadzic jedna reka synte jednoczesnie patrzac przez szukacz a druga reka trzymac sie krzesla zeby sie nie wylozyc razem z telepem ale udalo sie jakos i nie bylo strat w ludziach ani sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa to bino WO. Cena w miarę przystępna w porównaniu np. do Tele Vue lub Denkmeiera. Mnie natomiast śni się takie bino - http://www.siebertoptics.com/images/elite2.../1%20elite1.JPG . Jednego Naglera 17mm już mam :D Jeszcze drugi + 2"bino i jazda :banan: Może kiedyś... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa to bino WO. Cena w miarę przystępna w porównaniu np. do Tele Vue lub Denkmeiera. Mnie natomiast śni się takie bino - http://www.siebertoptics.com/images/elite2.../1%20elite1.JPG . Jednego Naglera 17mm już mam :D Jeszcze drugi + 2"bino i jazda :banan: Może kiedyś... :rolleyes:

 

Albo mi się wydaje, albo jakieś duże to bino :szczerbaty:

 

Ja planuje w przyszłośc wymienic standardowe okulary na swany 2x9 i 2x20

 

!Wole gorszy obraz dwuoczny, niż najlepszy jednooczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz m , czekam niecierpliwie na Twoje zdanie o [ bino] .

Mam SCT 8 i też się podpalam , jak kupisz to napisz 2 zdania niechcę brac w ciemno.

Pozdrawiam Ryszard.

 

Pewnie, że napiszę. Myślę, że nie będzie kłopotu - teleskopy SC mają duży zakres ogniskowania. A wrażenia, no cóż, ciężko będzie napisać coś więcej niż poprzednicy :D Sam już czekam niecierpliwie :D We wtorek lub środę powinieniem mieć nasadkę.

Myślałem wcześniej aby przejść na osprzet 2", lecz ostatecznie zdecydowałem sie na bino. A przejść na 2" zawsze będę miał jeszcze czas :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obuoczne patrzenie pozornie daje wiekszy obraz. Tak to w naszym mozgu jest przeliczane.

Kazdy, kto ma lornetke moze sobie sprawdzic jak to dziala . Wystarczy w nocy patrzec przez lornetke na uliczna latarnie / 50-100m/i przymknac jedno oko. Po otwarciu dugiego oka widac, ze obraz latarni jest duzo wiekszy . Co najmniej 1.5 raza to pozorne powiekszenie oszacowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nasadkę od kilku, lecz nie ma pogody <_< Wczoraj udało mi się popatrzeć przez chwilę na Słońce z użyciem filtru foliowego i nasadki oczywiście. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, doskonale widoczna struktura plam i piękna ziarnista granulacja! Widoczność drobnych szczegółów na powierzchni Słońca bez porównania większa aniżeli jednym okiem :D Szkoda tylko, że całe słoneczko nie mieści się w polu widzenia przy tym powiększeniu (ok. 100x).

Czekam teraz na Księżyc (no i na planety) bo przewiduję, że tu bino pokaże co potrafi.

 

Ryszard - nasadka ogniskuje bez barlowa w moim SC więc u Ciebie też będzie :D

Sprawdzałem obraz z barlowem, jest minimalnie ciemniejszy i troszke traci na jakości, ale jest to naprawde bardzo niewielka strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić drugiego i przyjechać z nimi do mojej lornety. Przez cały rok nikt nie miał czasu zajrzeć przez nią na niebo.

 

Piękna sprawa to bino WO. Cena w miarę przystępna w porównaniu np. do Tele Vue lub Denkmeiera. Mnie natomiast śni się takie bino - http://www.siebertoptics.com/images/elite2.../1%20elite1.JPG . Jednego Naglera 17mm już mam :D Jeszcze drugi + 2"bino i jazda :banan: Może kiedyś... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz- m ,szłyszałem że bino nadaje sie tylko do planet.

Ja mam nasadkę 2 '' i okulary 2 '' , bardzo ciekawi mnie Twoja opinia na temat

oglądalnosci obiektów , głebokiego nieba bo podobno oglądanie ich przez

bino to jakies [ nieporozumienie].

Janusz czekam na Twoję zdanie .

Pozdrawiam ,

Ryszard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechali do mnie koldzy z koła ( Prot) w raz ze swoją nasadką bino WO, z nadzieją żę polukamy nia przez większą aparature. Na początku pogoda niebyła najlesza totalne zachmużenie, jednak po godzienie 24,00 pogoda diametralnie sie zmieniła, niebo było czyściutkie i pełne gwiazd jednak przeszkadzała troche mgła która bardzo szybko skraplała się na lusterku wtórnym. Po założeniu bino przeżylismy wszyscy małe rzczarowanie, niestety bino nie zogniskowało. Barlow 1,6x to zamało aby nasadka zogniskowała w tym taurusie prawdopodobnie byłby potrzebny barlow 2x lub 2,5x. Niestety nie mieliśmy ze sobą barlowa i nići z obserwacj tą nasadką. Jerdnak zwsze pozostały obserwacje jedno oczne i tu Nagler poszedł w ruch, widoku m27 i hihotek w perseuszu pozostanie mi pewno jeszce długo w pamięci :Beer::Beer::Beer:

Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechali do mnie koldzy z koła ( Prot) w raz ze swoją nasadką bino WO, z nadzieją żę polukamy nia przez większą aparature. Na początku pogoda niebyła najlesza totalne zachmużenie, jednak po godzienie 24,00 pogoda diametralnie sie zmieniła, niebo było czyściutkie i pełne gwiazd jednak przeszkadzała troche mgła która bardzo szybko skraplała się na lusterku wtórnym. Po założeniu bino przeżylismy wszyscy małe rzczarowanie, niestety bino nie zogniskowało. Barlow 1,6x to zamało aby nasadka zogniskowała w tym taurusie prawdopodobnie byłby potrzebny barlow 2x lub 2,5x. Niestety nie mieliśmy ze sobą barlowa i nići z obserwacj tą nasadką. Jerdnak zwsze pozostały obserwacje jedno oczne i tu Nagler poszedł w ruch, widoku m27 i hihotek w perseuszu pozostanie mi pewno jeszce długo w pamięci :Beer::Beer::Beer:

Pozdro;)

 

Nam wszystkie emki pozostaną w pamięci, Taurus 380 + Nagler wymiata!

A Nagler..., takiego kontrastu i punktowości jeszcze nie widziałem :icon_eek:

Chyba się :zakochany:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechali do mnie koldzy z koła ( Prot) w raz ze swoją nasadką bino WO, z nadzieją żę polukamy nia przez większą aparature. .........................

Po założeniu bino przeżylismy wszyscy małe rzczarowanie ...........

Ja targałem swojego binonewtona 205/1000 kilkaset kilometrów na zlot OZMA-2006 i ze względu na pogodę nie spojrzałem przez niego na niebo prawie ani razu. To jest dopiero małe rozczarowanie.

Pozdrawiam

Epizod

Edytowane przez Epizod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.