Skocz do zawartości

Młody Łysy 25h56m


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z braku laku dobry Łysek (zrobiony Edkiem'80)

Tak się miło złożyło, że zawisł dziś ten nieszczęsny Łysek i w ramach testów:

1x1/6s ISO200 +Edi'80, wiek Łysego 25h50m

Lysy.jpg

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę że obserwowaliśmy to samo ;)

 

Szkoda tylko, że znowu naszły chmurki i niestety ale nie nacieszyłem się zbytnio... ale za to Jowisz + 4 księżyce wyglądał pięknie (28x) - bardzo jasny i bardzo dobre warunki, oczywiście mówię o przejrzystości a nie o bezchmurnym niebie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z braku laku dobry Łysek (zrobiony Edkiem'80)

Tak się miło złożyło, że zawisł dziś ten nieszczęsny Łysek i w ramach testów:

1x1/6s ISO200 +Edi'80, wiek Łysego 25h50m

 

 

Hej Adam!

 

Fajny Ksiezyc,nareszcie!!

Tylko nie wiem co mialo znaczyc to "z braku laku",przeciez lysy jest fajowy.

 

Tez widzialem wczoraj Łysego,nad lotniskiem w Balicach w telewizorze... :rolleyes:

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się że ta wiosenna wyprzedaż musi mieć związek z zakupem edka. No to teraz będzie wysyp fotek. Spróbuję przetestować swojego Sonnara 300 z barlowem 2x i CAnonem 350D. Prametry będą zbliżone: ogniskowa 600 mm., średnica 75 mm. f=8, tylko trochę więcej szkła.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek obliczyłem na podstawie SkyMap'a.

Widzę, że są spore różnice. :rolleyes:

 

Ja korzystam z Guide 7.

 

Dla porównania fragment dotyczący Księżyca z kalendarza "Uranii-PA":

 

Księżyc

Bezksiężycowe noce wystąpią pod koniec maja, gdyż kolejność faz Księżyca jest w tym miesiącu następująca: pierwsza kwadra 5d05h13m, pełnia 13d06h51m, ostatnia kwadra 20d09h20m oraz nów 27d05h26m. W apogeum Księżyc znajdzie się 7d06h45m a w perygeum 22d15h27m. (czas UT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Chceta się pośmiać? No to mata :

post-2472-1149337937_thumb.jpg

 

Tak "umie" sfocić Łysego mój kompakcik przez Plossla 10 mm z mojej Synciary :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

Dodam, że fotka jest taka "niezła" w wyniku paruminutowej zabawy w Corel Photopaint (zamiana na odcienie szarości, usuwanie szumu, wyostrzanie, trochę kontrastu i jaskrawości) :rolleyes:

 

Ale jest to PIERWSZE zdjęcia, cyknięte przeze mnie przez teleskop. MOJE CI JEST :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
No nie, nie będzim się śmiać, ino powiec jak żeś ta ostrość ustawiał że truszku ci się rozjechało :lol:

Hehe, gdyby problemik dało się w prosty sposób rozwiązać - to by go nie było! Ostrość była dla mych ślicznych ocząt OK :szczerbaty:

Aparat nie łapie ostrości w ten sam sposób jak te moje oczęta - a to już tylko mógłbym metodą prób i błędów wyrównać. Do tego hmmm... wyświetlacz (że się tak wyrażę :szczerbaty: ) ... no nie potrafi mi pokazać KIEDY jest ten ostry obraz.

Ale spoko, przyjdzie czas na Practicę! Na razie za mało wiem, za mało mam. Gdy noce zrobią się dłuższe - pokombinuję.

 

I tak wybrałem NAJLEPSZĄ fotkę z sesji :ha:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no to ja też zaprezentuje fotkę, z przedwczorajszego dnia.

Sprzęt - mój telepik z zastosowaniem okularu 25mm barlow x2 + kamerka Samsung VP-D303 (ciężka, nienadająca się do pstrykania fotek, ale niedługo dojdzie do mnie philips 680k, więc będzie zapewne lepiej :) ) Myslę, że efekt całkiem niezły (bez żadnego retuszowania itp., surowa fotka.

post-2617-1149440324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.