Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

witam po kilkudniowej nieobecności na forum,

świetnie, że dołączają do nas kolejni obserwatorzy z Gliwic - moze uda się w końcu uszczelić Tatry z naszego piastowskiego grodu ;)

 

uprzejmie donoszę ;) ładne Jesenniki, aktualnie gołym okiem widać m.in. Pradziada

 

świetna widoczność zastała mnie w Koniakowie, były ładne Tatry i całe Beskidy,

udało mi się wrócić na wczorajszą, piękną burzę, super światło i rewelacyjne chmury !! postaram się coś wrzucić później...

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś ok. 18-stej na "mojej" górce. Panorama Beskidów miód. Babia, jak na dłoni, wyraźna rzeźba, resztki śniegu - wszystko gołym okiem. Nie jestem pewny na 100%, bo byłem bez sprzętu, ale chyba obok Policy majaczyły Tatry.

 

Na górkę wróciłem ze sprzętem po 19-stej. Niestety już nie było tak wyraźnie :(

 

No to sie minęliśmy, ja tam byłem od 18.00 do 18.45 :D

 

Wrzucę tylko jedno zdjęcie, bo moje przy Waszych to aż wstyd B)

734973983a6932b1m.jpg

 

Tak dobry detal, kontrast lasów i polan zdarza się bardzo rzadko. Tatry widoczne średnio, ale wszystko inne od Policy (widoczny nadajnik na Okrąglicy) na zachód rewelacja. Pamiętam kilkanaście lat temu będąc uczniem podstawówki widziałem po raz pierwszy bardzo dokładnie góry ze Śląska. Była niewiarygodnie dobra widoczność, zalegający śnieg aż raził w oczy, co więcej pamietam, ze tym zjawiskiem zainteresowało się Radio Katowice puszczając na antenie wywiad (rozmowę telefoniczną) z mieszkanką kukurydzy.

 

Benji mógłbyś wrzucić fotki z szarloty w strone Rudy Śl? Troche na lewo od KWK Polska Wirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji mógłbyś wrzucić fotki z szarloty w strone Rudy Śl? Troche na lewo od KWK Polska Wirek.

 

 

A były, były :) Zafundował nam cała panoramę Rudy - od Nowego Bytomia po Halembe. Bloki w których mieszkasz też były :)

 

Dzis wybrałem się na katowickie Alpy. Pogoda fajna, niestety widoczność już kiepska. Babia pojawiała się i chowała w chmurach. Miejscówka dobra na Tarty (kiedy je widać). Niesety Baskidy zasłaniają bloki w Bogucicach. Za to ładnie widać na Wschód i Północ.

 

Babia

babia1.jpg babia2.jpg

 

Pilsko

pilsko1.jpg

 

A teraz od Północy, od Dorotki po Wschód i Elektrownie Jaworzno

dorotka.jpg

lagisza.jpg

syberka.jpg

sosnowiec.jpg

siersza_chyba.jpg

el_jaworzno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie donoszę ;) ładne Jesenniki, aktualnie gołym okiem widać m.in. Pradziada

[...] udało mi się wrócić na wczorajszą, piękną burzę, super światło i rewelacyjne chmury !! postaram się coś wrzucić później...

 

obiecane foty:

1. Jesenniki - panorama:

pano2_21.jpg

2. wczorajszy wieczór, dynamiczny front nad Gliwicami [OFF]:

2.jpg3.jpg

3. burza nad Koniakowem (strzał w okolice Przegibka, w masywie Wlk.Raczy):

1.jpg

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj hałdę w Czerwionce-Leszczynach. Początkowo widoczność była słaba, po 10 minutach chciałem wrócic do domu, ale wydobywające się gazy z wnętrza hałdy napawały mnie optymizmem. I tak po 30 minutach, niczym Feniks z dymów i popiółw przed moimi oczami zrodziły się Jeseniki:

p1.jpg p2.jpg p3.jpg p4.jpg p5.jpg

 

Widać było też Św.Anne, a na lewo od niej rząd kominów (?)

a.jpg, a_.jpg

 

Poza tym Łysą, Szarlote, Żory, Dorotke (?), Śląski dość słabo

_.jpg sz.jpg z.jpg d.jpg

_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na 110% zobaczyłbyś Babią Górę z Fajnej Ryby - czy to była Buczyna, już nie pamiętam - w każdym bądź razie tam, gdzie Kashmir symulował jej widoczność. Już nie wspominając z Łysogór. Ja jeszcze cały czas tak po cichu liczę, że specjalnie ukrywasz przed nami na forum fakt, że tam byłeś z aparatem i wyskoczysz ze zdjęciem kasującym nas tu wszystkich pospólnie :D

 

Witam, właśnie wczoraj miałem być na Buczynie lub Bukowej, ale jak zwykle nie wyszło. Miałem okazję być tam dzisiaj, jednak nic ciekawego (tzn Babiej :) już nie zobaczyłem. Udało mi się złapać: Łysicę, św. Krzyż i Kielce; zamek w Chęcinach; Sokole z Olsztynem; kominy huty Cz-wa(ledwo widoczne)

P6080014.JPG

P6080019.JPG

P6080030.JPG

P6080033.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wczoraj miałem być na Buczynie lub Bukowej, ale jak zwykle nie wyszło. Miałem okazję być tam dzisiaj, jednak nic ciekawego (tzn Babiej :) już nie zobaczyłem. Udało mi się złapać: Łysicę, św. Krzyż i Kielce; zamek w Chęcinach; Sokole z Olsztynem; kominy huty Cz-wa(ledwo widoczne)

Kurcze, wielka szkoda :( Wczoraj miałbyś tam nieziemskie warunki.

 

A to w takim razie teraz uśmiechnę się do Andisa - jak tam u Wos? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając z Buczyny widoczność bardzo się poprawiła i zatrzymałem się przed Radomskiem (w Amelinie). Kominy Czwy, Jasną górę było widać gołym okiem. Złapałem też RTCN Klepaczka (ok 52 km)

 

Byłem już 3 razy na Buczynie w ciągu dwóch miesięcy i nic :(. Będe jednak usilnie polował na Babią a może Taterki :). Dobrze byłoby tam znaleźć sie o wschodzie lub zachodzie. może kiedyś, a może jakieś spotkanko udałoby sie tam zrobić...:)

P6080042.JPG

P6080044.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Nie rozumiem.

Mój post ze zdjęciami umieściłem o 20:26:

 

"Wczoraj, 20:26 Post #4959

12 z cyklu: RAPORT Z 10-tego PIĘTRA 302 m.n.p.m."

 

Czas w aparacie mam prawidłowy.

Chyba gdzieś źle spojrzałeś.

 

Czas na forum coś jest dziwny bo raz jest prawidłowy a raz 1 godz wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo Przedborskie z Wielkiego Grochowca (może KowalTM coś rozpozna) :)

 

wg, mnie tak to wygląda. Troszkę na lewo i chyba złapałby się nadajnik Dobromierz

 

Dokładnie tak jest, jak opisałeś-cała trójka pań jest widoczna.. Faktycznie niewiele zabrakło do uchwycenia wieży w Dobromierzu. Ale musiała być rewelacyjna widoczność.. oj podejrzewam,że Diablak był nawet widoczny z Buczyny :)

Czekamy na kolejne bardzo dobre warunki (silniejszy wiatr z południa lub spływ chłodnego

powietrza polarno-morskiego...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pradziad z dzisiaj z 20.30. z Gliwic. Synta 200/1200 + kamerka Philips PCVC750K :-)

 

Wiadomo, detal i tak dużo lepszy niż na innych zdjęciach, ale mam pytanie - czym jest spowodowana (stosunkowo duża) nieostrość na zdjęciu?

Czyżby już seeing dawał się we znaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, detal i tak dużo lepszy niż na innych zdjęciach, ale mam pytanie - czym jest spowodowana (stosunkowo duża) nieostrość na zdjęciu?

Czyżby już seeing dawał się we znaki?

Chciałem pokazać filmik, ale ...nie mam uprawnień :-)

Tak, dzień był ciepły i w kamerce wszystko pływało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz w Lublińcu, na obwodnicy. Jeseniki dość dobrze widoczne, zachęcam więc do wyruszenia z aparatem. :)

 

Dziś od Wrocławia na wsch widoczność była wręcz masakryczna ale bardzo zmienna, w zalezności od przemieszczania się chmur i stref opadowych. Byłem na wys 50 mnpt przez 6 godz i chwilami widzialem golym okiem wieżę na Pradziadzie (115 km), a Śnieznik bardzo wyraźnie (100 km). Oceniam, ze widzilaność sięgała 180 km, a przy Waszych sztuczkach komputerowych mogła nawet przekroczyć 200. Tutaj dziś było lepiej widać niz wczoraj, bo duże zachmurzenie w pietrze wysokim i średnim ograniczało rozpraszanie bezpośredniego swiatła słonecznego. Niespodziewałem się dziś takich warunków i nie zabrałem sprzętu :Boink::Boink::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od Wrocławia na wsch widoczność była wręcz masakryczna (...) i chwilami widzialem golym okiem wieżę na Pradziadzie (...) Śnieznik bardzo wyraźnie (...) Oceniam, ze widzilaność sięgała 180 km(...) Tutaj dziś było lepiej widać niz wczoraj (...)

 

i nie zabrałem sprzętu :Boink::Boink::Boink:

Dostaniesz chyba bana z forum :D A do nas również dochodziły informacje o dobrej widoczności na zachód, ale pod wieczór ponoć się już pogaraszało, więc na Sławkowie nie byliśmy. Jest za to pewna osoba na forum, która zaraz wymiecie masywem Śnieżnika z Lublinca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wielka szkoda :( Wczoraj miałbyś tam nieziemskie warunki.

 

A to w takim razie teraz uśmiechnę się do Andisa - jak tam u Wos? ;)

 

A u nos niebogato...:) Wczesnym rankiem dziś wyglądało że może być ciekawie, ale przez cały weekend i dziś wieczorem niestety nie było po co wychodzić na stanowisko. Parno, pochmurno i bardzo kiepska widoczność. Bieszczady gdzieś tam hen w zarysie, trochę Beskidu Niskiego ale to żadne widoki. Czekam na lepsze warunki, żeby sprawdzić parę miejsc, m.in. to, z którego można dostrzec Babią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chwile mnie nie było i tak jak sie spodziewałem po wczorajszym dniu trzeba poświęcić trochę czasu na czytanie i oglądanie - a jest co, zdjęcia rewelacyjne!!!. Ja wczoraj podziwiałem piękne widoki z okolic Opola, autostrady A4 a pòźniej z drogi Czeladź - Będzin. Byłem w Opolu z wizytą "towarzyską" i nie byłem przygotowany sprzętowo więc pozostały mi tylko oczy, a wszyscy chyba przyznają że było co oglądać. Tak pięknych Beskidòw przy cudownym świetle zachodzącego słońca i groźnych chmurach dawno nie widziałem. Wczorajszy dzień potwierdza że aparat i bino należy mieć zawsze przy sobie niezależnie od prognoz ;)

Jak dobrze liczę to już trzeci tak rewelacyjny dzień jeśli chodzi o widoczność tej wiosny. Pytanie do najbardziej doświadczonych forumowiczów: jak to widzicie w stosunku do ubiegłych lat? Lepiej, gorzej, czy mniej więcej standardowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na szarlocie, widoczność byla świetna.

Oto wybrane fotki.

 

Komin El Opole (tak, wiem. Niestety tylko komin) - i to w takim miejscu!

 

fcc54952ffda3068m.jpg

A tu ten sam komin ze Szczelińca Wlk - 113 km

DSC00281.jpg

i GSA

DSC00278.jpg- 130 km

Zobaczcie jak wielka jest tu Kalwaria - a tak nam nie pasowała z drugiej strony. http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...st&p=342082

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.